Reise Warnungen selbst für Innenstadt von Tirana und die Banden von Sukth – Xhafzotaj – Shijaku

18.12.2011: Ausländischer Investor: “banditët ordinerë” und Interpol Suche, nach Banditen mit erkauften „biometrischen Pässen“

Die Amerikaner warnen vor Reisen in den Raum Tropoje, nach Skhoder, wegen den vielen Blutrache Morden usw..
Information for Travelers
>General Information
Dear Fellow American,

In case of an after-hours emergency involving a U.S. citizen, please call the Embassy at +355-(0)4-224-7285 thru 89 and ask to speak with the duty officer. Emergency services include lost of U.S. passport, arrest, life-threatening illness, or death of U.S. citizens.

We would also like to inform you that we often update the Consular Information Sheet for Albania to reflect a worldwide standard format, as well as for other changes specific to Albania. We would like to take this opportunity to remind all citizens to use particular caution when you travel to the administrative districts of Malesi e Madhe, Shkoder, and Tropoje, due to the recent spate of criminal activities in these regions and the possible danger to American citizens traveling there. Currently, U.S. government employees are subject to travel restrictions concerning these districts. The full text of this updated Consular Information Sheet is found at [25] http://travel.state.gov/travel/cis_pa_tw/cis/cis_1076.html.

Banditen Lokale, Nichts Neues in einem Land der Berisha Banditen, rund um Hotels! Sogar vor den „Block“ Lokalen, wie auch hinter dem Ausländer Magnet: „Sheraton“ Hotel, wird gewarnt. Drogen und Prostitution ohne Ende in den Tirana und auch Durres Lokalen.

October 14, 2011

The U.S. Embassy in Tirana informs U.S. citizens that, because of potential security concerns, U.S. embassy personnel are now prohibited from going to the following Tirana locations:  Juvenilia restaurant, located behind the Sheraton Hotel just off Sheshi Italia beside Qemal Stafa Stadium, Juvenilia restaurant located on Rruga Sami Frasheri in the Blloku area of Tirana, and Bar Venecia, located behind Qemal Stafa Stadium.  VESA restaurant, located on Rruga Abdyl Frasheri in the Blloku area, remains subject to a restriction which has been in place since 2009.  U.S. citizens should avoid these locations.

http://tirana.usembassy.gov/2011-warden-10.html

Drogë dhe seks në lokalet e Tiranës

Drogë dhe seks në lokalet e Tiranës

218/12/2011 10:37Xhek Preçetaj   Pabi nuk është vetëm për të kërcyer. As vetëm për të dëgjuar […]

Morde über Morde und Hinrichtungen in Albanien: akutell

Librazhd, vritet me armë zjarri një personLibrazhd, vritet me armë zjarri një personKronikë, Lajm i fundit

3 Morde: von Nord nach Süd

Pogradec, zbulohet në rrugë trupi i pajetë 
18/12/2011 09:50 

Pogradec, zbulohet në rrugë trupi i pajetë

Trupi i pajetë i Mirash Dekollarit, 37-vjeç, u zbulua nga kalimtarë të rastit mëngjesin e së dielës në qytetin e Pogradecit. 

I ndjeri është banor i fshatit Vërdovë. Një plagë e dukshme në kokë besohet se është ajo që i mori jetën.

Ndonëse rezultatet përfundimtare do t’i tregojë autopsia, policia pranon se pistat e hetimet janë përqendruar në vrasje me mjete të forta ose një përplasje nga ndonjë mjet në lëvizje.

Nëse konfirmohet si vrasje, atëherë ky do të ishte rasti i tretë në tre ditë. Të shtunën, një sherr midis të rinjsh i kushtoi jetën një 19-vjeçari në Sukth, ndërsa të premten, një i ri u ekzekutuame disa plumba në qytetin e Shkodrës. http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=225230

Verursacht von Kriminellen Banden der Politik, denn jeder Albaner könnte 100% mehr verdienen, wenn der Staat, vor allem die Justiz und Polizei funktionieren würde. Mit der Banditen Polizei der Tropoje Banden, kann es Nichts werden, weil die einfach auch zu dumm kriminell sind, wie erneut die jüngsten live Erlebnisse zeigen.

