Schlagwort-Archive: taiwani

Beschlagnahmt: das „Tawani“ der Tirana Super Drogen Mafia von Edi Rama: von Avin Braçaj

10 Tage hat nun Taiwan, Avin Braçaj Zeit, eine Schuld der Firma: ALBASE von 690.000 € zubegleichen. Ebenso in Fussball Betrugs Geschäfte verwickelt, rund um den TK Tirana, wo die UEFA ermittelte vor 9 Jahren und heute gibt es den nächsten Skandal.

Aktuell auch als Firmen Inhaber im Drogen Geschäft: 100 % Eigentümer: Pajtim Braçaj mit der Öl Betrugs Firma:

TPD-Trading Petrol & Drilling: in den Firmen Hallen wurden 700 kg Cannabis beschlagnahmt, 7 Personen verhaftet, inklusive Drogen Laboren. Als Vertriebsfirma von ARMO, im bankrotten Betrugs Imperium von  Rezart Taci, laufen die Geschäfte mit gefälschten Öl Qualifitäts Zeretificaten schlecht, wie bei dem geflohenen Edi Rama Mafia Partner: Alban Xhillari. ****

Legte die Bracaj Familie,

Mafia Drogen Piste am Ishme Fluss, Kruje
Mafia Drogen Piste am Ishme Fluss, Kruje

die Lande Piste an, bei Kruje – Ishme, um dort mit dem Flugzeug Drogen Export zubetreiben, denn der Name, der Familie, welche die Grundstücke mietete ist noch nicht bekannt.

Interpol bekannte Familie:

Laboratori i drogës, në pranga edhe vëllai i Besnik Sulajt, miku i Ramës

F.K. Dinamo Tirana’

Aktualisht klubi drejtohet e financohet nga Presidenti Z. Besnik Sulaj, e zv. Presidenti Z. Avni Braçaj. Trajner i ekipit është Shkëlqim Muça, me ndihmësa të tij, Artan Mergjyshin dhe Ilir Bozhiqin. Aministrator, Ismet Saliaj.
Klubi ka sponsorë kryesorë kompanitë ‘TAIWAN’ sh.p.k dhe ‘ALPET’ sh.p.k, dy kompani prestigjoze dhe tepër të sukseshme në veprimtarinë e tyre ekonomik

2 Bracajs, sind auf der Interpol Liste, einer aus Tirana und einer aus Skhoder, was passt.

BRACAJ, FERDI
BRACAJ, LEONARD

http://www.interpol.int/Public/Search.asp?ct=Data&q1=albanian&Search=Search&cboNbHitsPerPage=200

Der Taiwan Komplex, (Taivani Center) im Rhinas Park, war zu 100 % in 2000, von Kriminellen besetzt, mit Lokalen, Drogen und Prostitutions Handel, inklusive Fatos Klosi, hatten Viele Prominente Gangster Familien dort ein Lokal.

war ein sehr umstrittendes Grundstücks Geschäft an die Albaner Mafia mit Unterschrift von Edi Rama, vor vielen Jahren.

Qendra e argëtimit Taiwan, në sekuestro për borxhin 690 mijë euro

Postuar më: 16 Shtator 2016 12:45

tajvaniQendra shumëfunksionale e argëtimit Taiwan, e vendosur në Parkun Rinia në Tiranë është nën sekuestro nga kompania përmbarimore, ALBASE.

Lajmi bëhet i ditur nga Qendra Kombëtare e Biznesit (QKB), ku gjithashtu mësohet se masa është marrë për shkak të një borxhi prej 690 mijë eurosh që shoqëria Taiwan ka ndaj kreditorit, Tajar Shahin Hasa.

Shoqëria përmbarimore ka lajmëruar administratorin e Taiwan, Avin Braçajn që të paguajë detyrimin në mënyrë vullnetare.

Përvec detyrimit Taiwan duhet të paguajë edhe shpenzimet e gjyqit dhe të përmbarimit me vlerë 5 milionë lekë .

Kompanisë i është lënë kohë të paguajë detyrimet në formë vullnetare deri brenda 10 ditëve.

Mbas këtij  afati, shoqëria përmbarimore ALBSAE sqaron në  urdhrin përkatës se, do të fillojë ekzekutimi i detyrueshëm i vendimit për urdhrin e ekzekutimit.

Nëse debitori refuzon të zbatojë urdhrin e gjykatës do të gjobitet 50 mijë lekë deri në ekzekutimin e detyrimit si dhe do të bëhet kallzim penal për pengim të ekzekutimit të në bazë të nenit 320 të kodit penal.

