8 Jugendliche werden von der „Guardia de Financa“ am Cap Karaburun gerettet

Viele Fragen werden aufgeworfen, warum die zuständige „Delta Force“ nicht diese Einsätze fährt, denn mit viel Geld ist die Spezial Truppe aufgebaut worden, inklusive Anwesenheit der Deutschen Botschafterin, moderne Waffen, Nacht Sicht Geräte, Internationale Ausbildung. Wahrscheinlich wollte man gerade den Sprit verkauften, denn man gestohlen hatte und für sowas haben die keine Zeit.

Man kommt sich vor, wie im Jahre 1997, 1998, 1999 wo praktisch kein Staat mehr existierte und die Polizei identisch mit der Mafia war, wie im Durres, Vlore Hafen.

Die Antwort ist leicht zubeantworten! Die NATO, USA und EU entsandten nur korrupte Verrückte, und niemand hat die Chefs dieser Einheiten bis heute ausgetauscht, weil Selbige den besonderen Draht zur Albanischer Mafia haben, wie es Tradition ist. Polizei Aufbau Made in USA vor allem in diesem Falle, wo ein paar korrupte Gestalten, dafür Boote verkaufen durften. Heute ist der 4 Sterne General Arnold, für die Beschaffung des Militärs der höchste General einmal, Firmen Vertreter bei der Albanischen Firma: Ecolog, womit dann Alles gesagt ist, wer dahinter sieht.

Das Ganze firmiert mit hohen Millionen Kosten unter: Justiz und Polizei Aufbau, wo Deutsche durchaus bis Ende 2007, hervorragende Arbeit einmal gemacht haben, bis die Berisha Banditen und korrupte Ausländer wieder Alles zerstörten.

Die Marine Abkommen wurden ja am Ende der Regierung des Mafiosi Salih Berisha von den Italiener gekündigt, nicht einmal die Radare funktionierten dann noch.

Neue Abkommen gibt es noch nicht, nur eine hohe Anzahl von Italienischen Experten ist in Albanien und Sonder Einheiten. Ausserdem wollen die Amerikaner ein Albanisches FBI aufbauen, was wohl der selbe Schrott wird wie die Pleite Veranstaltung des Polizei Aufbaues in den letzten Jahren.

Vor 3 Jahren: 5/25/2010

Delta Force der Guardia de Financa, jagt erfolgreich mit Griechischen Spezial Einheiten ein Albanisches Schmuggler Boot

Aktualitet
07 Nentor 2013 – 10:07

Vlorë, 8 të rinj SOS në det
Guardia di Financa i shpëton

Të tjera rreth shkrimit

KARABURUN– Tetë të rinj i kanë shpëtuar mbytjes në Karaburun mbrëmjen e djeshme.

Forcat e Guardia Di Finanzia shkuan në ndihmë të të rinjve të cilët kishin dhënë alarmin SOS në det të hapur.

Në një komunikim telefonik Drejtorin e Policisë së Vlorës, i ka thënë gazetarit të A1 Report se të rintjë kishin dalë për peshkim me një gomone 6 metra të gjatë, por më pas kishin dhënë alarmin SOS.

Ata janë shpëtuar gjatë natës dhe ndodhen në polici për të bërë verifikimet.  Nuk dihet nëse të rinjtë tentonin të kalonin drejt Italisë.

8 personat u pikasën nga roja bregdetare dhe u gjetën tek shpella e Haxhi Alisë. – See more at: http://www.shqiptarja.com/aktualitet/2731/vlor–8-t–rinj-sos-n–det-guardia-di-financa-i-shp-ton-185971.html#sthash.BRxNodKn.dpuf

Einsätze der Italiener in Albanien, wobei die Frage offen bleibt, warum kriminelle Minister wie Bujar Nishani, Arben Imani, Flamur Noka, die komplette Polizei und Justiz zerstörte, wie das Militär.

Kosovaren kauften sich ein Schlauchboot, und wollten nach Italien. Mit einem Motor Schaden blieb man in der Adria liegen.

Aktualitet
08 Nentor 2013 – 19:57

Brindisi, gomonia 4 ditë në det
të hapur, shpëtohen 3 shqiptarët

BRINDISI– Një avari në motorin e gomones në të cilën ndodheshin 3 shqiptarë ka bërë që të qëndrojnë 4 ditë në det të hapur. E mbase do të vijonin të qëndronin aty, nëse nuk do t’i kishte lokalizuar mbrëmjen e djeshme një helikopter i “Guardia di Finanza”.

Kështu ka marrë fund jo vetëm ankthi i tre shqipatrëve, por edhe i familjarëve të tyre, të cilët pasi kishin humbur kontaktet me të afërmit e tyre, kishin dhënë alarmin tek autoritetet e Vlorës, të cilët më pas ia njoftuan këtë fakt autoriteteve italiane përgjegjëse për monitorimin e zonës detare ku ndodhej gomonia.

Tre të mbijetuarit u nisën drejt Vlorës të hënën e kaluar nga porti i San Foca de Melendugno, me një gomone të cilën e kishin blerë dhe e kishin pajisur me vetëm një motor. Por pas nisjes ata humbën të gjitha gjurmët. Të afërmit e tyre të shqetësuar nga ku fakt kërkuan ndihmë nga autoritetet shqiptare, e me pas Drejtoria e Pulias u vu menjëherë në kërkim të tyre.

Në operacionet kërkimore morën pjesë edhe mjete të tejra fluturuese por pa rezultat. Vetëm gjatë një misioni rutine të një helikopteri të repartit ajror të Barit, falë sensorëve në bord, u mund të lokalizohej gomonia në Kanalin e Otrantos, rreth 70 milje larg brigjeve të Italisë, e mbetur në mëshirë të fatit.

Menjëherë zona iu njoftua edhe mjeteve të tjera detare më të afërta në zonë, mes tyre edhe anija e cila mori në bord të mbijetuarit rreth orës 5:30 të mëngejsit të sotëm, si dhe rimorkioi gomonen deri në portin e Brindisit.

Të mbijetuarit iu dorëzuan ekipit të 118 në pritje të transferimit për t’iu nënshtruar kurave të nevojshme në spitalin Perrino.

Redaksia Online – See more at: http://www.shqiptarja.com/aktualitet/2731/brindisi-gomonia-4-dite-ne-det-te-hapur-shpetohen-3-shqiptaret-186182.html#sthash.hzPnqdgc.dpuf

 

One Response to “8 Jugendliche werden von der „Guardia de Financa“ am Cap Karaburun gerettet”

 1. Balkansurfer sagt:

  Ein Wunder geschieht. Die Delta Force, hat nun bei Karaburun einen Cannabis Schmuggel unterbunden, wo nur gesagt werden kann. Zuvor war man Partner der Schmuggler Familien

  Sekuestrohen 8.4 kuintalë hashash në Karaburun, kishte destinacion Italinë
  Redaksia Online
  hashash
  841 kg kanabis janë sekuestruar nga policia e Vlorës mbrëmjen e së shtunës në zonën e Karaburunit. Lënda është kapur në vendin e quajtur “Gjiri i Gramës”. “Si rezultat i krehjes së zonës nga efektivat e Drejtorisë së Policisë Vlorë dhe Delta Forcë në vendin e quajtur…
  http://gazetadita.al/kapen-8-5-kuintale-hashash-ne-karaburun-destinacion-italia/