Polizei Einheiten, wurden heute in der Cannabis Ortschaft Lazarate beschossen

Albanien live, wenn ein Staat, durch primtiv kriminelle Bauern und Schafshirten aus Tropoje und Kukes zerstört wird. Die Kommentare im Artikel, sprechen auch von Verachtung gegenüber der Polizei, welche enorm an Ansehen in den letzten Jahren, durch die extrem dummen Gestalten aus Tropoje und Nord Albanien an Ansehen verloren haben. Hat man keine Schule und Bildung, wird man seit 2009, Polizei Direktore, welche nicht einmal ihre Aufgaben kennen, aber Landraub und illegales Bauen mit Luxus Villen wieder zelebrieren. Alle Luxus Villen, links und rechts der alten National Strasse von Tirana nach Durres, bei SHIAK bis Shkozet, sind von Ex-Polizei Direktoren des Hafen Durres vor allem gebaut, finanziert vom Drogen Handel Verteiler in SHIAK, rund um den Supermarkt des Dashamir Gjoka, der alten Mafia des Salih Berisha, Ridvan Bode, oder Sokol Olldashi, was tief in den Visa Skandal der Deutschen Botschaft führt, mit den Shabani’s und Hekuran Hoxha.. Eine Legende die Straflosigkeit dieser Primitivlinge, was mit Dasho Aliku nun seit über 10 Jahren ein Staat vorführt. Kein Deutscher Staatsanwalt stellt gegen Hekuran Hoxha, einen Haftbefehl aus, obwohl er ungehindert herumreist, in der Türkei schon wegen Drogen Handel verhaftet war, seine kriminellen Verwandten in Deutschland leben usw..

Salih Berisha, kündigte im März 2010, mit dem damaligen Komiker Lulzim Basha als Innenminister die Verhaftung von Dasho Aliku an, dem Bürgermeister von Lazarate, der schon vor 12 Jahren auf Polizei Hubschrauber schoss. Aber als PD Mitglied, der Mafia Partei PD, wo gerade wieder Einer in Frankreich wegen Drogen Schmuggel verhaftet wurde, geniesst Dasho Aliku Straffreiheit in Wirklichkeit und Alles andere im im kriminellen Enterprise des Salih Berisha Show.

Stundenlange fielen in der Nacht Schüsse durch die Lazarate Banditen. Viele Einwohner hatten Angst und flücheteten in die Häuser.

Heute morgen wurden Spezial Polizei Einheiten, welche den Ort Lazarate betraten, von den umliegenden Bergen beschossen, wie in alten Zeiten, was auch ein Polizei Debakel ist. Die Zustände rund um Lazarate, gibt es seit über 10 Jahren und Dasho Aliku, ist natürlich PD Mitglied bei Salih Berisha und Langzeit Bürgermeister dort.

Der Schwager des DP Abgeordneten Sherefedin Shehu wurde in Frankreich verhaftet, wegen Drogen Handel

Salih Berisha’s Drogen Export mit Dasho Aliko: beschlagnahmte Schmuggler Boote: Italien – 1,5 Tonnen, Korfu – 1,0 Tonnen Cannabis 

Salih Berisha’s Drogen Boss – Bürgermeister in Lazarate: Dasho Aliko (Albaniens Kolumbien)