Albanian policemen, the “poorest”
25/06/2011 15:55

Albanian policemen, the “poorest”

Police wages in Albania are the lowest in the entire Balkan region, and nothing compared to Western countries. The head of Police Union, Sadedin Fishta compared it with Kosovo police wages, which has just been created. The minimal wage of a Kosovo policeman is 430 EUR, while in Albania it is 233 EUR, which shows a very high difference.

The head of the Police Union says that the 33,000 ALL payment does not provide even the minimal living conditions. He also notes that many police agents have quitted right after starting their duty. With this wage, patrolling police, who are the first to face the citizens, will never have an increasing performance if they will not be able to guarantee even their minimal life requirements.

But the EU Union, after a long-term assistance given to the Albanian police, expects a same performance with their police agents, which is impossible with this wage. Many policemen of this level are arrested by their colleagues on passive corruption charges.

If this wasn’t enough, the payment for a police agent has more taxes than any other employee of the Albanian public administration. Although everyone expects the Albanian police to have a similar performance to EU conditions, first we must take in consideration the 33,000 ALL monthly wage.

uralt und bestens bekannt: Die Banditen Kämpfe zwischen den Anhängern der Super Drogen Mafia von Xhafzotaj, mit Agim Hoxha, dem Shiak Dashmir Gjoka Clan rund um die Shabanis und Hekuran Hoxha (beide Familien natürlich auch in Deutschland für kriminelle Aktivitäten bekannt) und den Primitiv Banditen, welche sich in Sukth, daneben niedergelassen haben.

Sherr mes të rinjsh, një i vdekur 
17/12/2011 

Sherr mes të rinjsh, një i vdekur

Një konflikt banal për fërkimin e dy automjeteve gjatë një parakalimi në mbikalimin e Sukthit është mbyllur me vrasjen e një 19-vjecari. 

Tre të rinj kanë qëlluar me thikë mbi të duke e lënë të plagosur rëndë. Viktima, Blerim Hoxha nga fshati Xhafzotaj i Shijakut, ka ndërruar jetë pas mesnate në spitalin ushtarak të Tiranës, ndërsa shërbimet e policisë së Durrësit arrestuan tre personat e dyshuar, të tre nga Tirana. Të arrestuarit si autorë të dyshuar për krimin e vrasjes me dashje të kryer në bashkëpunim janë Andri Toci, 22 vjec, Ervis Xheka 19 vjec dhe Armando Xheka 19 vjec.

Ngjarja ndodhi mbrëmjen e së premtes dhe për pasojë Hoxha mbeti i plagosur nga goditjet me thikë. Ai u dërgua fillimisht në spitalin rajonal të Durrësit, po gjendja e tij u vlerësua e rëndë nga mjekët lokale dhe ai u dërgua në Spitalin Ushtarak, ku dhe ndërroi jetë si pasojë e dëmtimit të arteries femurale dhe hemoragjisë së madhe.

Ndërkohë një 23-vjecar i armatosur dhe i maskuar tentoi të grabisë një kazino në qytetin e Korcës, por policia arriti ta arrestojë në kohë.

Ngjarja ndodhi mëngjesin e së shtunës, kur Marjol Kolonjari, banues i lagjes numër 7 në këtë qytet, i dënuar më parë për plagosje personi, hyri me forcë në një kazino për të grabitur paratë në arkën e saj. Reagimi në kohë i policisë bëri të mundur arrestimin e tij.