Por shoqëria Taiwan sipas të dhënave të në bilancin e dorëzuar në QKB rezulton se ka rritur ndjeshëm aktivitetin më 2015.

Gjatë vitit të kaluar shoqëria ka dyfishuar të ardhurat duke i çuar ato në 312 milionë lekë nga rreth 162 milionë lekë që i kishte në vitin 2014.

Taiwan është një nga komplekset argëtuese më në zë të Tiranës.

Me një sipërfaqe shërbimesh prej 10,000 metra katrorë dhe i vendosur në qendër të qytetit, ai përfshinë restorante luksoze, bare, bowling, zonë me video game, club e kazino.

http://www.mapo.al/2016/09/qendra-e-argetimit-taiwan-ne-sekuestro-per-borxhin-690-mije-euro/1

Sponsor des Fußball Clubs FK Tirana, wo prominenste Mitglieder zur Albaner Mafia gehören und wo Familien Mitglieder von Interpol gesucht werden. Natürlich sind diese Leute, nicht nur in die Tirana Grundstücks Betrugs Geschäfte verwickelt, sondern auch in die aktuellen UEFA, Wett Betrügereien. Sport Clubs, dienen zu 50%, der Geldwäsche der Balkan Mafia, mit vielen Morden. Einer der prominentesten Fußball Präsidenten war der  Kriegs Verbrecher: Arkan in Belgrad, der natürlich als Zeit Zeuge auch für Auftrags Morde in Deutschland und Europa rechtzeitig erschossen wurde. Avni Bracaj, als uraltes Vorstands Mitglied, während die Präsidenten ständig mal wechseln.

Wie auf den Dokumenten zu ersehen ist, erhielt Die Firma „Taiwan“ Sh.P.K.  Handelsregister  30001/1 vom 17.9.03 Eigentümer bzw. Administrator Herr Avni Bracaj  Pass: 1825713 ausgestellt am 20.3.2001 ein grosses Grundstück wo das bekannte Lokal im Zentrum von Tirana im Park Rhinas steht

***

Aktualitet
18 Tetor 2015 – 09:25 | përditesuar në 08:48
Droga, në pranga dhe pronari i rafinerisë së lidhur me Armo-n
Vilë-laborator me 700 kg kanabis
„Sulaj e Braçja shoqëronin drogën“

TIRANE-  Në mesin e 7 personave të arrestuar pas zbulimit të laboratorit të drogës një ditë më parë në Durrës dhe sekuestrimit të 700 kg kanabis, rezulton dhe pronari i kompanisë së naftës Trade Petrol & Drilling me seli në Fier e Tiranë, kompani e cila merret me përpunimin e naftës bruto të prodhuar nga Armo.

Sic dhe shikoni në këtë faksimile të Qendrës Kombëtare të regjistrimit të biznesve Pajtim Braçaj, 52 vjeç nga Tirana, i dyshuar si transportues droge nga Kruja deri tek laboratori në Durrës, rezulton Administrator dhe Aksioner me 100% të kapitaleve në kompaninë Trade Petrol & Drilling me seli në Fier.

pajtim bracaj
(Në foto faksimile e cila tregon që Pajtim Braçaj është pronar i Trade Petrol& Drilling, kompanisë që përpunon naftën bruto të Armo-s)

TPD-Trading Petrol & Drilling është krijuar në maj të vitit 2012, sipas të dhënave nga QKR. Kompania ka njohur rritje të shpejtë, duke e shtuar xhiron me 440% në 2014, në 16.5 miliardë lekë, duke u renditur kompania e 11 më e madhe në vend, në bazë të xhiros vjetore. TPD rezulton me fitim për 2014 me 5.5 milionë USD.

pajtim bracaj
(Në foto faqja online e kompanisë Trade Petrol& Drilling që përpunon naftën bruto të Armo-s)

Një tjetër biznesmen i prangosur së bashku me Braçaj në grupin e 7 të arrestuarve është dhe Bejto Kotaj 53 vjeç, banues në Shkodër pronar i Pub Cheers në ruga Pjeter Bogdani ne ish-bllok e Tiranë, një lokal i njohur për frekuentimin nga të rinjtë e kryeqyteteti. Ndërsa nje tjetër i arrestuar, Festim Xhelilaj 39 vjeç, banues në Tiranë i cili dyshohet se mbante lidhjet me trafikantët italian, rezulton pronari i nje firma ndertimi ne itali.

Pajtim Braçaj rezulton që ketë lidhje shumë të fortë me Ajet Sulaj 40 vjeç, banues në Tiranë për të cilin hetuesit dyshojnë se qëndron pas këtij grupi të strukturuar kriminal në rolin e investitorit.