Filmonin parcelat me kanabis, RENEA qëllohet me armë në Lazarat
 
Filmonin parcelat me kanabis, RENEA qëllohet me armë në LazaratTIRANE-Një grup prej katër oficerësh të repartit special RENEA është përballur me të shtëna armësh mëngjesin e djeshëm nga banorët e Lazaratit. 
Ngjarja ka ndodhur në orën 06:30 të mëngjesit të djeshëm. Breshëritë e armëve, që besohet se kanë qenë kallashnikovë, kanë ardhur nga pas shkurreve të maleve që rrethojnë fshatin problematik. Të shtënat i kanë detyruar forcat speciale të zmbrapsen pa e çuar deri në fund operacionin që kishte për qëllim monitorimin e parcelave me kanabis. Burime nga Policia e Shtetit thanë dje se ende nuk është dhënë një urdhër që forcat speciale të “zbarkojnë” në Lazarat për asgjësimin e kanabisit, por para se të jepet ky urdhër duhet studiuar terreni nga larg. Ky ka qenë edhe roli i katër oficerëve të RENEA-s që dje në orët e para të mëngjesit ishin pozicionuar në një grykë mali dhe studionin duke filmuar parcelat e mbjella me kanabis. Fakti se Lazarati vazhdon të jetë i padepërtueshëm nga policia vjen, me sa duket, prej faktit se banorët thuajse të gjithë janë të armatosur. Dyshohet se persona të armatosur, të pozicionuar nëpër male, vëzhgojnë çdo lëvizje mjetesh apo personash që hyjnë në fshatin e tyre dhe atëherë kur pikasin forca policie, nuk mungojnë të shtënat me armë zjarri. Kjo nuk është hera e parë që banorët e Lazaratit qëllojnë me armë kur RENEA i afrohet fshatit. Në disa raste banorët kanë qëlluar me armë jo vetëm në ajër, por edhe drejt forcave policore, madje edhe drejt helikopterëve që monitoronin nga ajri parcelat me kanabis. Specialistë të Policisë së Shtetit po përgatisin një plan operacional për asgjësimin e rrënjëve të kanabisit në Lazarat. Megjithatë, duket se ende nuk po gjendet një formë që operacioni të përfundojë pa konfrontime, të shtëna armësh apo edhe gjakderdhje. Burime të rezervuara thanë se deri diku shihet si mision i pamundur depërtimi i policisë në fshatin rebel. Kjo për shkak se banorët janë të armatosur dhe do të mbrojnë me çdo kusht parcelat që kanë mbjellë me kanabis. PARCELAT E KANABISIT 
Ndryshe nga vitet e tjera, duket se këtë vit Lazarati ka më pak parcela të mbjella me kanabis, ose të paktën ato kanë sipërfaqe më të vogël. Monitorimet e djeshme të kryera nga forcat RENEA, përveç dy parcelave të vogla, të identifikuara në distancë, kanë zbuluar se parcelat e dikurshme tashmë nuk ekzistojnë. Megjithatë, burimet thanë se pavarësisht aksioneve të vazhdueshme, kontrolleve të Forcave të Ndërhyrjes së Shpejtë, në rrugën hyrëse të fshatit, por edhe në rrugët e malit ku kalojnë kafshët, në Lazarat edhe këtë vit është mbjellë hashash. Por, sipas të njëjtave burime, mësohet se parcelat e mëdha që konstatoheshin vitet e kaluara nuk shihen më në distancë, pasi bimët mbillen në parcela më të vogla, aq sa të “maskohen” nga shtëpitë, në një pozicion të tillë që as nga monitorimet në distancë të mos zbulohen nga policia. Duket se aksionet e vazhdueshme të Policisë në bllokimin e plehut, ujit dhe punëtorëve që punësojnë banorët, ua ka vështirësuar disa punën lazaratasve, të cilët megjithatë nuk heqin dorë. Lazarati i rrethuar nga policia prej 2 javësh
Fshati problematik i Lazaratit, nga 14 qershori, kur Policia e Gjirokastrës nisi një operacion të beftë për të parandaluar mbjelljet e kanabisit, vazhdon të jetë i rrethuar nga policia. Veç policisë lokale, rrugët hyrëse e dalëse, të automjeteve, këmbësorëve dhe kafshëve mbahen nën kontroll nga postblloqe të FNSH-së të Fierit, Tiranës dhe Shkodrës. Në aksionin e parë, policia ndaloi 100 persona, kryesisht gra, të cilat ishin të punësuara nga banorët e Lazaratit për të mbjellë kanabis. Aksionet e Policisë kanë penguar hyrjen në fshat të personave që dyshohet se janë të punësuar për mbjelljen e kanabisit, si dhe kanë bllokuar sasi plehu e uji që transportohen me kafshë e makina, në mënyrë që banorëve t’u vështirësohet procesi i mbjelljes. Thuajse çdo ditë, që nga aksioni i parë, Policia e Gjirokastrës ndalon persona të dyshuar si të punësuar në Lazarat, edhe pse ata nuk pranojnë të jetë punëtorë të mbjelljes së hashashit. Disa prej mëditësve të hashashit, të cilët u privuan nga puna në Lazarat, kanë rezultuar kontingjent i armatës së të papunëve që grumbullohen përditë në sheshin “OMONIA”, në afërsi të zonës industriale të Gjirokastrës. Mjaft prej tyre janë të ardhur nga Elbasani dhe Cërriku, ndërsa pjesa tjetër nga Gjirokastra. Burime nga Policia thanë se deri në një moment kur të vendoset ndërhyrja e forcave speciale në brendësi të fshatit, FNSH dhe Policia e Gjirokastrës nuk do t’i ndërpresë aksionet, kontrollet dhe shoqërimet e personave që dyshohet se janë të punësuar për mbjelljen e hashashit.(d.b/Panorama/BalkanWeb)

