Renato Caushi verhaftet, Attentat auf den Mafiosi Mentor Ajdini in Wien, und das Gangster Polizei Syndikat in Albanien

In Wien gab es einen Anschlag auf den Mazedonier: Mentor Ajdini, der mehrere Lokale dort hat, für Geldwäsche und kriminelle Geschäfte in Wien bekannt ist.

 

Mentor Ajdini, Wien

Mentor Ajdini, Wien

31 Pakete Cannabis aus Albanien beschlagnahmt mit einem Schmuggler Boot wie so oft aus dem Fluss Delta deas Vjosa. ! Tonne Cannabis beschlagnahmt

Aktualitet
04 Qershor 2017 – 12:10 | përditesuar në 12:44
Lihet në burg “bosi” i drogës në
jug të vendit, mik i Elton Çiços
Renato Çaushi me makinë të blinduar

Lihet në burg biznesmeni Renato Çaushi, i cili akuzohet për trafik ndërkombëtar droge dhe është mik me Elton Çiçën, të vrarë në 1 maj të 2015-së. Dy ditë më parë policia ka arrestuar Renato Çaushin, që njihet edhe me emrin Andrea Çaushi.

Ka qenë një hetim 2-vjeçar i Prokurorisë italiane me Prokurorinë e Krimeve të Rënda në Shqipëri, i cili ka zbuluar se Çaushi drejtonte një rrjet ndërkombëtar për trafikun e narkotikëve.

Renato Çaushi lëvizte me makinë të blinduar
Burime të Report TV bëjnë me dije se Renato Çaushi është arrestuar në momentin që po lëvizte me një makinë të blinduar në Tiranë. Kanë qënë oficerë të RENEAS dhe FNSH që kanë vënë në pranga biznesmenin. – See more at: http://shqiptarja.com/home/1/lihet-n–burg-bosi-i-drog-s-n—jug-t–vendit-mik-i-elton–i-os–422727.html#sthash.WonIllG1.dpuf

Höchster Polizei Direktor unter Berisha: Isuf Cela, aus Tropoje, der Sohn Gezim Cela, Gross Drogen Schmuggler mit eigenen Labors und von Interpol gesucht, bis er verhaftet wurde.

Der Kabinetts Chef aus Tropoje war unter Salih Berisha im Innenminster die Cela Mafia mit Isuf Cela.

Isuf Cela, aus Tropoje, höchster Polizei Direktor, wobei der Sohn, Enkel die Familie direkt natürlich eigene Drogen Kanäle betrieb.

Isuf Cela, Stabs Chef des Innenministeriums in Albanien Isuf Cela, Stabs Stabs Chef des Innenministeriums, aus Tropoje, Sailh Berisha Freund und Chef einer kriminellen Familie aus Tropoje, inklusive Drogen Labors, Jmport und Export Gross Handel für Drogen, Landraub, illegales Bauen, als Tropoje Terroristen Familie.

Gezim Celaj, wurde bei der Einreise nach Albanien am Flugplatz Rhinas verhaftet, weil gegen ihn ein Internationaler Haft Befehl vorlag, aus Italien, wo er wegen Drogen Schmuggel zu 11 Jahren Haft verurteilt war. Gezim Cela, ist in Albanien als Drogen Baron bestens bekannt, seit sehr vielen Jahren.

Sein Sohn:

The Prosecution of Serious Crimes has requested 20 years in prison for Gezim Celaj and 13.5 years in prison for Realt Hysolli. They are accused of trafficking narcotics in cooperation.

Arthur Bushi, vorbestrafter Drogen Boss – Bürgermeister, baute eine eigene Landepiste für Drogen Schmuggler Flugzeug

8 Jugendliche werden von der „Guardia de Financa“ am Cap Karaburun gerettet
Am Vjose Fluss wurde ein Cannabis Schmuggler Boot beschlagnahmt

2012: Albanien im Chaos, weil die Justiz und Staats Polizei nicht funktioniert

 

 

19 Shtator 2016 – 09:24 | përditesuar në 11:47

„Gomonia me 1 ton hashash është nisur nga Grykëderdhja e Vjosës“. Kështu theksojnë burime për Report TV, lidhur me një operacion antidrogë të zhvilluar nga Guardia Di Finanza ne bashkepunim me policine shqiptare. Policia italiane është vënë në ndjekje të tre trafikantëve, por këta të fundit kanë mundur të shpëtojnë, duke braktisur në Brindisi gomonen 8.5 metra e gjatë, me dy motorë.

