Warning: Declaration of gtw::widget($args) should be compatible with WP_Widget::widget($args, $instance) in /homepages/25/d13395495/htdocs/clickandbuilds/WordPress/news_albania/wp-content/plugins/gtw/gtw.php on line 258

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /homepages/25/d13395495/htdocs/clickandbuilds/WordPress/news_albania/wp-content/plugins/gtw/gtw.php:258) in /homepages/25/d13395495/htdocs/clickandbuilds/WordPress/news_albania/wp-includes/feed-rss2-comments.php on line 8
Kommentare zu: Gjergj Bojaxhi: Berisha’s governing was a waste of time, DP – a rural party and a militant employing agency http://news.albania.de/2012/03/05/gjergj-bojaxhi-berisha%e2%80%99s-governing-was-a-waste-of-time-dp-%e2%80%93-a-rural-party-and-a-militant-employing-agency/ Fri, 13 Apr 2018 08:56:30 +0000 hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.9.5 Von: Sarah_HrNje http://news.albania.de/2012/03/05/gjergj-bojaxhi-berisha%e2%80%99s-governing-was-a-waste-of-time-dp-%e2%80%93-a-rural-party-and-a-militant-employing-agency/comment-page-1/#comment-36201 Sat, 25 Aug 2012 08:45:56 +0000 http://news.albania.de/2012/03/05/gjergj-bojaxhi-berisha%e2%80%99s-governing-was-a-waste-of-time-dp-%e2%80%93-a-rural-party-and-a-militant-employing-agency/#comment-36201 Und seitdem er wegen seiner Durres Aktion gefeuert wurde, begann der totale Wild-West und die Strände wurden von Ortsfremden Banden zerstört.

immer ohne Papiere

]]>
Von: Sarah_HrNje http://news.albania.de/2012/03/05/gjergj-bojaxhi-berisha%e2%80%99s-governing-was-a-waste-of-time-dp-%e2%80%93-a-rural-party-and-a-militant-employing-agency/comment-page-1/#comment-35390 Mon, 25 Jun 2012 20:12:15 +0000 http://news.albania.de/2012/03/05/gjergj-bojaxhi-berisha%e2%80%99s-governing-was-a-waste-of-time-dp-%e2%80%93-a-rural-party-and-a-militant-employing-agency/#comment-35390 Georg Bojaxhi kritisiert den US Botschafter

25 Qershor, 2012 Politikë | nga AMA-News
Bojaxhi: Arvizu është i mjegullt, pasi kritikon KQZ-në, shkon e takon Bashën!
Gjergj Bojaxhi është një nga zërat kritikë ndaj Partisë Demokratike. Por në një intervistë për A1 Report, ai ka thumbuar pak ambasadorin amerikan në Tiranë, Aleksandër Arvizu.

I pyetur nëse ambasadori amerikan duhej ta kishte marrë nismën “Vepro tani” pas 21 janarit, Bojaxhi tha: “Edhe vetë diplomatët që merren me Shqipërinë kanë një proces të të mësuarit. Është normale që edhe një diplomat të mësojë nga veprimet që bën. Unë do të thosha që pas 21 janarit të bëjë këtë thirrje do të ishte kontekst pak më i acaruar. Popullata mesazhin e merr shumë më bardh e zi nga sa e jep një diplomat.”

Por sërish duke komentuar nismën “Vepro tani”, Bojaxhi tha se Arvizu është pak i mjegullt, pasi njëherë sulmon KQZ-në, pastaj del me Bashën.
……
http://www.ama-news.al/2012/06/bojaxhi-arvizu-eshte-i-mjegullt-pasi-kritikon-kqz-ne-shkon-e-takon-bashen/

]]>
Von: BuckZiesMutter http://news.albania.de/2012/03/05/gjergj-bojaxhi-berisha%e2%80%99s-governing-was-a-waste-of-time-dp-%e2%80%93-a-rural-party-and-a-militant-employing-agency/comment-page-1/#comment-35185 Sun, 27 May 2012 21:29:38 +0000 http://news.albania.de/2012/03/05/gjergj-bojaxhi-berisha%e2%80%99s-governing-was-a-waste-of-time-dp-%e2%80%93-a-rural-party-and-a-militant-employing-agency/#comment-35185 Jetzt erreichten wohl Alle den Gipfel!

Alpinistët shqiptarë ngjisin majën më të lartë në rruzull, Everestin
(Dërguar më: 26/05/12)

Alpinistët shqiptarë ia dalin të prekin majën më të lartë të botës, majën e Everestit dhe ngrenë flamurin shqiptar në “çatinë e botës”. Alpinistët Fation Plaku, Gerti Pishtari, Mateo Begeja, Gjergj Bojaxhi, Erlin Rudho dhe Xhimi Begeja kanë mbërritur në majën e malit më të lartë në botë ditën e premte, rreth orës lokale 07:00 (+5. 45 GMT). Siç është cilësuar edhe nga kompania Nepaleze që shoqëronte ekipin, ky është një nga rastet e rralla kur ngjitja realizohet 100 % , pra, nga të gjithë anëtarët e ekipit. Për herë të parë në historinë e Shqipërisë, alpinistë shqiptarë arrijnë të ngjiten në majën më të lartë të botës, duke e bërë këtë ngjarje akoma më speciale dhe të paharrueshme për vendin tonë që këtë vit feston 100 vjetorin e Pavarësisë. Ekspedita Everest 2012 u ndërmor në kushtet më ekstreme të motit dhe të lartësisë, dhe është iniciativë me rastin e 100 vjetorit të Pavarësisë. Të gjashtë alpinistët nisën në muajin prill ngjitjen drejt majës së Everestit. Kjo iniciativë u sponsorizua nga Vodafone Albania, Rai-ffeisen Bank dhe Ministria e Rinisë Kulturës dhe Sporteve.

http://www.balkanweb.com/gazetav5/artikull.php?id=116490

]]>