AKU – Lebensmittel Kontrolle: im System der Null Funktion Institutionen, im dümmsten Staat der Welt: Albanien

Der einzige Zweck der AKU Lebensmittel Kontrolle ist von Beginn an, mit Genc Juka, das man gefälschte Waren in den Handel bringt, entsprechend für Geld zertifiziert, was Nichts Neues ist. Insgesamt 8 Verhaftungen gibt es nun, nachdem die AKU Skhoder nicht einmal nach der TV Ausstrahlung reagierte.

Wenn Dumme ein Land regieren, wo Inkompetenz Programm ist. So gibt es sogar nach dem TV Bericht nicht einmal eine Reaktion der Institutionen, was vor kurzem noch undenkbar war. AKU die Lebensmittel Kontrolle hat noch nie funktioniert, war von dem Kriminellen Genc Juka unter Berisha aufgebaut worden, danach wurde es noch schlimmer, mit den LSI Verbrecher Banden des Edmond Panariti, Ilir Meta.
Der Kosovo Mafia Verbrecher, des Konsulats in Stuttgart: Enver Shala, verursacht mit seinen Müll in seinen Hotels und Lokalen, eine grosse Lebensmittel Vergiftung

KfW Abwasserleitungs Betrug 2017

KfW Abwasserleitungs Betrug 2017

Der Eigentümer der Fälschungs Fabrik: Xhavit Kasemi Motor des normalen Albanischen Wirtschafts- und Finanzkriminalität, wo 239.700, gefälschte Ediketten beschlagnahmt wurden und 33.000 gefälschte Abfüll Flaschen.

Die 4 Verantwortlichen Firmen Chefs
Syrri Çaku, 70 vjeç, banues në Shkodër,

Fatjon Bushati, 29 vjeç, banues në Shkodër

Sami Haxhija, 59 vjeç, banues në fshatin Guri Zi

Si dhe u bë shpallja në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasit:

Xhevat Kasemi, 53 vjeç, banues ne Shkodër, i proceduar dhe i dënuar mëpare për të njëjtën vepër penale.

 

gefälschte Ediketten der Mafia Fabrik des Xhavit Kasemi

gefälschte Ediketten der Mafia Fabrik des Xhavit Kasemi

Uralt bekannt, die gefälschten Lebensmittel Produktionen in Albanien. Diesmal die Osumi Firma, eine Phantom Firma in Albanien, ohne Firmen Registrierung in Tirana und Skhoder, wo gefälschte Energie Drinks sogar von Richtern erlaubt sind.

Fünf AKU-Mitarbeiter in Shkodra werden verhaftet: die Bajraktrari Mafia wieder einmal! Hoher Posten in der AKU Lebensmittel Kontrolle, um gefälschte Produkte zu lizensieren, was System ist.
Die Vollstreckung der Bezirksstaatsanwaltschaft von Shkodra mit der Beschaffung Nr. extra datiert 20.09.2017 über das Verbot der Bürger:

Hilmi Erkoçaj, 65, wohnhaft im Dorf Mushan, Verwaltungseinheit Dajç, Shkodër, mit der Pflicht des Inspektors der Regionaldirektion von AKU Shkoder

Abdyl Bajraktari, 52, wohnhaft in Shkodra, mit der Pflicht des Inspektors der Regionaldirektion von AKU Shkodra

Elvis Rraboshta, 32, wohnhaft in Shkodra, mit der Pflicht des Inspektors an der Regionaldirektion von AKU Shkoder

Adnan Gradeci, 50, wohnhaft in Shkodra, mit der Pflicht des Inspektors der Regionaldirektion von AKU Shkodra

Edmond Fortuzi, 65, wohnhaft in Shkodra, mit der Pflicht der Inspektoren der Regionaldirektion von AKU Shkodra,

Die Staatsaufsicht stellt fest, das die Lebensmittel Kontrolle. AKU, eine Öffentliche Gefahr ist, keine Funktion hat, von Inkompetenden geleitet wird

Gefälschte Biere ein System, heute ist „Peja“ eigentlich nur ein billiges Bier aus dem Kosovo von einem bekannten Gangster dasl beliebteste Bier in Albanien, weil noch nicht gefälscht.

TV deckt auf und keine Reaktion über die Fälschungs Werkstatt von Oliven Öl, Gin, Whiskey, B52 Energie Drinks, Limonaden, angebliche Kofitüre, ohne Konserverierungs Stoffe usw.. Bio Waren

Manufaktur produziert Tonnen von gefälschten Alkohol, erfrischende Getränke und extra natives Olivenöl, mit italienischen Labels ausgegraben. Die geheime Kamera zeigte am Dienstag die TV-Show bei Klan TV, hat die Fabrik „Briland Shkodër“ betreten. Es hat alle Arten von Getränken aufgedeckt, die in dieser Pflanze ohne Kontrolle vorbereitet und für das Original verkauft werden.

