Europaeische Zentralbank gibt Alarm, weil die Albaner Mafia ihren Wahlkampf mit gefaelschten Euros finanziert

 25% der Euro Geldscheine sind in Albanien schon gefaelscht, weil sich auch die Kosovo UCK Mafia Prominenz, nun neue Namen zulegt mit Albanischen Pass und sich durch gefaelschte Grundstuecks Titel, gefaeltschte Baugenehmigungen vor aller Augen einkauft. Ein wichtiger Motor ist hier die uralt Mafia um die SHIAK Drogen Mafia, des Agron Duka (siehe Armando Duka und die erneuten Ermittlungen der UEFA, um  verschobene Fussball Spiele), Vangjush Daku, Lefter Koka, Lul Berisha in Durres, welche komplett nun Durres vor allem rund um die neue Universitaet, dem neuen Museum illegal zerstoeren, weil das in der Gruenen Zone des Urbanistik Planes von Durres liegt. Report mit 100 Namen, ueber diese Mafia rund um SHIAK.

Die korrupte kriminelle Regierung des Salih Berisha und seines Lulzim Basha, der selbst ein Partner der Kosovo Mafia ist, seit ueber 10 Jahren, unternimmt Nichts dagegen, genauso wenig wie die Idioten, welche sich Minister in Albanien nennen. Eine Albanische Regierung gibt es praktisch nicht mehr. Praktisch hat Nichts mehr Funktion, und extreme Ausmasse, nimmt der Betrug an Auslaendern zu wie an den wenigen Touristen. In einem Art Huetchen Spiel, gibt man bewusst falsch Geld heraus, in vielen Lokalen und Geschaeften. Dies zur Kultur, wie es extremer nicht mehr gehen kann.

Ausserdem uebernimmt immer mehr Geschaefte in Italien die Albaner Mafia, wie ein neuer DIA Repord sagt.

Mashtrimi i elektoratit me eurot false, alarmi i Bankës Europiane

Mashtrimi i elektoratit me eurot false, alarmi i Bankës Europiane

TIRANË – Ekspertë të bankave dhe të Antikrimit Ekonomik në Tiranë kanë pohuar dje informacionin se një sasi eurosh false kanë hyrë nga Kosova…

 

 

Euro false për fushatë zgjedhore në Shqipëri?

 

Euro false për fushatë zgjedhore në Shqipëri?

Në Shqipëri po qarkullojnë prerje 50, 100 dhe 200 të kartmonedhave euro false. Sipas verifikimeve, kartmonedhat janë të cilësisë së lartë të falsifikimit, veçanërisht prerja

Albanien’s Mafia Umwelt Minister Fatmir Mediu, verseucht mit seinem Dreck den Mjlet National Park Mljet, in Kroatien

Raporti hetimor i DIA: Mafia shqiptare “pushton” Italinëhhhhhhhhhhhhh

Raporti hetimor i DIA: Mafia shqiptare “pushton” ItalinëTIRANE-Mafia shqiptare në Itali është më e fuqishme se të gjitha mafiet e tjera joitaliane. Në një raport të Drejtorisë së Investigimit në Itali theksohet se mafia shqiptare në krahasim me ato të tjera joitaliane është 20 për qind e përhapur, më shumë sesa ajo rumune, kineze, marokene.Mafia shqiptare dhe ajo rumune zotërojnë 40% të aktivitetit kriminal të jashtëligjshëm në Itali. Ndërsa së bashku me kinezët, rumunët, kinezët e marokenët, sipas raportit, zotërojnë 53% të aktiviteteve kriminale të jashtëligjshme për sa i përket trafikut të lëndëve narkotike, shfrytëzimit të prostitucionit, bastisjeve të banesave dhe vilave. Gazeta Shqiptare ka zbuluar raportin e hartuar nga Drejtoria Investigative Antimafia për trafiqet dhe organizatat kriminale vendase dhe joautoktone.Ai përmban periudhën janar-qershor 2010. Ky raport është paraqitur nga ministri i Brendshëm italian në parlamentin e shtetit fqinj.

