Warning: Declaration of gtw::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /homepages/25/d13395495/htdocs/clickandbuilds/WordPress/news_albania/wp-content/plugins/gtw/gtw.php on line 258

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/25/d13395495/htdocs/clickandbuilds/WordPress/news_albania/wp-content/plugins/gtw/gtw.php:258) in /homepages/25/d13395495/htdocs/clickandbuilds/WordPress/news_albania/wp-includes/feed-rss2-comments.php on line 8
Kommentare zu: Bildungs Diebstahl Tour: die Prof. Dr. Kosta Bajraba aus Tirana, wurde in den USA verhaftet http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/ Fri, 13 Apr 2018 08:56:30 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.5 Von: Sarah_HrNje http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/comment-page-1/#comment-41655 Tue, 22 Jan 2013 08:39:53 +0000 http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/#comment-41655 s Maguire Correctional Facility. Mediat amerikane raportuan se Barjaba është qytetar dhe rezident në Shqipëri dhe pas ndalimit, bashkë me dy të afërmit e tij, do të përballet me akuzën e vjedhjes së kryer në bashkëpunim.</p> <p>(Lexoni me gjeresisht sot ne Panorama)</p> <p>Burimi: http://www.panorama.com.al/2013/01/22/kosta-barjaba-rikthehet-ne-shqiperi/#ixzz2IgwwHtjg</p> ]]> Er ist nun abgeschoben, in Albanien zurück

Kleidung und eine Handtasche wurden gezielt gestohlen

Kosta Barjaba rikthehet në Shqipëri

Lajmi i Fundit, Politike
e Martë, 22 Janar, 2013 | 09:18 am

Kreu i Grupit të Punës për Çështjet Sociale të programit “Rilindja shqiptare” është kthyer në Shqipëri. I kontaktuar në telefon nga “Panorama”, Barjaba konfirmoi që është kthyer nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku qëndronte i ndaluar nga Policia, i akuzuar për përvetësim të paligjshëm të mallrave. Por Barjaba nuk donte të bënte asnjë koment për akuzat ndaj tij nga Policia amerikane.

“Nuk kam asnjë koment, do të flas në momentin e duhur”, tha për “Panorama” Barjaba. Pas interesimit nga ana e gazetës për hyrje-daljet e çiftit Barjaba përmes sistemit TIMS, mësohet se Kosta dhe Fatbardha Barjaba janë larguar nga Shqipëria me destinacion Vjenën në 21.12.2012, për të fluturuar më pas në Kaliforni. Çifti është kthyer në 15 janar në Shqipëri, ndërsa ende nuk dihet se si e ka mbyllur ai çështjen e akuzave të Policisë amerikane ndaj tij.

Ngjarja

Tre shqiptarë u ndaluan në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për vjedhje të disa rrobave dhe një çantë në qendrën tregtare “Stanford Shopping Center”, në Palo Alto të Kalifornisë. Këtë lajm e raportuan sitet amerikane, Palo Alto Online News dhe Bay City News.

Policia amerikane bëri të ditur edhe emrat e shqiptarëve, Kosta dhe Fatbardha Barjaba, 52 vjeç dhe Joniada Barjaba, 23 vjeç, të cilët janë dërguar në institucionin e paraburgimit në San Mateo County’s Maguire Correctional Facility. Mediat amerikane raportuan se Barjaba është qytetar dhe rezident në Shqipëri dhe pas ndalimit, bashkë me dy të afërmit e tij, do të përballet me akuzën e vjedhjes së kryer në bashkëpunim.

(Lexoni me gjeresisht sot ne Panorama)

Burimi: http://www.panorama.com.al/2013/01/22/kosta-barjaba-rikthehet-ne-shqiperi/#ixzz2IgwwHtjg

]]>
Von: Balkansurfer http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/comment-page-1/#comment-40560 Sun, 06 Jan 2013 09:02:39 +0000 http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/#comment-40560 von allen Partei Aemtern suspentiert

SP suspends Barjaba
05/01/2013
Tweet

SP suspends Barjaba
While the couple Barjaba is waiting to clarify their position after being arrested on burglary charges, they are being suspended from public functions in Albania.

The Socialist Party gathered the Commission of Statutory Guarantees and decided to suspend Fatbardha Barjaba from all party functions, and Kosta Barjaba from any technical and consulting relation with the Socialist Party.

The Commission accepted to review the request made by the SP leader for Tirana, Saimir Tahiri, to suspend Fatbardha Barjaba according to the norms of the Status of Actions. The Commission noted that the actions taken by Fatbardha Barjaba fall against the norms and morals of the Socialist Party, and they damage the social norms and the behaviour ethics.

The Commission of Statutory Guarantees, based on the fact that the information is not final and the principle that everyone is innocent until proven differently by the court, decides that Fatbardha Barjaba should be suspended from any activity at the SP until her situation is clarified.

The Academy of Sciences also frozen the academic title to Kosta Barjaba, until the accusations of the US Court will be clarified. The academy says that if the charges are proven, the act is shameful, unacceptable and against the academic moral. But the final decision will be taken after the court will give its decision.

DP: Rama must publish his relations with Barjaba

http://www.top-channel.tv/english/artikull.php?id=7960

]]>
Von: Balkansurfer http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/comment-page-1/#comment-40502 Sat, 05 Jan 2013 11:40:05 +0000 http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/#comment-40502 Der Titel wurden nun eingefrohren in Albanien, weil das eine Schande ist!

http://www.balkanweb.com/kryesore/1/kosta-bajraba-akuzohet-per-vjedhje-ps-e-pezullon-akademia-e-shkencave-ngrin-titullin-115493.html

]]>
Von: Balkansurfer http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/comment-page-1/#comment-40463 Fri, 04 Jan 2013 10:36:59 +0000 http://news.albania.de/2013/01/04/bildungs-diebstahl-tour-die-prof-dr-kosta-bajraba-aus-tirana-wurde-in-den-usa-verhaftet/#comment-40463 in Fiere Orts Zentrum wurde ein Schmuck Geschaeft ausgeraubt, der Besitzer verletzt.

Sowas gab es bis 2010 nicht.

]]>