Das Luxus Leben des Prof.asc. Dr. Skënder Kaçupi und der Tochter Erisa, der Jura Titel verkauft in Tirana

Februar 18th, 2018

Titel Story: Das Luxus Leben des Prof.asc. Dr. Skënder Kaçupi und der Tochter Erisa, der Jura Titel verkauft in Tirana
Erisa Kacupi
Dr. Skënder Kaçupi und der Tochter Erika,

Im System Berisha gings weiter: Diebstahl, Betrug, