Festnahmen im Schul Zeugniss Verkauf und rund um die Wirtschafts Krise

Die Wirtschafts Krise wird immer dramatischer, was auch am Energie Debakel schnell zuerkennen ist. 11% Zins muss Albanien am Bond Markt zahlen und versucht mit Kommunistischen Propaganda Sprüche, das Verbrecher Regime zu retten.

Ein Standard Modell der Albanischen Mafia. Das Reale Leben in Albanien: man kauft sich die Schul Zeugnisse, verweigert sich jeder Müll Entsorgung und pflegt seinen Anarchie Status

 • Rama: Berisha hides crisis
 • Einziges Langzeit Export Gut, waren wohl die Mafia Export Geschäfte des CIA u.a. an die Hisbolla und Co., mit Original Chinesischen Waffen und Munition.


  Journalisten nennen die Politiker: “Idioten” und “Schizophren” und rund um Genc Gjoncaj
  Prominente und neutrale Journalisten nennen die Salih Berisha und die Politiker, “Idioten” und “Schizophren”! Ein Staat, wo es praktisch Null Funktion der Gesetze gibt und keine Baupolizei, sagt bei der Umweltvernichtung durch Beton von kriminellen Clans, schon Alles.

  27.11.2011: Die MEICO Waffen Lieferungen an die Hisbolla gegen Drogen und die Folgen: viele CIA Spione verhaftet und ermordet

 • Im Schul Zeugniss Verkauf gegen Geld, wurden 3 Personen festgenommen: darunter der Schul Direktor der Schule  “Jani Fullani” in Triana: Herr Kadri Gjoni! 200.000 – 400.000 LEK, für einen Schul Zeugniss, was eine Tradition ist, wie der Ex-Gesundheits Minister Ndard Ndoka aufzeigt, der für seine Korruptheit und Verdummung wie Andere Politiker und Minister bekannt ist. Natürlich sind solche Leute eng mit der Idioten Albaner Mafia verbunden, wie hier mit dem Alexander Keka, den auch auch in die Luft gesprengt hat und der Partner von „Lul“ Berisha war.

 • High school director arrested
 •  27/11/2011 15:07

  Shisnin diplomat, pranga 3 arsimtarëve
  Sot nga Seksioni Kundër Korrupsionit në Policinë e Kryeqytetit është finalizuar operacioni policor i koduar “Gjimnazisti”. Në kuadër të këtij operacioni i realizuar në aplikimin e metodave speciale të hetimit, u arrit identifikimi dhe kapja tre personave në Paskuqan, në afërsi të rrugës “Siri Kodra” në Tiranë.

  Sipas policisë është marr masa e arrestit në flagrancë shtetasit Bashkim Leti, 40 vjeç, banues në Martanesh, me detyrë Drejtor i Shkollës së Mesme të Përgjithshme “Jani Fullani” në Krastë të Martaneshit, Kadri Gjoni,  48 vjeç,  banues në Tiranë, ish Drejtor i  Shkollës së Mesme të Përgjithshme “Jani Fullani” në Krastë të Martaneshit, aktualisht me detyrë mësues i lëndës së Historisë në Shkollën  9 – Vjeçare Yzberisht dhe Sajmir Levonja, 36 vjeç, banues në Tiranë,

  Këto shtetas dyshohet se, në bashkëpunim me njëri – tjetrin, pasi merrnin kontakte me persona të interesuar, të cilët nuk kishin përfunduar shkollën shisnin diplomat e shkollës së mesme kundrejt shumave nga 200 mijë deri më 400 mijë lekë të rinj.

  http://www.shekulli.com.al/shekulli/2011/11/27/shisnin-diplomat-pranga-3-arsimtareve/

  Der Schul Direktor: Dritan Kllapi, in Gjorokastre, ist mit Schuss Verletzungen gefunden worden und verstarb im Militär Krankenhaus in Tirana.Hintergründe sind nicht bekannt im Moment.

  29/11/2011 14:55

  Gjirokastër, vetëplagoset drejtori i shkollës

  Drejtori i një shkolle 9-vjeçare në Gjirokatër është veteplagosur  në rrethana misterioze ndersa kishte dalë për gjueti.