Zur 100 Jahr Feier der Unabhängigkeit Albaniens in 2012

Salih Berisha hat Albanien in kurzer Zeit, wieder in ein Banditen Land des Mittel Alters zurück geführt, wo u.a sein Freund Dasho Aliku mit der Drogen Mini Republik Lazarate, ein Sonder Modell des Salih Berisha  und Lulzim Basha ist.

Salih Berisha und Bujar Nishani, wurde ja gefragt, was er gegen diese viele Morde machen will, gegen die Blutrache Morde, den 8.000 Toden um Grundstücks Schiessereien, die vielen Überfälle auf Banken (eine Bande mit 7 Überfällen wurde in Sarande verhaftet) Supermärkte, Spiel Casinos usw.. Sowas gab es nicht einmal in 1997-98.

Dhunë, sherr, vrasje e tension: Si po shkojmë drejt 100 vjetorit shtet1Postuar në: Aktualitet,Kronika,Kryesore | 

Sot në mëngjes u mësua se një person kishte vrarë të vëllanë, por e kishte deklaruar si vetëvrasje. Shaban Zhuri ka vrarë të vëllanë Gentian Zhuri, 24 vjeç, në Fier. Po ashtu sot në mëngjes u shua një i ri vetëm pse kishte gërvishtur makinën e dikujt. Sot u mësua edhe se një gardist paska qëlluar me grushta nëndrejtorin e policisë në ambientet e kryeministrisë. Dje një person u ekzekutua në Shkodër. Një 23 vjeçar në Korçë ka terrorizuar me armë personat në një kazino, ku hyri për të vjedhë para dhe nuk gjeti asgjë…

E kështu gdhihemi dhe ngrysemi me lajme të tilla që të prishin gjakun. E dimë që ka shumë njerëz që mendojnë se krime ndodhin kudo, por kjo nuk është llogaria. Policia nuk merr guximin të tregojë statistikat, e le më t’i krahasojë ato me vendet e rajonit apo të Europës.

Por nga buron tensioni kaq i lartë që përkthehet në krime?

Një nga psikiatrit e shkollës së vjetër tha para pak ditësh se në Shqipëri 25 përqind vuajnë nga sëmundje mendore. E meqë ai është një i shkollës së vjetër, ndoshta nuk llogarit kushedi sa simptoma të sëmundjeve moderne mendore, që bëjnë që shumë më tepër shqiptarë të kenë një shqetësim. Ndoshta në thelb të kësaj është pamundësia për të garantuar burimet e të ardhurave. Dmth pamundësia për të garantuar në radhë të parë një vend pune, një karrierë. Roberto Saviano deklaronte para pak kohësh se në themel të një shteti mafioz është mosgarantimi i punës. Nuk ka shtet në Europë që e ilustron më mirë këtë thënien e tij se Shqipëria.

Së dyti, Shqipëria vuan nga disa njolla të zeza në zbatimin e ligjit, aq të rënda sa do e bënin atë të dukej një vend mesjetar në krahasim me Europën ku integrohemi. Për shembull, është e pabesueshme se në Shqipëri ka një territor jashtë kontrollit të shtetit si Lazarati. Miliona harxhohen tani nga policia në aksione për të kapur drogën që mund ta kishin neutralizuar që në burim. Po ashtu, nuk mund të konceptohet që në vend ka rrethe të tëra që nuk paguajnë fatura, sidomos të dritave dhe të ujit si në Verilindje. Nga ana tjetër, fenomeni i gjakmarrjes, që po izolon dhjetëra familje në qarkun e Shkodrës, është krejt i paimagjinueshëm në një vend në shekullin XXI. Kësaj mund t’i shtojmë faktin se aksi ku abuzohet më shumë me territorin dhe hapësirën është ai Kamëz-Fushë Krujë- Lezhë.

