Ziegenhirte Polizist: Kreshnik Tahiraj, erschiesst seinen Bruder und Neffen, wegen Grundstücks Streitigkeiten und der Polizist Kastriot Gjini

update: 2.11.2013

Der ganz normale Ziegenhirten Polizist: Kastriot Gjini, der verhaftet wurde als er Computer und technische Teile, aus dem Polizei Magazin stahl und am Markt verkaufte, aus den vielen beschlagnahmten Spiel Casino Automaten und Computern.

10/15/2013

Weitere Aktionen rund um die Spiel Casino und Wett Mafia in Albanien


Një efektivi i policisë së rendit në Komisariatin e Kurbinit është vënë në pranga pasi, akuzohet për vjedhje. Burime zyrtare nga Drejtoria e Policisë në Lezhë, kanë bërë të ditur se, në pranga ka rënë Kastriot Gjini 33 vjeç nga qyteti i Laçit pasi është kapur në flagrancë duke vjedhur materiale të cilat i kishte nën ruajtje në magazinat e Komisariatit të policisë së Laçit. Uniformat blu kanë bërë të ditur se, këtë veprimtari ai e kishte kryer edhe herë të tjera ku këto materiale i shiste. Sendet e sekuestruara ishin të operacionit “Fund marrëzisë” dhe kishin një vlerë të konsiderueshme. Drejtoria e Policisë në Lezhë bën të ditur se ka nisur hetimet në lidhje me këtë rast. Pritet që të merret në pyetje edhe i akuzuari për të dhënë më tepër shpjegime se ku mund t’i ketë shitur këto sende me vlerë. Dosja në ngarkim të 33-vjeçarit, Kastriot Gjini do ti kalojë Prokurorisë së Kurbinit, për veprat penale të “vjedhjes me dashje” si dhe “shpërdorim detyre”. (a.ç/shqiptarja.com) – See more at: http://www.shqiptarja.com/video/index.php?IDVideo=19204&IDCategoria=7#sthash.ck46AiJj.dpuf

Die Tropoja Ziegenhirten Polizei raubt und bebaut überall Grundstücke. Jetzt kam es zu einem Streit um ein Grundstück und der der Polizist Kreshnik Tahiraj, aus dem Kommissarit Lushne und aus Tropoje, dem Namen nach, erschiesst seinen Bruder und den Neffen ebenso. Sowas kommt öfters vor in den Familien.

Konflikti për pronën, punonjësi i policisë plumba mbi vëllanë dhe nipin

23 Gusht, 2013 | Postuar në: Aktualitet,Kronika | Shkruar nga:

policiaNjë tjetër krim brenda familjes ka tronditur Tiranën, teksa një punonjës policie ka qëlluar me armë ndaj vëllait dhe nipit të vet.

Kreshnik Tahiraj, efektiv i komisariatit të Lushnjës mësohet të ketë qëlluar me armë zjarri vëllain dhe nipin e tij Nuri dhe Shpëtim Tahiraj (babë e bir) pasi fillimisht janë konfliktuar me fjalë.

Ngjarja ndodhi në zonën periferike të Laknasit në Tiranë, ndërkohë që nga hetimet paraprake dyshohet se ngjarja të ketë ndodhur për motive pronësie.

Dy të plagosurit janë dërguar drejt Spitalit Ushtarak, ndërkohë që gjendja e tyre është kritike për jetën.

Policia ka mundur të arrestojë autorin e krimit, ndërkohë që po hetohet për zbardhjen e plotë të ngjarjes./b.l

Elidon Lafetë, wurde in Tirana hingerichtet, der wie so oft aus Nord Albanien stammt aus Puke. Er hatte neue idenditäten, in Tirana ein Spiel Casino, im Ausland ebenso und lebt auch im Ausland. Er wollte wohl seine Investitionen besichtigen, wo seine Albanien Geschäfte, keine Einnahmen hatten. In Morde war er ebenso verstickt und wanderte aus.

Albaner brauchen keine Entwicklungshilfe, die nur gestohlen wird. Alle fahren grosse Luxus Autos, inklusive der Richter.

24.8.2013

Tiranë, ekzekutohet me silenciator pronari i kazinove, plagoset e dashura
Tiranë, ekzekutohet me silenciator pronari i kazinove, plagoset e dashuraTIRANË- Një 36-vjeçar është ekzekutuar me armë zjarri në orët e vona të mbrëmjes së premtes pas një atentati në rrugën “Irfan Tomini” në Tiranë.Gazetarja Aurora Koromani raportoi nga vendngjarja se dy persona të panjohur të cilët udhëtonin me motorr dhe skafandra i kanë zënë pritë shtetasit Elidon Lafeta, teksa ai po futej me makinë në banesë, ndërkohë që e plagosur ka mbetur dhe e dashura e tij.I riu është ekzekutuar me dy plumba, të marra në kokë dhe shpatull, ndërkohë e reja ka marrë një plumb në këmbë. 36-vjecari ka humbur jetën në vend, ndërsa bashkëshoqëruesja e tij është dërguar nga forcat e policisë në Spitalin Ushtarak ku u bë e ditur se gjendja e saj është jashtë rrezikut për jetën.Të afërmit e viktimës, mberriten ne vendgjarje dhe çanë kordonin e policisë, e cila kishte rrethuar skenën e krimit, teksa vajtonin dhe klithnin mbi kufomën e 36-vjecarit. Një auto-ambulancë shoqëroi kufomën në morgun e spitalit, ndërkohë që policia mori automjetin e viktimës me targa belge të personalizuara.

Nga hetimet paraprake mësohet se 36-vjecari ka jetuar jashtë shtetit, ndërkohë policia bën me dije se vrasja e tij ka lidhje me të kaluarën e viktimës. Të njëjta burime konfirmojnë se Elidon Lafeta i cili kishte në pronësi biznese lojërash fati dhe pika basti jo vetëm në Shqipëri, por dhe ne vende te tjera te Europes kishte ndërruar gjeneralitetet e tij për shkak të kaluarës së tij, por ai nuk i ka shpëtuar dy autorëve të cilët pasi kanë kryer krimin janë larguar menjëherë nga vendngjarja në drejtim të paditur me motorr.

Policia ka nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes, ndërkohë që dëshmia e së dashurës së 36-vjecarit do të jetë shumë me rëndësi për zbardhjen e krimit. Vajza e cila shoqëronte 36-vjecarin mësohet të jetë një 20-vjecare nga Elbasani.

eliton lafeta

Balkanweb

Comments are closed.