Një sasi prej 1 ton lëndë narkotike marijuanë e ndare në 31 pako, është kapur nga policia italiane në bashkëpunim me autoritetet policore shqiptare. Lajmi bëhet i ditur për mediat nga burime të policisë së Vlorës sipas të cilave mëngjesin e të hënës, policia italiane, Roja Bregdetare dhe ajo Financiare, bllokuan në zonën e Brindisit një skaf me një sasi lënde narkotike prej rreth 1 tonë marijuanë.
Sipas burimeve, droga ishte nisur nga Vlora dhe ishte zbuluar nga policia shqiptare e kufirit e cila kishte angazhuar mjetet e saj për të ndjekur në det trafikantët.

Për shkak të fuqisë së madhe motorrike të mjeteve të tyre trafikantët mundën të shmangeshin. Për këtë shkak, policia shqiptare kërkoi ndihmën e palës italiane, e cila mundi të bllokonte gomonen. Policia tashmë është duke kryer hetimet për zbardhjen e rastit.

POLICIA SHQIPTARE DETAJE MBI OPERACIONIN
Operacioni i nisur nga Policia e Shtetit ku është bashkëpunuar dhe bashkërenduar me autoritet policore Italiane.

Sekuestrohet në Brindisi të Italisë një Gomone 8.5 metra e gjatë , me dy motorë, ku në bordin e saj u gjeten 31 pako të mëdha me lëndë narkotike.
Rreth orës 22. 00, të datës 18 Shtator, në lumin Vjosë, në afërsi të Urës së Mifolit, nga ana e shërbimeve të Policisë është identifikuar një mjet i dyshimtë lundrues.
Mjeti është larguar me shpejtësi pasi ka parë lëvizje në afërsi të tij.

Menjëherë është njoftuar policia kufitare Vlorë.
Rreth 2 kilometra nga grykë derdhja e Vjosës, patrulla e Policisë Kufitare, e planifikuar në shërbime në atë vend, i ka bërë shenjë dhe thirrje mjetit që të ndalojë.
Thirrjes për të ndaluar, drejtuesi i mjetit nuk i është përgjigjur, por ka shtuar shpejtësinë.

Nga ana e shërbimeve të Policisë është hapur zjarr në ajër për ta ndaluar, por përsëri mjeti ka vijuar me shpejtësi të madhe.
Shërbimet e Policisë në momentin që i kanë bërë thirrje të ndalojë kanë identifikuar mjetin lundrues i tipit gomone me tre persona në bord i ngarkuar me disa thasë.
Ndërkohë pas njoftimit të marrë nga organet kompetente të Policisë së Shtetit, nga ana e shërbimeve të Policisë Kufitare Vlorë të repartit special Delta në bashkëpunim me forcat e njësisë së Guardia di Finanza në Vlorë është organizuar operacioni për kapjen e mjetit.

Megjithë reagimin në një kohë mjaft të shpejtë të forcave policore, mjeti ka arritur të largohet i ndihmuar edhe nga moti i keq.

Në ndjekje të mjetit janë vënë mjeti i Policisë Kufitare Vlorë, mjeti i repartit Special Delta Forcë dhe mjeti i ‘Guardia di Finanza’.
Megjithëse moti ishte shumë i keq dhe binte shumë shi, është vijuar me ndjekjen e mjetit deri në ujërat ndërkombëtare dhe njëkohësisht nga ana jonë janë njoftuar kolegët e Guardia di Finanzës në Bari.

Shërbimet e Policisë Kufitare Vlorë , Repartit Delta dhe Guardia di Financa, kanë qëndruar në det deri në orën 05.00 të mëngjesit të sotëm kohë kur janë njoftuar se mjetet e Guardia di Financa të Barit ishin në ndjekje te gomones.

Rreth orës 06:00 nga Guradia di Finanza e Barit jemi njoftuar se, në territorin e Torre Santa Sabina, është kapur mjeti lundrues tip gomone me gjatësi 8.5 metra, me motor Merkuri 250, plus motor rezerve, si dhe 31 pako mariuanë, ndërsa tre trafikantët kanë arritur të dalin në breg dhe më pas të largohen.
Vijon operacioni për kapjen e tre autorëve.