In Skhoder und Fushne-Kruje gab es Sprengstoff Anschläge

Ein Mörder wurde heute Nacht in Tirana in seiner Bar mit 7 Kugeln hingerichtet! Er starb im Krankenhaus: Petro Nini. Balliu

Tiranë, 7 plumba Bledar Balliu

27 Qershor 2012 – 23:19
Tiranë, 7 plumba Bledar Balliut, vdes në spital
Sulmi me armë zjarri ndodhi mbrëmjen e sotme në afërsi të lokalit “Colosseum 2” pranë shkollës Petro Nini. Balliu (foto djathtas) ishte akuzuar për vrasjen e Aleksandër Koliçit (majtas) por akuzat ndaj tij nuk u vërtetuan asnjëherë. Shtatë plumbat që ka marrë në trup kanë rezultuar fatale dhe Balliu ka ndërruar jetë në Spitalin Ushtarak në Tiranë.


Cannabis überall in Albanien, vor allem wie immer an der Süd Küste, Vlore, Shkoder

Shteti dështoi? Një metodë ‘alternative’ për Lazaratin

http://respublica.al/opinion/2012/11/10/shteti-deshtoi-nje-metode-alternative-per-lazaratin

Die Nachwuchs Kriminellen von Lazarate! Das Salih Berisha Erfolgs Modell!

1.000 Lek Tages Lohn, für das Anpflanzen und die Leute stehen Schlange als Tages Löhner für die Jobs,

natürlich fährt der Nachwuchs bereits den Sprit Fresser „HUMMER“, der auch für Kokain Import nach Albanien benutzt wird und in Albanien, Kosovo, Mazedonien Markenzeichen der dümmsten Kriminellen sind.

3 Responses to “Polizei Einheiten, wurden heute in der Cannabis Ortschaft Lazarate beschossen”

 1. Sarah_HrNje sagt:

  Video zur Hinrichtung des Verbrechers Balliu

 2. BuckZiesMutter sagt:

  Man diskutiert erneut Militär Einsätze, wobei das Militär ja auch Spezial Kommandos haben.

  Kommentare schreiben das auch die Task Force Polizei Einheit Renea bestochen ist, was bei Salih Berisha Polizei Direktoren jetzt wieder normal ist. Die arbeiten nur für Geld.

  A është ushtria zgjidhje për problemin e Lazaratit?
  2 Korrik, 2012
  ……..
  http://www.gazetatema.net/web/2012/07/02/a-eshte-ushtria-zgjidhje-per-problemin-e-lazaratit/

 3. Gjoka sagt:

  Cannabis Transport am Skhoder See