Die Kommunal Wahl am 8. Mai um die Stadt Tirana: Macht Kampf der Verbrecher Kartelle um Edi Rama und Lulzim Basha

 Haupt Unterstützer für Edi Rama in Tirana, ist der Verbrecher Clans rund um Pjerin Ndreu, Leuten wie Delijorgji, oder dem Grundstücks Urkunden Fälscher und Berufs Verbrecher Alban Yhillari, Valentin Leskaj, Dulaku, Peza Mafia Clans und der Georg Soros Verbrecher Banden, denn Olsi Rama ist sogar Direktor der „Open Society“ bei Georg Soros. Einem der grossen Welt Verbrecher mit Mark Rich.Eng verbunden mit den Verbrecher Kartellen der Deutschen SPD, wie die Geschichte aufzeigt, wo Leute rund um die FES :: Steinmeier, Gernot Erler, Joschka Fischer nur nachplabbern wie kleine Kinder, was diese Verbrecher Kartelle wünschen. Das Profi Verbrecher der FES, ist ja auch engster Partner der Super Terroristen und Mord Banden rund um Hashim Thaci, wo man ja gemeinsame Projekte hat. Frauen gabs wohl als Standard Mafia Bonus dazu, wie man beim SPD Heini: Michael Steiner gut sah.

Und der Gegen Kandidat ist Lulzim Basha, der ja auch als Drogen Aussenminister bekannt wurde, genauso für seine Bestechungs- Betrugs Geschäfte rund um die Baufirma Bechtel und seiner Partner aus Drogen- Waffen Schmuggler Clans und rund um die Kosovo Mafia, für welche er schon als Dolmetscher der UNMIK arbeitete.

http://www.forumishqiptar.com/attachment.php?attachmentid=46506&stc=1&d=1095760562

In 2004, als Polizei Chef verhaftet: Pjerin Ndreu und nun in 2010 SP Partei Chef Vorsitzender der Tirana Mafia um die SP Partei mit Edi Rama und Gramoz Ruci.

aus: sowas finanziert Non Stop die Deutsche SPD und FES!

http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?p=2320193

aus Balkanblog

Lulzim Basha, brachte er mehrfach auf die Titel Seiten, wenn es um kriminelle Geschäfte geht, auch rund um seinen Schwager Erion Isufi, und dem Balkan Mafiosi: Damir Fazllic.

Oben Rechts auf dem Titel Blatt ist die Story vermerkt, welche das beschlagnahmte “Letter of Intent” enthält, was am 26.7.2006 von Max Strauss in Tirana unterzeichnet wurde.

aus Balkanblog.

Lulzim Basha und seine Utrechter Berufs Erfahrungen sind ja gut bekannt, wie seine Lügen rund um den Dick Marty Bericht.

Edi Rama, kandidati socialist për Tiranën

2011-01-07 00:00:00

Endri Xhafo (KER

…………………………

Edi Rama me gjasë do të ketë përballë Lulzim Bashën, të cilin Partia Socialiste e ka akuzuar për korrupsion me rrugën Durrës-Kukës. Por, zoti Basha ka në dorë kartën e fortë të vizave. Ai po i paraprin fushatës së tij individuale, me spote televizivë për Shqipërinë pa viza, ku një nga kushtet e përmbushur ishte lufta me sukses ndaj bandave të armatosura. Pra, ministri i Punëve të Brendshme, ndonëse ka një bilanc negativ krimesh apo aksidentesh për vitin që sapo lamë pas, do të jetë fytyra e buzëqeshur e një Shqipërie pa viza. Plane nga udhëtimi i tij simbolik pa viza në Bruksel ditën e mërkurë, më 15 dhjetor 2010, do të përfundojnë në ndonjë spot televiziv të kandidatit Basha përballë socialistëve, që „nuk lanë gjë pa bërë për të penguar heqjen e vizave për shqiptarët“. Socialistët do të shohin se përballë tyre qëndron, më luftarak se kurrë, ai që ata e zgjodhën për ta ngritur në „model korrupsioni“ dhe të një „politike pandëshkueshmërie“, një kundërshtar që do të avancojë drejt kutive të votimit më 8 maj 2011 me kokën lart dhe me shanse realisht më të shtuara se të kolegut të tij, Sokol Olldashi në vitin 2007.

