Nach 20 Tagen im Krankenhaus von Bari, stirbt der ehemalige Politische Verfolgte: Lirak Bejko

 Er hatte ein Verbrennungs Grad von 50%, was eigentlich nicht zu Tode führen sollte.

Salih Berisha, weigerte sich diese Ehemaligen Politischen Verfolgten zubesuchen und 1991, war er der Einzige, der sich einer Freilassung widersetzte.

 •  Pas afro 20 ditësh në spitalin italian Bejko, i djegur në 50% të trupit, nuk u mbijetoi dot plagëve.

Publikuar më 02.11.2012 | 15:51

BARI – Ndërron jetë në spitalin e Barit në Itali ish-i përndjekuri politik, Lirak Bejko, i cili i vuri flakën vetes në datë 10 tetor, në ditën e 19 të grevës së urisë së ish-të përndjekurve. Ngjarja ka ndodhur sot rreth orës 11:00. Bejko u dërgua shpejt në Bari, dy ditë pas vetëdjegies, këtij akti që u ndërmor pas një tjetri të ngjashëm nga ish-i përndjekuri tjetër, Gjergj Ndreca, ky i dërguar në Athinë dhe i kthyer i përmirësuar që andej. Por nëse Gjergji pati djegie në 25% të trupit dhe shokët arritën t’ia fikin më shpejt flakët, Bejko u dogj në 50% të trupit. Është pikërisht Gjergj Ndreca që konfirmon për A1 Report ndarjen nga jeta të mikut të tij. „Si do t’i përgjigjet tani botës qeveria shqiptare?“, thotë Gjergj Ndreca për A1 Report.

Një ditë pas mbërritjes në spitalin e Barit, Bejko i fashuar kokë e këmbë me fytyrën që mezi i dukej foli eskluzivisht për ‘A1 Report’ dhe me zërin që i dridhej i këshilloi shokët e tij në grevë, që të mos vetëdigjeshin më, pasi dhimbjet e djegies janë të padurueshme. “I dua shokët e mi dhe nuk dua që të vuajnë si unë”. Por megjithë trajtimin gati 20-ditor, 47-vjeçari Bejko nuk u ka mbijetuar plagëve. Greva e tyre 31-ditore pati si kërkesa kryesore dhënien e dëmshpërblimit të vonuar sipas ligjit për vitet e burgut dhe respektin e mohuar nga qeveritë shqiptare ndaj kësaj shtrese.

Për herë të parë në një protestë shqiptare u ndërmor masa ekstreme e vetëdjegies.

/Shekulli Online/M.A./ 

Noch eine Selbst Verbrennung der ehemaligen Enver Hoxha Gefangenen


Hintermann der Streiks der ehemaligen Verfolgten.

Der von der UK Verfolgte Kriminelle Elidon Habilaj, Krieg Einer der fuer den Kandidaten Albanischen Volks Anwalt, war ein Almir Rrapo (Ex-Staatssekretaer des Ilir Meta, bekannt als Aussenminister) ebenso erinnert. Eine Art Volks Sport, War ebenso ein Azem Syla erinnert, Höhle Todesschwadron My Boss Kosovo

 

 

'Deception' ... Habilaj

‚Deception‘ … Habilaj

„Asyl Sneaker ‚bekam Arbeit bei Verbrechen HQ

 

 

 

 

 

 

Ein Asylsuchender erschien vor Gericht gestern Betrügen seinen Weg in einen Job vorgeworfen – mit dem Serious Organized Crime Agency .

Clerk Elidon Habilaj, 34, wurde gesagt, hier auf der Ladefläche eines LKWs vor 13 Jahren eingeschlichen haben – dann wiederholt in Vain Asyl beantragt.

Er wurde schließlich zu geben, aber dann angeblich einen falschen Namen zurückgegriffen, so dass er Zuschüsse britische Staatsbürgerschaft sein könnte.

Staatsanwalt Shaun Round Told JPS Redbridge in North East London: „Er hat einen Pass und bekam Arbeit mit der Metropolitan Police Service und wurde im Hauptquartier der Serious Organized Crime Agency in London aufgestellt.“

Er wurde angeblich rumpelte Wenn das traf ihn überprüft. Habilaj, South Woodford, wurde wieder gerettet vor Gericht im nächsten Monat beschuldigt Täuschung.http://www.thesun.co.uk/sol/homepage/news/3860441/.html

Polizei Jagd auf angebliche Bogus Asylum Seeker of Betrügen historischen Weg in Job mit beschuldigt … das Serious Organized Crime Agency

 • Elidon Habilaj, 35, angeblich verwendet eine falsche Anwendung haben, einen Job mit Serious Organized Crime Agency erhalten
 • Richter einen Haftbefehl für Habilaj, die wiederum bis zu Gerichtshof heute gescheitert
 • „Als er heute nicht hier ist Ich gebe eine Bank Haftbefehl nicht für Bail gesichert.“

  Elidon Habilaj War ein Clerical Arbeiter am Serious Organized Crime Agency bis zum letzten Jahr

  Elidon Habilaj War ein Clerical Arbeiter am Serious Organized Crime Agency bis zum letzten Jahr

  Staatsanwalt Richard Sampson Told Snaresbrook Crown Court heute: „Dies ist ein Fall, der tatsächlich einen falschen Asylantrag beinhaltet.

