Die peinliche Comedy Show, rund um die Wahlen – Schlaegerei zwischen Mafia Politikern und der Polizei

 Wir bringen nur was bekannte serioese Politikrer zum Thema sagen, oder was die beliebte Sendung Fiks Fare zum Thema sagt.

SALI, NDALU!

SALI, NDALU!

Stalini, që kurrë nuk ka pretenduar se ishte „demokrat“, mendonte se pak rëndësi kishte kush votonte, apo si votonte, sepse sipas tij rëndësi kishte..

KQZ, standarde të dyfishta për pavlefshmërinë e votave

KQZ, standarde të dyfishta për pavlefshmërinë e votave

0 komente

TIRANË- Ngatërrimi i kutive ku hidhen fletët e votimit dhe shpallja e kandidatit fitues nga vetë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve..

18 May 2011 / 12:38

Albanian Opposition Supporters Clash with Police

Hundreds of Socialist Party supporters, including two dozens MPs, clashed with police in Tirana on Wednesday, accusing the ruling party of illegally overturning the election results in the capital.

Ansonsten macht die Durres Mafia im Dreck und Muell der illegalen Bauten und Staende weiter und zerstoert die letzten Baeume im Raum Durres in der Touristik Zone, Antiken Parks rund um die Villa Zogu. Der von der Weltbank finanzierte Urbanistik Plan wird ignoriert. In Sarande, werden die Palmen teilweise gefaellt der Ufer Promenade, um Karusells aufzustellen.

Plazhi i Durresit: – I tejndotur !

Nga

Madhesia e germes: Decrease font Enlarge font

 

Plazhi i Durresit: - I tejndotur !

Drejtoria e Shëndetit Publik në Durrës jep alarmin dhe u bën apel qytetarëve të mos frekuentojnë disa zona të plazhit të Durrësit, pasi analizat e kryera kanë dëshmuar prezencën e një ngarkese të lartë bakteriologjike në ujë. Ndotja e bregdetit rrezikon të largojë turistët, por  me gjithë situatën e krijuar prej kohësh, deri më tani nuk është marrë asnjë masë për një plazh të pastër. Alarmin për ndotjen e kanë dhënë ekspertët e Shëndetit Publik, të cilët kanë monitoruar në muajin prill të gjithë vijën bregdetare. Sipas tyre, edhe për këtë sezon, situata në bregdetin e Durrësit paraqitet mjaft problematike raporton Panorama. Plazhet kanë një nivel të lartë ndotjeje, duke i bërë shumicën e tyre të pafrekuentuara. Ekspertët e shëndetit publik sugjerojnë që të mos bëhet frekuentimi i këtyre plazheve ku është evidentuar nivel e lartë ndotje, duke qenë se analizat e kryera kanë dëshmuar prezencën e një ngarkese të lartë bakteriologjike. Kreu i Drejtorisë së Shëndetit Publik Parësor në Durrës, Vasil Ziu, ka reaguar ndaj problematikës që paraqet bregdeti. Sipas tij, duhen marrë masa urgjente për situatën e krijuar, në të kundërt, bregdeti i Durrësit rrezikon që këtë sezon të jetë i pafrekuentueshëm. Ai theksoi se duhet të ishin marrë masa përpara se të hapej zyrtarisht sezoni turistik dhe se kjo situatë është krijuar për shkak të ujërave të zeza që derdhen në det.
“Kanalizimet janë pika e nxehtë dhe ka një handikap të madh. Sistemi i kanalizimeve është ndërtuar para 40 vjetësh dhe nuk përballon fluksin e banorëve të cilët në periudhën e verës 4-fishohen. Drejtoritë e Higjenës, Ujësjellës-Kanalizimeve dhe  Mjedisit monitorojnë dhe bllokojnë derdhjen e kanalizimeve të ujërave të zeza në det, nga tubacionet e operatorëve privatë në zonën turistike. Madje, për këtë qëllim kanë kryer një studim të fundit, në të cilin kërkohet urgjent nisja e investimeve për rrjetin e kanalizimeve. Mbyllja e këtyre tubacioneve që shkarkohen në det, nuk është zgjidhje, sepse ato diku duhet të shkarkohen”, u shpreh Ziu. Kreu i Shëndetit Parësor u shpreh gjithashtu se shkarkimet e ujërave të zeza dhe ujërave urbane të patrajtuara, të cilat derdhen direkt apo indirekt në det, janë mjaft problematike e të rrezikshme për shëndetin. “Situata  higjeno-sanitare në bregdetin e Durrësit është e rëndë nga shkarkimi i ujërave të zeza direkt në det dhe plazhet janë të ndotur në disa pika kyçe. Monitorimi në muajin prill ka nxjerrë në sipërfaqe problematikën e gjerë që trashëgohet në vite në qytetin e Durrësit. Disa nga plazhet më të ndotura janë plazhi i Currilave, plazhi i Shkëmbit të Kavajës, derdhja e lumit Erzen dhe plazhi tek Kepi i Rodonit. Këto pika janë me një ndotje të madhe.