Albanien gedenkt, rund um die Gerdec Kathastrophe, der Salih Berisha – Fatmir Mediu Mafia und einem gigantischen Betrug um die uralt Munition was den US Kongress sogar beschaeftigte.

16 Mar 2011 / 09:57

Albania: Thousands Protest on Deadly Blast Anniversary

Thousands of opposition supporters rallied on Tuesday in the village of Gerdec, the site of a deadly explosion in March 2008 that killed 26 people and wounded more than 300.

Der US Botschafter Alexander Arvizu, in einer erneuten Rede! Man wird nach den Kommunalwahlen sehen, wie die USA und Europa auf die verbrecherischen Umtriebe im Null Funktion Staat reagieren und ob Arivzu, wirklich die Interessen des Albanischen Volkes wahrnimmt und die Duldung der verbrecherischen Umtriebe der Kosovo und Albaner Mafia weiter dulden wird.

Eine weitere Konferenz, mit Arivzu. Wie lange wird er den Strohmann der Albaner Mafia, mit der nur teilweise Null Polizei Funktion dulden, waehrend Polizei Offiziere aktiv die Schmuggler Aktionen fuer die Albaner erneut organisieren und Geleitschutz geben.

11 hohe Verhaftungen rund um die Idioten Mafia des Salih Berisha und dem 2. hoechsten Polizisten: Agron Kulici

Unveraendert, gibt es sehr viele schwere Auto Unfaelle, weil die Polizei nicht funktioniert und keine Alkohol Kontrollen macht.

Rama refuzoi mbikalimet, 34 te vdekur ne aksidente

Mungesa e mbikalimeve apo nenkalimeve ne zonen e Laprakes ka rritur tragjikisht numrin e aksidenteve me pasoje fatale per jeten. Keshtu, mesohet se ne vit, humbin jeten me shume se 30 persona. Kurse per vitin 2010, ky bilanc mesohet te kete arritur ne 34. Sipas kreut te Njesise Bashkiake nr. 11 Haki Mustafa, kryebashkiakut te Tiranes, Edi Rama, i eshte kerkuar vendosja e tyre, por ai ka…

 

Abfall Muell und Dreck, verseuchen die wichtigsten Erholungs Gebiete auch rund um Tirana!

 

 

Liqeni Artificial i mbushur me plehra, Bashkia nuk reagon

Plehra, kaos dhe nje ambient mbytes. Kjo panorame te ofrohet sapo hyn ne te ashtuquajturin park kombetar te Tiranes, liqenin artificial. Ndonese, qendrimi ne kete zone duhet te jepte nje efekt krejt te kundert, pra clodhjen dhe mbushjen e mushkerive me ajer te paster, ne te vetmen mushkeri te gjelber te kryeqytetit, ndodh krejt ndryshe. Ne vend qe te…

 

5 Responses to “Europaeische Zentralbank gibt Alarm, weil die Albaner Mafia ihren Wahlkampf mit gefaelschten Euros finanziert”

 1. Sarah_HrNje sagt:

  Salih Berisha und Lulzim Basha werden inzwischen beschuldigt, mit gefälschten Dollar und Euro, Stimmen zu kaufen.

  Bei diesen Pyschopaten ist es durchaus denkbar, aber ebenso durch kriminellen Investoren in Albanien, welche ihre illegalen Bauten damit finanzieren.

  31 Mars 2011 – 13:18 | Shqiperi
  TRANSLATE

  PS: Saliu e Luli, euro dhe dollarë fallco për të blerë zgjedhjet lokale

  TIRANE-Partia Socialiste ka akuzuar sot kryeministrin Sali Berisha dhe kandidatin e PD për Kryetar Bashkie të Tiranës, Lulzim Basha se po përdorin euro dhe dollarë false për të blerë votat me qëllim sigurimin e fitores në zgjedhjet vendore të 8 Majit.

