Bussgelder gegen private Gerichtsvollzieher und die akutellen Morde an Frauen

 Vorbestrafte werden Gerichtsvollzieher und verweigern die gegen Bestechungsgelder die Zwangs Vollstreckung gegen Bank Schuldner!

Jetzt gab es Bussgeld Bescheide, aber da alle Jobs nur verkauft werden, sind das Phantom Bussgelder, bei dieser primitiven Mafia Justiz, wobei niemand die Verantwortlichen nennt, aber wir:

Die Zerstörung der Justiz, durch Ina Rama, Kresniq Spahiu, Bujar Nishani und Bamir Topi und den Justiz Ministern 

 12 Dhjetor, 2012

Ekonomi | nga AMA-News

Ministria e Drejtësisë gjobit 20 përmbarues privatë

120 gjoba ka vendosur Ministria e Drejtësisë për përmbaruesit gjyqësor privatë të cilët rezultojnë me shkelje.
Drejtorja e Kodifikimit, Marsida Xhaferrllari, deklaron se këto subjekte nuk kanë hedhur informacionin në sistemin dixhital, ALBIS, i cili përmban të dhënat për shërbimin përmbarimor.

50 inspektime janë realizuar nga Ministria e Drejtësisë që prej krijimit të shërbimit përmbarimor privat, ku janë vendosur gjoba nga 300 mijë deri në 500 mijë lekë.
Permbarimi gjyqësor  i drejtohen kryesisht bankat,per ekzekutimin e vendimeve gjyqesore per kreditoret e keqinj.

Aktualisht në vend janë 135 përmbarues gjyqësor privatë dhe 67 janë përmbarues shtetërorë. ama-news

 Frauen Morde ohne Ende, diesmal in Fiere! Nach einem Mord an einer Schwangeren im 6.Monat, schlug in Korce heute ebenso der Ehemann seine Frau zusammen!

12 Dhjetor, 2012

Aktualitet / Flash | nga AMA-News

Fier, masakrohet me thikë një grua në hyrje të pallatit

2Një grua është masakruar në hyrjen e pallatit ku jetonte. Ngjarja e rëndë ka ndodhur rreth orës 19:30 minuta në lagjen “Kryengritja” të Fierit. Viktima quhet Ahsinja Krytha, 49 vjeç, e divorcuar me dy fëmijë.
Nga burime të spitalit rajonal mësohet se gruaja mbërriti në gjëndje kome dhe pas rreth 10 minutash ndërroi jetë. Ajo kishte plagë të mëdha kryesisht në kokë që mendohet se janë kryer me thikë.

Mënjëherë në vendngjarje kanë mbërritur forcat e policisë, të cilat kanë nisur hetimet për zbardhjen e këtij krimi. http://www.ama-news.al/2012/12/fier-masakrohet-me-thike-ne-hyrje-te-pallatit/

 

One Response to “Bussgelder gegen private Gerichtsvollzieher und die akutellen Morde an Frauen”

 1. Gjoka sagt:

  Ein Zigaretten Schmuggler Schiff mit Albanern wurde in kreta beschlagnahmt.

  Bllokohet anija me cigare kontrabandë
  12/12/2012 19:10

  Një anije me cigare kontrabandë u sekuestrua mëngjesin e së mërkurës në portin Kisamos, në ishullin e Kretës. Autoritetet thanë se ngarkesa kishte dokumenta shoqëruese të falsifikuara.

  Hetimet e kryera prej shërbimeve sekrete dhe krimi financiar i policisë greke çuan në sekuestrimin e një sasise prej 2600 koli cigaresh të fshehura në hambaret e anijes “Noah”, me flamur moldav.

  Policia arrestoi edhe marinarët e anijes, pesë shtetas shqiptarë. Ata janë Ismail Memolla, Llazi Silo, Urim Cane, Sokol Lata dhe Petrit Prifti.

  Siç raporton korrespondenti ynë në Athinë, gjykata greke vendosi t’i ndjekë personat në fjalë penalisht për akuzën e kontrabandës.

  Ndonëse ende nuk është e qartë nëse sasia e cigareve ishte e destinuar për tregun grek, apo nëse anija “Noah” kishte me destinacin ndonjë port tjetër mesdhetar, autoritetet thonë se i dhanë një goditje të fortë kontrabandës së cigareve në Mesdhe.

  Sipas autoriteteve, vlera e akcizës së mallit i kalonte 1 milion euro. Pak ditë më parë u sekuestruan edhe dy sasi të mëdha cigaresh në portin e Igumenicës dhe atë të Selanikut.
  http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=247758&ref=fp