http://www.24-ore.com/index.php/ekonomia/5353-plazhi-i-durresit-i-tejndotur.html

Heute vormittag gab es eine Schlaegerei, zwischen der Polizei und u.a. dem SP Mafia Abgeordneten Dashamir Peza und dem reichsten SP Abgeordneten dem Mafiosi: Sterkaj

Die Schlaegerei, dauert um 11 Uhr noch an.

 

‚Mbledhja e KQZ‘, deputetë dhe qytetarë në mbështetje të votës

'Mbledhja e KQZ', deputetë dhe qytetarë në mbështetje të votës

10:10 – Një grup deputetësh kanë arritur të çajnë kordonin e policisë duke mundur të hyjnë brenda ambienteve të KQZ-së. Disa prej deputetëve kanë..

In Albanien sind teilweise die Ministerien ohne Funktion, die emails abgeschaltet und Null Bau Polizei mit allen Folgen. u.a. in Sarande, wird auf der Promenade nun Karusells aufgebaut und die alten Palmen gefaellt. Alles muss zerstoert werden, was an 1997 erinnert. Damals ging der Aussenminister, Partei Vorsitzende Tritan Shehu (verkaufte 600 Diplomaten Paesse an die Mafia) zur Deutschen Botschaft, und wollte 600.000 DM. Als Salih Berisha, diese Gelder nicht bekam, wurde die Polizei und das Militaer aufgeloest und die kriminellen Gefangenen kamen frei. Die alte Methode der Erpressung, des Salih Berisha und seiner Konsorten.

Gramoz Ruci, ruft zur Revolte auf, oder besser gesagt zur Revolution rund um den Kriminellen Salih Berisha, und was er staendig dreht und herumfaelscht.

18 Maj 2011 – 15:20 | Shqiperi

 
Ruci: KQZ po ndryshon rezultatin e Tiranës populli në revoltë
Ruci: KQZ po ndryshon  rezultatin e Tiranës populli në revoltëTIRANË- Kreu i Grupit të Partisë Socialiste Gramoz Ruci pas përfundimit të mbledhjes së grupit të PS, lëshoi një thirrje të hapur për revoltë popullore. Po ndryshohet rezultati për Tiranën, tha Ruci prandaj populli duhet të bashkohet me ne që do jemi në ballë të revoltës, tha ai.
“Sot ndodhi ajo që nuk duhet të ndodhte në kundërshtim me ligjin dhe interesat e Shqipërisë. Në kundërshtim me interesat e demokracisë. Sot populli shqiptar u sfidua nga një regjim diktatorial për të përmbysur rezultatin që e panë dhe e dëgjuan të gjithë shqiptarët. Sot ka dy rrugë ose të ulim kokën e ti nënshtrohemi vullnetit të diktatorit ose të ngrihemi në këmbë për të larguar njëherë e mirë këtë diktaturë. E vetmja rrugë për ne është rruga e revoltës popullore. Ne do të jemi në ballë të revoltës”, deklaroi Ruci.Në fjalën e tij Ruci shtoi se Shqipëria nuk është as Libi, e as Tunizi dhe se këtu nuk ka vend për diktaturën.“Apeli im për cdo qytetar të ndershëm është të bashkohet me ne paqësisht por vendosmërisht. Shipëria nuk është Tunizi as Libi, nuk mund të ketë vend edhe për qytetarë të lirë edhe për diktaturën që vret, të gjithë në këmbë të gjithë në rrugë”, përfundoi Ruci.
(m.a/BalkanWeb)

 

Comments are closed.