 

11742681_1169440806415024_7805015706824299467_n

Osumi Food

KOMBINAT PRANE NJESIA BASHKIAKE NR:6

TIRANE

068 41 79 886 069 60 94 081

osumifood@yahoo.com

https://scontent.ftxl1-1.fna.fbcdn.net/v/t31.0-8/17880241_1814793575213074_3064504250035235988_o.jpg?oh=cc034f695944973743f0a856f548c1d3&oe=5A3AC63F

Fabrikë pijesh false në Shkodër, AKU bën sehir (Video)

Postuar në 20 Shtator, 2017 20:04

Autoriteti kombëtar i Ushqimit nuk ka lëvizur as gishtin pas një investigimi të emisionit “Stop” që zbuloi një punishte ku prodhoheshin tonelata pije alkoolike e freskuese false, verë e deri tek vaji i ullirit ekstra i virgjër, me etiketa në gjuhen italiane. Kamera e fshehtë e shfaqur në emisionin e të martës në Tv Klan, ka hyrë brenda fabrikës “Briland Shkodër”. Ka zbuluar të gjitha llojet e pijeve që përgatiten në këtë fabrikë pa asnjë kontroll dhe shiten për origjinale.

Pasi bëjnë pazaret, pronari i kërkon qytetarit qe ka realizuar kameran e fshehte, që të mos tregoje se ku i merr pijet, por te thote se ia sjell nje mik nga italia. Kjo fabrikë që gjendet në mes të Shkodrës e zhvillon aktivitetin prej kohësh. Ajo ka furnizuar deri tani me qindra lokale në rrethe të ndryshme të vendit, me uiski, xhin e pije te tjera alkoolike apo pije të gazuara dhe energjike, të cilat i kanë konsumuar qytetarët shqiptarë. I gjithë ky aktivitet, që jo vetëm është i kundraligjshëm, por edhe i rrezikshëm për shendetin e qytetarëve, zhvillohet qetësisht, në mes të ditës. Ka qenë krimi ekonomik që pas publikimit të pamjeve ka mbyllur aktivitetin, edhe pse për këtë punishte ishte marrë e njëjta masë në të shkuarën.

Tags: ,

One Response to “AKU – Lebensmittel Kontrolle: im System der Null Funktion Institutionen, im dümmsten Staat der Welt: Albanien”

 1. Insider sagt:

  Grosse Polizei Aktion gegen den Geschäftsmann Xhavit Kasemi, wo 14 Fahrzeuge, Grundstücke, etc. beschlagnahmt wurde, dem INhaber der Fälschungs Werkstatt, wo es Hunderte schon vor 20 Jahren gab.

  Vollkommen korrupt und verblödete wie immer die diversen Albanischen Behörden, wo 10-Tausende von Jobs nur auf dem Papier stehen, der IQ im Idiotie Bereich ist.

  http://www.shkodra.news/pas-skandalit-me-falsifikimet-e-pijeve-ja-cpo-ndodh-ne-fabriken-briland-ne-shkoder/

  26 Shtator 2017 – 13:05 | përditesuar në 15:02
  Berat-Shkodër, bllokohen 14 makina dhe pasuria e një biznesmeni/ Emri

  Vijon operacioni Vjeshtë 2017 në të gjithë vendin.

  Në Shkodër dhe në Berat këtë të martë janë bllokuar rreth 14 makina.

  Në Shkodër janë sekuestruar rreth 2300 m2 pasuri e paluajtshme dhe 4 automjetet ndërsa në Berat janë bllokuar 10 makina.

  Në njoftimin për mediat bëhet me dije se nga strukturat e Seksionit Kundër Krimit Ekonomiko-Financiar në D.V.P Shkodër në kuadër të Plan-Operacionit “Vjeshtë 2017” u bë ekzekutimi i urdhërit të Prokurorit, në zbatim të Vendimit nr. 826 të Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për:

  -Sekuestrimin e aktivitetit tregtar të subjektit “Briland”shpk, me administator Xhavit Kasemi.

  -Pasurinë e paluajtshme 2 godina nga 1000 m2, në lagjen “Ajasëm”, Shkodër

  -Për pasuri të luajtshme, produkte të prodhimit nga “Briland”shpk, që ndodhen brenda godinave së lartëpërmendura

  -Për pasuri të paluajtshme, magazinë, në përdorim të subjektit Briland”shpk 300 m2, në lagjen “Liria”, Shkodër

  – 4 automjete në përdorim të subjektit Briland”shpk si më poshtë:

  Automjeti tip Mercedes Benz me targë AA237OL,
  Automjeti tip Eolksvagen me targë SH6014E,
  Automjeti tip Ford me targë SH1642E,
  Automjeti tip Mercedes Benz me targë AA482AN.

  Në Berat u shoqëruan 10 mjete për verifikim dokumentesh ndërsa i njëjtji aksion u zhvillua më parë edhe në Elbasan dhe në Vlorë.

  Ndërkohë burime të Shqiptarja.com nga Policia e Shtetit sqarojnë se paralelisht me Beratin e Shkodrën, ka nisur verifikimi i disa pasurive në Tiranë dhe qytetet e tjerë.

  Aksioni “Vjeshtë 2017”, ka për qëllim sekuestrimin e makinave, pronave dhe vilave, të cilat dyshohet se janë blerë me të ard