Kryetari i Partisë Socialiste do të rrijë të bëjë sehir? Jo! Sepse, për të tëra arsyet që renditëm më lart, Edi Rama është i „dënuar“ të jetë kandidati socialist për Tiranën!

http://www.gazeta-shqip.com/opinion/210c3a237f69167126a8c28aa174a75b.html

Agim Ceku (Kriegs Verbrecher u.a. bei den Ethnischen Säuberungen in der Krainja in 1995), besucht Salih Berisha. Beide empören sich über den Dick Marty Bericht und das der Freiheits Kampf der UCK, in einer Kolonie von Europa endete. Agim Ceku, ist der Irre, der während des Kosovo Krieges im Hafen Durres Ziel los herum lief, und in die ankommenden Fähren entgegen dem Albanischen Hafen und Internationalen Seerecht betrat, um Neue Rekruten in Durres Willkommen zu heissen. Der Pseudo General Stabs Chef, hatte nämlich Nichts Anderes zu tun, und sowieso jede UCK Einheit der Chaos Clans, machte was sie wollte. Das hält bis heute überall an und gehört zur Albaner Tradition und Kultur, das man sich sogar täglich seine Grundstücks Grenzen, bei den Plünderungs Orgien ausschiesst.

Berisha: Lufta e UÇK-së i dha fund kolonisë së fundit në Europë
2011-01-07 00:00:00
Akuzat
Kryeministri takon ish-kryeministrin Agim Çeku

Kryeministri shqiptar, Sali Berisha, priti në një takim Agim Çekun, ish-kryeministrin e Kosovës, ku kanë biseduar mbi zhvillimet në Kosovë, e në veçanti me zgjedhjet parlamentare, por edhe te raporti i Dick Marty. Kryeministri Berisha theksoi se, Lufta Çlirimtare e popullit të Kosovës është një nga faqet më të ndritura të lirisë së kombit shqiptar, por edhe të Ballkanit, pasi i dha fund kolonisë së fundit në Europë. Por, theksoi Kryeministri Berisha, pavarësisht se raporti i Dick Marty, pa asnjë fakt dhe provë, ripërsërit akuza, shpifje dhe trillime të gatuara në Beograd nga Millosheviçi dhe ultra-nacionalistë të tjerë serbë, Shqipëria mirëpret dhe është tërësisht e hapur për çdo hetim nga institucione të njohura ndërkombëtar, për çdo problem që lidhet me krimet e luftës në ish-Jugosllavi. Në këtë kontekst, autoritetet shqiptare kanë ftuar zyrtarisht Gjykatën Ndërkombëtare të Hagës për krime lufte dhe EULEX që të rimarë përsëri çdo hetim për të zbardhur çdo të vërtetë që ka të bëjë me krimet e luftës apo me krimet kundër njerëzimit, nga kushdo që t’i ketë kryer ato. Autoritetet shqiptare do t’u garantojnë EULEX dhe Gjykatës Ndërkombëtare të Hagës të gjithë bashkëpunimin e nevojshëm për të përmbushur me sukses çdo hetim. Ndërsa histeria antishqiptare, e udhëhequr dhe frymëzuar nga Dick Marty, eksponentë të tjerë të racizmit antishqiptar dhe avokatëve të krimeve të Sllobodan Millosheviçit ndaj shqiptarëve në Kosovë, është thjesht një zgjim i demonëve të urrejtjes antishqiptare, e cila është tërësisht pa të ardhme.

http://www.gazeta-shqip.com/rajon/1dc796d9d57c9a86ae80ab3a43ba62cc.html

3 Responses to “Die Kommunal Wahl am 8. Mai um die Stadt Tirana: Macht Kampf der Verbrecher Kartelle um Edi Rama und Lulzim Basha”

 1. Sarah_HrNje sagt:

  sogar der Rücktritt von Ilir Meta, ist eine Show! nach den Kommunal Wahlen, erhält er wieder ein Regierungs Amt. Aber die kriminellen Banden haben kapiert, das man eine sehr schlechte Meinung, über diese Orgien der Korruption hat.

  Ilir Meta, wird nun „Patriono“ genannt.

 2. vangjush sagt:

  Diesmal gibt es wohl ein Bußgeld, für den mafia Boss in Durres, der sich Bürgermeister schimpft, mit seinen Bossen aus SHIAK

  ER wollte auch die Gefängniss Insassen wählen lassen, was das Albanische Wahlgesetz nicht erlaubt.