Është e patolerueshme që të shkojmë drejt 100 vjetorit me këto njolla kaq të errëta, që i shtohen plagëve të tjera. http://www.gazetatema.net/web/2011/12/17/dhune-sherr-vrasje-e-tension-si-po-shkojme-drejt-100-vjetorit-shtet/

Eine Erfindung der „Bandit ordinäre“; Merkel übergab einen Brief an Salih Berisha, Hashim Thaci: pure Erfindung, wie seine Treffen in den USA Ende September!

Sie reist nicht nach Tirana, denn zu peinlich sind solche Gestalten, welche erneut den Staats Apparat ausschaltete, wo keine Polizei und Justiz mehr funktionierte und kriminelle Banden überall illegal Bauten an der Küste, die Bäume und Biotope vernichteten, wie auch die Fischerei Zone, und die besonders geschützte „Zone Touristik“ u.a. in Durres – Currila.

Berisha-thaci

 

PM Berisha meets PM of Kosova Hashim Thaçi

PM Berisha meets PM of Kosova Hashim Thaçi

PM Berisha expressed his special pleasure at the newest state in Europe, the Republic of Kosova, being more and more transformed into a real factor of peace, stability and promotion of cooperation and friendship in the region.
19/12/2011

Thaçi i përcjell mesazhet e Merkelit, Berishës = Erfindung
08:32 pm | TIRANE- Kryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi i ka transmetuar sot kryeministrit, Sali Berisha mesazhet e fuqishme të kancelares gjermane Angela Merkel, që i dha gjatë takimit të sotëm në Prishtinë. “Mesazhet e kancelares Merkel janë mesazhet e mbështetjes së Gjermanisë për zhvillimin e mëtejmë të Kosovës në…

Mafia in Aktion, bei der Zerstörung der Küste und des lt. Urbanistik Planes ebenso: Öffentlichen Parks in der privaten „Touristik Zone“ Currila – Durres.

Live Aktionen, der kriminellen Pyschopaten der Stadt Durres und er der kriminellen Familie, welche den Präfekten stellt.

So sah es aus, bei erneuten Regierungs Antritt von Salih Berisha, wobei der linke Bau, bereits illegal die Strand Zufahrt ab 2000 verschloß. Alle Bäume sind nun zerstört, durch die Bau Mafia mit Politik Verbindungen.

Alles muss mit Fälschungen vernichtet werden.

Hier Durres Touristik Park und Zone Touristik, wo der kriminelle Bürgermeister Vangjush Dako, einfach die Stadt Grenze in private Grundstücke verschob.

Komplette illegale Wald Vernichtung, durch die Idioten Mafia von Durres: Ilir Meta, Vasil Hila, Lefter Koka, Vangjush Dako, Salih Berisha Gestalten wie Agim Hoxha, Dashamir Gjoka und andere primitive Banditen.
Beispiel, die Europas Verbrecher Stadt Nr. 1:: Durres, wo jeder Mafia Clan, aus dem Kosovo und Mazedonien ebenso illegal gebaute Hotels besitzt und die Promienz der Gestalten, einem ständig über den Weg laufen, mit ihren gefälchten US- und Englischen Auto Kennzeichen.

2002, als noch kein Baum gefällt war und nur die Zufahrt zum Strand illegal zubetoniiert war, durch den Lokal Inhaber südlich.

In 2005, was so Alles die Super Mafia, des Ilir Meta, mit Lefter Koca drehte, was zu dem Prozess mit hohen Haftstrafen, rund um Vasil Hila führte.

so sah es 2007 aus, als der Bürgermeister Lefter Koca, Mafia Boss und heute Abgeordneter der LSI Partei seinem FreundVangjush Dako das Amt überliess. Die LSI Partei, rund um Ilir Meta, ist der Motor der Zerstörung.


Per Gesetz verboten (direkt am Strand 400 Meter Distanz), Null Baugenehmigung, gefälschte Grundstücks Dokumente, der SHIAK Drogen Mafia rund um Agim Hoxha. Abwasser Entsorgung Null.

Comments are closed.