  Sipas uniformave blu mësohet se shtetasi Dritan Kllapi përfundoi mesditen e sotme i plagosur, ndërsa kishte dalë për gjueti. Burime zyrtare të policise bënë të ditur se plaget ishin shkaktuar nga saçmat e çiftes.

  Ndihma e parë për Kllapin është dhënë nga banorët e zonës që e kanë gjetur të përgjakur, ndërsa me një helikopter është transportuar për në Spitalin Ushtarak në Tiranë.

  Forca të shumta policie kanë shkuar në vendngjarje dhe kanë nisur hetimet për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

  http://www.shekulli.com.al

  Die Verbrecher der Bau Industrie, einer Ansammlung primtiv Krimineler, die gefälschte Ingeniuer Titel haben und gefälschte Schulzeugnisse kriegen ihren illegal errichtete Appartment Häuser nicht mehr los. Nach starken Preis Senkungen, verschleudert man den Beton Müll nun so:

  Kaufe 2 Appartment und erhalte 3 Appartment = nochmal 50% Ermässigung und offiziell unter Baukosten. 50% aller Baukredite sind geplatzt, was bei den Mafia Methoden der Geldwäsche der Banken nicht verwundert. Die finanzierten jeden Verbrecher Müll, mit gefälschten Dokumenten und sitzen auf enormen Kredit Blasen. Bau Kredite, gibt es deshalb auch nicht mehr!

    Kriza, ndërtuesit: Paguani dy apartamente, merrni tre

  4 Millionen Biometrische Pässe wurden beantragt.

  Filtri i lëvizjes së lirë
  27/11/2011ebook5

   

   Që prej ditës kur për shqiptarët u hap drita jeshile për të lëvizur të lirë në zonën Shengen, në pikat e kalimit kufitar janë regjistrtuar afro 4 milionë hyrje-dalje me pasaportë biometrike.

  Por, gjatë të njëjtës periudhë nuk kanë patur të njëjtin fat ata shtetas të cilët kanë qenë rezidentë në vendet e BE dhe janë të regjistruar si persona me probleme për drejtësinë e këtij shteti. Ka mes tyre edhe qytetarë që nuk kanë patur shumën e kërkuar të valutës.

  “Janë gjithsej 16 mijë e 176 shtetas, prej tyre 10 mijë e 906 janë përjashtuar më parë nga hapësira Shengen, 3 mijë e 33 persona nuk kanë deklaruar të ardhurat e duhura monetare, ndërkohë që 2239 nuk ia kanë dalë mbanë të bindin punonjësin në kufi. Shifra e fundit tregon se ka patur një fushatë të mirë sensibilizuese dhe numri i tyre është i ulët, pra i atyre që nuk kanë informacion” thekson Pëllumb Nako, zv/drejtor i përgjithshëm i Policisë së Shtetit.

  Sipas zotit Nako, Policia e Shtetit ka nisur monitorimin e situatës për të gjithë ata qytetarë që nuk respektojnë periudhën e 90-ditëshit qëndrim në një shtet të zonës Shengen.

  “Këta persona nuk e kalojnë numrin 200. Numri më i madh i këtyre personave vjen nga Greqia dhe është rast specifik sepse janë persona nga zonat kufitare me Greqinë që gjejnë punë dhe nuk respektojnë rregullat, por me vendet e tjera europiane nuk ka probleme të tilla”, sqaron Nako.

  Për ta shpjeguar situatën e daljeve për qëllime migrimi zoti Nako sjell një shembull më të fundit: “Ishin një grup të rinjsh që thanë se do iknin në Belgjikë për turizëm, por ata kishin sterlina me vete dhe jo euro.  Kur ne këmbëngulëm për shkak të dyshimeve se sterlina është në Angli doli që ata ishin për në Mbretërinë e Bashkuar për qëllime migrimi.”

  http://www.top-channel.tv/artikull.php?id=223774

  Albanien: Erstmalig wird ein Visa Beantrager, mit gefälschten Schul Zeugnissen zu Gefängnis verurteilt 

  Comments are closed.