  ‚The Crown sagen, Herr Habilaj Managed zur Beschäftigung mit dem Serious Organized Crime Agency mit eine betrügerische Anwendung zu gewinnen.

  „Effektiv die Straftat wurde im Laufe abgeholt und er wurde verhaftet.

Mit Emma Clark

Natürlich gibt es in Tirana auch gefälschte Bus Abos, für Studenten, denn es wird mangels Justiz Alles gefälscht und der Rest bestochen.

Zgjidhet amullia me abonetë

Publikuar më 02.11.2012 | 15:54

Ditët e para të këtij muaji kanë shkaktuar një stres për të gjithë qytetarët, të cilët përdorin transportin publik. Për herë të parë pas shumë kohësh abonentë e studentëve janë shitur në qendër dhe me çmimin që kanë në të vërtetë, 600 lekë. Kjo ka sjellë pakënaqësi dhe përplasje të ashpra mes fatorinove të autobusëve të linjave urbane dhe qytetarëve.

Një situatë e tillë vjen për shkak se janë shitur dy lloj abonesh studenti, njëra përmbante karton ndërsa tjetra jo, ndërsa elementët e tjerë ishin të njëjtë. Që në fillim të muajit fatorinot nuk kanë njohur abonetë pa karton duke i cilësuar të falsifikuara. Ky konflikt vazhdon në të gjitha linjat urbane të qytetit. Madje në xhamat e autobusit janë printuar njoftime të cilat tregojnë se abonoja pa karton nuk njihet. Debate më të ashpra janë zhvilluar në linjën e Unazës, e cila nuk i ka njohur fare këto abone dhe ka vendosur një njoftim në autobus, në të cilin dukej qartë se si duhet të jetë aboneja e pa falsifikuar.

Diskutimet e ashpra nuk kanë munguar në linjën e Porcelanit, Kombinat-Kinostudio etj. Ky konflikt ishte i pranishëm edhe muajin e kaluar, megjithëse bashkia i njohu të dy abonetë. Fakti që nuk u bë një prononcim publik u ka lënë rrugën e hapur fatorinove që të abuzojnë me këtë fakt.


Josefina Topalli, hat ja wieder eine Parlaments Abstimmung gefälscht am 18. Oktober

18 Tetor, 2012

Flash / Politikë | nga AMA-News

 

Skandali/ Topalli kalon buxhetin faktik me 69 vota, duhen 71

Projektligji për buxhetin faktik për vitin 2011 është miratuar pasditen e sotme në Kuvend me 69 vota pro.

Pas miratimit kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Gramoz Ruci deklaroi se duhen 71 vota për miratimin e aktit normative për buxhetin faktik, por kryeparlamentarja Topalli duke e kundërshtuar, tha se votimi bazohet në rregullore.

Debati
Ruci: Mbyllët një vendim në kundërshtim me rregulloren. Akti normativ u rrëzua.

Topalli: Kur?

Ruci: Në votim duhen 71 vota. Unë u ngrita jo të kthej mendjen, ka interpretim të Gjykatës Kushtetuese zonjë, duhen 71 vota në prezencë.

Topalli: Faleminderit zoti Ruci, votimi është në përputhje me rregulloren dhe ligjin, flisni kot.

http://www.ama-news.al/2012/10/skandali-topalli-kalon-buxhetin-faktik-me-69-vota-duhen-71/

Miratohet me vetëm 69 vota pro buxhetin Faktik, debate mes Ruçit dhe Topallit

Miratohet me vetëm 69 vota pro buxhetin Faktik, debate mes Ruçit dhe Topallit

| Pas diskutimesh të gjata dhe debatesh mes pozitës dhe opozitës, Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar me vetëm 69 vota pro Projektligjin për buxhetin faktik…

3 Responses to “Nach 20 Tagen im Krankenhaus von Bari, stirbt der ehemalige Politische Verfolgte: Lirak Bejko”

 1. admin sagt:

  Mit den Bus Studenten Tickets in Tirana, gibt es auch Probleme

 2. BuckZiesMutter sagt:

  Die Verfolgten Organisation nimmt Stellung dazu

  http://www.youtube.com/watch?v=kqQog_04wbc

 3. Sarah_HrNje sagt: