Der Mafia Boss Agron Cela wurde in Vlore hingerichtet, vor seinem Lokal

Cela, ist eine bekannte Polizei Direktoren und Mafia Familie im Gross Drogen Schmuggel und aus Tropoje.

Nachts lauerte ihm der Mörder auf, als er mit seinem Fahrzeug einparkte und richtete ihn mit einer Pistole und 9 mm Kugeln hin.

Nun wurde erneut einer hiingerichtet, wobei die meisten Hinrichtungen es in der Touristen Zeit gibt, ebenso in Familien Kreisen überwiegend.
Atentat në Vlorë, vritet në
mesnatë pronari i një lokali

VLORE – Një 40-vjeçar është ekzekutuar me armë mbrëmjen e djeshme në lagjen „Albano e Romina“ të qytetit të Vlorës. Nga të dhënat e para mësohet se vrasja ndodhi rreth mesnatës së të martës, (20 gusht).

Viktima është Agron Çela. Policia thotë se autori është larguar menjëherë nga vendi i ngjarjes.

Vrasja mendohet se është kryer nga një person i vetëm dhe autori ka përdorur një armë zjarri pistoletë të kalibrit 9 milimetërsh.

Sot në mëngjes korrespondenti ynë Armand Xhelili informon se vrasja ka ndodhur pak metra larg banesës së tij, në momentin kur 40 vjeçari ka parkuar makinën dhe ka dalë nga ajo. Në makinën tip Benz me targa italiane Agron Çela ka qenë i shoqëruar edhe me familjen e tij, gruan dhe vajzën.

Policia po punon për zbardhjen e pistave.

Redaksia online – See more at: http://www.shqiptarja.com/home/1/atentat-ne-vlore-vritet-ne-mesnate-pronari-i-nje-lokali-172745.html#sthash.L2tRJyMD.dpuf

In Kavaje, feuerte der 70 jährige Enver Shabjani, , auf einen Gerichts Vollzieher, und beging dann Selbsr Mord als die Polizei kam.

Kavajë, qëlloi me armë ndaj përmbaruesve, vret veten 70-vjecari
Kavajë, qëlloi me armë ndaj përmbaruesve, vret veten 70-vjecari KAVAJE -Një person qëllon me armë përmbaruesit që do t’i merrnin shtëpinë dhe me pas i ka dhënë fund vetes, njofton policia. Ngjarja u shënua sot paradite në qytetin e Kavajës, në një lagje pranë tregut ku u sinjalizua se një person po alarmonte zonën me të shtëna armësh. Sipas policise, Enver Shabjani, 70 vjec kishte një kredi pa shlyer ndaj përmbarimi do të ekzekutonte urdhër-ekzekutimin për t’i marrë shtëpinë që ishte vendosur si garanci nga familja Shabjani. Në vendngjarje mbërritën policia që bëri thirrje për dorëzim, por Enver Shabjani nuk pranoi të dorëzohet. Ai vijoi të qëllonte ndaj policisë, përmbaruesve duke rrezikuar jetën e banorëve në zonë. Pas disa minutash, krismat ndaluan dhe policia ndërhyri në banesë. Efektivët konfirmuan se i moshuari kishte ndërruar jetë për shkak të plagëve me armë zjarri. Policia hedh dyshime se Shabjani ka vrarë veten.
Efektivet kane marrë në pyetje përmbaruesit për të dhënë sqarime mbi ngjarjen e rëndë në Kavajë. (vijonn

1,2 Tonnen Cannabis wurden beschlagnahmt, bei Cap Karaburun, welche nach Italien transportiert werden sollten

 

Foto Ilustruese

14:13 pm | VLORE- Një sasi prej 1.2 ton bimë narkotike e llojit kanabis sativa është sekuestruar ditën e sotme nga policia kufitare në Vlorë. Nga një kontroll rutinë, nga toka dhe deti, policia shqiptare në bashkëpunim me Guarda Di Finanza italiane sekuestruan…me shume »

Comments are closed.