  “Është fakt që prej ditësh në Shqipëri ka hyrë dhe po vazhdon të hyjë një sasi e konsiderueshme Eurosh dhe Dollarësh false, të cilat kanë vetëm një qëllim: t’u jepen shqiptarëve në këmbim të votës. Saliu dhe Luli i Saliut duan të vjedhin votat e shqiptarëve. Paratë fallco në shërbim të vjedhjes së votës, dy krime në të njëjtën kohë të cilat shqiptarët tashmë i dinë mire”, theksoi sot deputeti socialist, Arben Ahmetaj.

  Ahmetaj deklaroi në një konferencë për shtyp se Sali Berisha duhet të kishte gjetur guximin t’u tregonte shqiptarëve për eurot dhe dollarët fals që po fut në Shqipëri në një përpjekje për të blerë zgjedhjet lokale.

  PS deklaron se pikërisht në prag të kandidimit Bashës për kryetar Bashkie ka pasur një vërshim monedhash false, euro dhe dollarë. “…ku spikasin veçanërisht prerjet 100 dollarëshe me cilësi të lartë falsifikimi. Këto para false kanë hyrë dhe vazhdojnë të hyjnë në Shqipëri për llogari të regjimit të Sali Berishës. Me këto para Saliu dhe Luli i Saliut kanë bërë në plan të mashtrojnë votuesit shqiptarë, të tentojnë të blejnë votat e tyre dhe të tentojnë të deformojnë zgjedhjet lokale”, deklaroi Ahmetaj duke theksuar se më 8 maj, shqiptarët do tregojnë se nuk bëhen palë me regjimin e Berishës.

  (d.b/BalkanWeb)

 2. Balkansurfer sagt:

  Offizielle Polizei Warnung, nun vor den gefälschten Blüten

 3. nena sagt:

  Andere Investoren, wie aus dem Kosovo, produzieren neben Falschgeld auch noch gefälschte Biometrische Pässe. ein Paradies für Verbrecher, vor allem rund um die Kosovo Idioten Mafia.

  Pajisnin njerëzit me pasaporta, në pranga 4 falsifikues, 2 në kërkim
  DASHAMIR BIÇAKU | 06/04/2011 |
  TIRANË/DURRËS – Katër person u arrestuan dje në mbrëmje nga policia, të dyshuar për falsifikim të pasaportave biometrike, patentave lejeve të qëndrimit në vende të ndryshme të BE-së, si dhe dokumente të tjera. Hetimet ndaj katër të arrestuarve janë kryer në Tiranë dhe Durrës, ku, sipas burimeve, personat kryenin aktivitetin e tyre të falsifikimit të dokumenteve.
  …………..
  Të arrestuarit
  Ermal Abedin Mana, vjeç 24, banues në Durrës
  Myslim Muço Hysko, vjeç 47 , banues në Tiranë
  Tonin Gjin Lekgegaj vjeç 41, banues në Durrës
  Agim Bajram Ahmataj, vjeç 29, banues në Tiranë

  Materialet e sekuestruara
  Dokumente të falsifikuara si: leje qarkullimi, vërtetime në emër të institucioneve të ndryshme shtetërore,
  fletë pasaportash italiane që përdoreshin për falsifikime, dy pasaporta shqiptare tip i vjetër të falsifikuara.
  Tre kompjuterë printer, skaner, USB e CD që përdoreshin për falsifikim të dokumenteve.
  3 automjete: tip benz 469KS655, Audi A4, DR 0012 F, tip benz TR 4209 U
  4 telefona celular dhe dhjetëra karta telefoni celular etj.

  http://www.shekulli.com.al/2011/04/06/arrestohen-4-persona-per-falsifikim.html

 4. agroni sagt:

  Der Wahlkampf wird in Albanien u.a. durch Falschgeld finanziert. Ebenso bauen die Kosovaren illegal wild herum in Albanien auf gestohlenen Grundstücken und finanzieren das Ganze dann mit Falschgeld. Nun wurde der Kosovare: Luz Bisaku, aus der Verbrecherhochburg Gjakova, in Tirana festgenommen mit 7.400 $ Falschgeld !