8 Jugendliche werden von der „Guardia de Financa“ am Cap Karaburun gerettet

Serie von Schmuggler Booten

2 Wasser Scooter wurden als Cannabis Schmuggler Boote abgefangen aus Albanien

FIER 6 mars ( www.alblink.com ) – Bledar Abazi dhe Altin Hasanaj jane arrestuar pasi iu eshte gjetur nje sasi lende narkotike. Burimet zyrtare te Policise se Qarkut te Fierit bejne te ditur se du te rinjet u prangosen sepse iu gjet ne makinen e tyre një sasi prej 650 gr lëndë narkotike e dyshuar e llojit heroinë

Të dy u arrestuan në kushtet e flagrancës pasi në mjetin me të cilin udhëtonin, furgon me targa MK 37-79 A, u gjet dhe lënda narkotike.

Makina është ndaluar teksa po lëvizte në rrugën nacionale Fier- Ballsh, në zonën e njohur si Kthesa e Patosit. Ndaj Abazit dhe Hasanajt është ngritur akuza për veprën penale të posedimit dhe tregtimit të lëndeve narkotike.

http://www.alblink.com/?fq=brenda&m=shfaqart&aid=19955

Tags: ,

One Response to “Renato Caushi verhaftet, Attentat auf den Mafiosi Mentor Ajdini in Wien, und das Gangster Polizei Syndikat in Albanien”

 1. Balkansurfer sagt:

  Rund um den Mord an dem Polizei Präsidenten Adem Tahiri, erhielt der zu Lebenslanger Haft verurteilte Mörder: Ilir Xhaka nochmal 1 Jahr Gefängnis, weil ein Handy in seiner Zelle gefunden wurde. Einer der grossen Justiz Skandale, das ein verurteilter u.a. durch die Richter Zaganjori, A.Fullani, Dhurata Bilo, Tabaku frei herumläuft, einen Polizei Präsidenten erschossen.
  Vrau kryekomisarin e Shijakut, Ilir Xhakja dënohet sërish për…telefonin

  Postuar: 05/06/2017 – 20:23

  Ilir Xhakja, i dënuari me burgim të përjetshëm nga Gjykata e Krimeve të Rënda, është dënuar me 1 vit burg pasi në ambjentet e qelisë së tij, është gjetur një aparat telefonik.

  Vendimi është dhënë nga Gjykata e Krujës, ku gjyqtarja Nazmie Pengili, e ka deklaruar fajtor të pandehurin Ilir Xhakja duke e dënuar me 1 vit burgim për akuzën “Futja ose mbajtja e sendeve të ndaluara në I.E.V.P. në burgje”.

  Në 10 tetor 2013 Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me burgim të përjetshëm Ilir Xhakën, vrasësin e kryekomisarit të Shijakut, Adem Tahiraj. Kolegji Penal e ka cilësuar fajtor të pandehurin për akuzat e vrasjes në rrethana cilësuese, kundërshtimit të punonjësve të policisë dhe armëmbajtjes pa leje, ndërsa e ka shpallur të pafajshëm për akuzën e vrasjes me dashje, pasi nuk provohet që e ka kryer këtë vepër penale.

  Sipas vendimit, nga hetimi gjyqësor, rezultoi se më datë 13 shtator 2012, rreth orës 17:00, me urdhër të Tahirajt, forcat e Komisariatit të Shijakut kanë dalë në patrullim.

  Automjetet kishin të shënuara në mënyrë të dukshme të gjitha mbishkrimet dhe shenjat e policisë. Ato ishin tre dhe lëviznin në njëshkolonë, njëri pas tjetrit. Fillimisht u patrullua në rrugën drejt Katundit të Ri.

  Më pas, u vazhdua me dy automjete dhe shefi i komisariatit ka qenë i shoqëruar vetëm nga oficeri Kastriot Gosturani dhe polici Fatos Hoxha. Më pas, në vendngjarje afrohet një automjet Mercedes, tip Regina 320, i pajisur vetëm me një targë të huaj në pjesën e pasme, i cili ndaloi përbri automjeteve të policisë. Prej tij zbriti një person, i identifikuar më pas si Ilir Xhakja, person me precedentë të shumtë kriminalë.

  https://durreslajm.al/aktualitet/vrau-kryekomisarin-e-shijakut-ilir-xhakja-d%C3%ABnohet-s%C3%ABrish-p%C3%ABrtelefonin