  Listat e zgjedhësve, KQZ gjobit Dakon
  SHEKULLI | 26/04/2011 | POLITIKE | 0 KOMENTE | FACEBOOK | – +
  Kur kanë mbetur më pak se dy javë nga data e zhvillimit të zgjedhjeve, Bashkia e Durrësit dhe Komisioni Qendror i Zgjedhjeve kanë nisur një përplasje institucionale për listat e votuesve. KQZ vendosi dje që të gjobisë kreun e bashkisë së Durrësit, Vangjush Dako për pengim të votimit të 83 të paraburgosurve.

  Vetëm me katër votat e anëtarëve të djathtë, KQZ vendosi që të thërrasë kryebashkiakun e qytetit bregdetar që të japë shpjegime për mos regjistrimin në listat e votuesve të atyre që gjenden në ambientet e paraburgimit.

  Për kreun e KQZ-së, Arben Ristani, një veprim i tillë është antiligjor duke i hequr të drejtën e votimit në mënyrë të padrejtë. Sipas aktit që do të përgatitet, do të dërgohet një shkresë KZAZ-së ku do t’i dërgohet emrat e të paraburgosurve me qëllim mosvotimin e tyre në qendrat e tyre të banimit, por në qendrën e re të votimit që do të jetë brenda ambienteve të paraburgimit.

  „Ta thërrasim që ta penalizojmë për këtë vepër që ka kryer. Të urdhërojmë kryetarin e bashkisë së Durrësit të ngrejë qendrën e votimit numër 1503 në institucionin e ekzekutimit të veprave penale në Durrës. Një praktikë të tillë e hapëm kur anuluam vendimet e kryetarëve të njësive të qeverisjes vendore për lëvizjet që u kishin bërë qendrave të votimit.

  Është lënë në fuqi edhe nga gjykata, pra, nuk diskutohet më kompetenca e KQZ-së“,- theksoi Ristani.

  Ndërsa nënkryetarja Dëshira Subashi akuzoi kolegët e saj se me vendimin e marrë po tejkalojnë kompetencat që ka ky institucion. „Për mua kjo është një shkelje thelbësore, e shikoj edhe si një precedent jo të mirë për zgjedhjet. Nuk mundet KQZ të ndërhyjë në listën përfundimtare, të ndërhyjë në vendosjen e qendrave të votimit. Nuk mundet të marrë përsipër gjithë problematikën e zgjedhjeve“,- Subashi.

  Pas këtij vendimi ka reaguar Bashkia e Durrësit, e cila e la cilësuar vendimin e katër anëtarëve të KQZ-së si një shkelje flagrante të Kodit Zgjedhor. Sipas bashkisë, kjo tyre nxjerr në pah edhe natyrën politike të vendimmarrjes së këtij komisioni. „Bashkia e Durrësit nuk ka kryer asnjë shkelje ligjore që ta çonte KQZ-në në vendimin për ta penalizuar me gjobë.

  Ne deklarojmë se vendimin e marrë nga KQZ, do ta çojmë në Kolegjin Zgjedhor. Bashkia e Durrësit siguron qytetarët se ajo, ashtu si deri më sot, do të vijojë të udhëhiqet në punën e saj nga respekti për zbatimin e ligjit dhe shtetin ligjor. Këtë vullnet nuk do të mund ta trembin gjobat e pushtetit“,- thuhet në njoftimin e kësaj bashkie.

  http://www.shekulli.com.al/2011/04/26/listat-e-zgjedhesve-kqz-gjobit-dakon.html

 3. vangjush sagt:

  Albaner wahlen und gefälschte Wählerlisten. Alles normal!

  SP: Proofs for manipulations
  27/04/2011 15:10

  SP: Proofs for manipulations
  Socialist Deputy Saimir Tahiri showed proofs at “Kombinat” that, according to him, testify the manipulations made with this area’s voters’ lists. The first stop of the Socialist Deputy was a carwash at “Kombinat”.

  “The manipulation of Berisha, Lulzim and Luzhjana, reached a point where Luzhjana herself has registered her parents as residents of this place that you see, where there is no residence at all”, Tahiri declared.

  Tahiri visited a family house where, according to the voters’ list, there live six members of a family named Gjini, while the house owner himself was not aware of this. The third stop was a cottage in which, according to the voters’ list, there lived 15 voters.

  Sources from the Socialist Party declare that special structures for preventing vote manipulation have identified hundreds of citizens who have admitted to be part of the manipulations, being registered after the deadline assigned by the law of the Municipal Units that are administered by the Democratic Party.

  SP sources say that all the people that have been involved in such schemes will be sued with criminal charges.