Të prangosurit e tjerë janë janë Lutfi Xeka, Qerim Xeka, si dhe Iqmet Pashollari pronar i vilës së kthyer në laborator droge. 700 kg kanabis sativa e sekuestruar dje në Durrës në brendësi të kësaj vile që shihni në pamje, do të trafikohej drejt Italisë këtë fundjavë e ndarë në dy ngarkesa me 350 kg secila.

Ky fakt konfirmohet për shqiptarja.com nga burime pranë grupit hetimor të cilët 24 orë më parë në zonën e Kënetës në Durrrës ndërhynë në laboratorin e drogës.

Të hënën 7 të arrestuarit do të dalin para gjykatës së krimeve të rënda për tu njohur me masën e sigurisë nen akuze per grup struktuar kriminal, posedimi dhe trafikimi lënde narkotike. Hetime te policia janë drejtuar nga Prokuroia e Krimeve të Rënda

Por si u zbulua kjo bazë?
Tre muaj më parë në rrugë operative policia është njoftuar për një bazë të krijuar në Durrës ku grumbullohej droga e kultivuar në malësinë e Shkodrës dhe atë të Krujës.
Pas këtij informacioni, vila është vënë në survejimin e policisë dhe agjentëve antidrogë të cilët kanë identifikuar personat që lëviznin në këtë objekt.

Më pas personat janë vënë nën përgjim, ku ka rezultuar se në brëndësi të banesës ishte krijuar laboratori i përpunimit të kanabisit dhe çdo fundjavë të dyshuarit nisnin drejt Italisë sasi të konsiderueshme droge. Kështu kanë dalë edhe emrat e bisnmenëve VIP si të përfshirë drejt për drejt në trafik.

Në përgjimet e hetuesëve ka rezultuar se kryesisht droga transportohej me mjete që të dyshuarit dërgonin drejt Italisë të kamufluar si makina pune, por në disa raste thanë hetuesit dyshohet se është përdorur dhe gomone.

Arrestimet e këtij grupi janë bërë në Shkodër, Tiranë, Krujë, dhe Durrës ndërsa në cilësinë e provave materiale janë sekuestruar dhe 7 automjete dhe 15 telefona celularë me karta sim të cilët të arrestuarit i kishin në përdorim por jo të regjistruar në emrat e tyre.

Aksioni i policise dje ne Durres
Policia e Durresit zbuloi ne nje aksion te perbashket me Policine e Tiranes, Shkodres dhe Prokurorine e Krimeve të Rënda operacioni i koduar „Koordinata“ nje vile ne zonen e ish-Kenetes ne Durres, e cila ishte shenderruar ne nje laborator te perpunimit dhe ambalazhimit te kanabisit. Policia sekuestroi edhe 700 kilograme kanabis i cili ishte perpunuar dhe ishte gati per ne treg, ku mund te kapte vleren e 1 milione eurove.

U arrestuan
Iqmet Pashollari 61 vjeç, banues në Durrës – (Pronar i vilës laborator)
Bejto Kotaj  53  vjeç, banues në Shkodër – (Biznemen – Financues)
Ajet Sulaj 40 vjeç, banues në Tiranë – (Biznesmen – Financues)
Festim Xhelilaj 39 vjeç, banues në Tiranë – (Transportues i kanabisit nga Kruja ne Durres)
Pajtim Braçaj 52 vjeç, banues në Tiranë – (Transportues i kanabisit nga Kruja ne Durres)
Qerim Xeka  47 vjeç, banues në Krujë – (Kultivues i kanabisit)
Lutfi Xeka  25 vjeç, banues në Krujë – (Djali i Qerimit – Kultivues i kanabisit)

Procedohet në gjendje të lirë
K. Xeka 17 vjeç banues në Krujë – (Djali i Qerim Xekës)

Shpallet në kërkim
Valter Pashollari 34 vjeç banues në Durrës – (Djali i të arrestuarit pronarir të vilës Iqmet Pashollari)

Ata akuzohen për veprën penale”Prodhimi dhe shitja e narkotikëve e kryer në bashkëpunim” dhe “Grup i strukturuar kriminal”.

*Shkrimi u botua në Shqiptarja.com (print) në 18Tetor 2015
Redaksia Online
http://shqiptarja.com/aktualitet/2731/trafikantet-e-droges-rezultojne-biznesmene-vip-nafte-dhe-lokalesh-322030.html

Ergys Hoxha, Vertrauer im kriminellen Enterprise: Edi Rama