  Kapen dollarët e parë fals në Tiranë, arrestohet kosovari
  DASHAMIR BIÇAKU | 13/04/2011 |
  TIRANË – Arrestohet në kryeqytet kosovari me 7400 dollarë amerikanë të falsifikuar, ndërsa policia shpall në kërkim një të dytë të dyshuar si bashkëpunëtor të tij. Ngjarja ndodhi pak ditë më parë në kryeqytet, kur shërbimet e policisë së kryeqytetit të njoftuar nëpërmjet një informacioni, ndaluan 37-vjeçarin Luz Bisaku, nga Gjakova, i cili udhëtonte me një automjet të markës „Opel“.

  Pas ndalimit dhe kontrollit të kryer në veturën e tij, policia gjeti dhe bllokoi të gjithë sasinë e parave prej 7400 dollarësh, kartëmonedha të prerjes 100 dollarëshe. Paratë mësohet se u gjetën në sediljen e pasme të veturës në një portofol që ndodhej në ndenjëse.

  Efektivët e Antikrimit Ekonomik të Drejtorisë së Policisë së Tiranës u informuan nëpërmjet një telefonate se në afërsi të kryqëzimit të „Zogut të Zi“, në një pikë karburanti një person që ndodhej në një automjet me targa të Kosovës, kishte një sasi kartëmonedhash të falsifikuara. Sipas informacionit, kartëmonedhat ishin prerje 100-dollarësh, por kishte edhe prerje të tjera 50 apo 20-dollarësh.

  Menjëherë pas informacionit, oficerë të Antikrimit Ekonomik, mbërritën në zonë dhe menjëherë kontrolluan mjetin me targa 274 KS 719, që ishte një autoveturë e markës „Opel“. Në veturë ndodhej një person, të cilit hetuesit i pohuan se duhej të bënin një verifikim dhe një kontroll të mjetit. Sapo kryen kontrollin, gjetën sasinë e konsiderueshme të parave, si dhe konstatuan se përshkrimet e dhëna nga informatori i panjohur përputheshin me ato që ata shihnin.

  Menjëherë, Bisaku, u shoqërua për në ambientet e Drejtorisë së Policisë së Tiranës, ku u mor në pyetje nga specialistët e Antikrimit Ekonomik.


  http://www.shekulli.com.al/2011/04/13/fushata-zgjedhore-hyjne-kartemonedha-100-false-ne-shqiperi.html

 5. nena sagt:

  ein Albaner wurde in Griechenland festgenommen, der mit gefälschten Bankkarten, über 200.000 € abgehoben hatte.

  22 Prill 2011 – 13:28 | Rajoni
  TRANSLATE

  Greqi, kapet shqiptari, vidhte bankomatet

  Nga Greqia: ANILA JOLE

  ATHINE- Policia e Athinës ka arrestuar një shtetas shqiptar 32 vjec, i cili së bashku me persona të tjerë në bashkëpunim, vidhte para nga bankomatet.
  Sipas policisë, 32-vjeçari me një numër ende të panjohur bashkëpunëtorësh, të cilët po kërkohen, kishin vjedhur para nga 13 bankomate në rajonin Athinës.
  Mënyra e vjedhjes së parave ishte nëpërmjet klonimit të kartave të bankës dhe përgjimi i PIN kodeve të klientëve të ndryshëm gjatë tërheqjes së parave.

  Nga dëshmitë e të arrestuarit dhe nga ato më të hershme policia konstatoi se në këtë mënyrë ishin „tërhequr“ nga bankat mbi 200 000 Euro.
  (BalkanWeb)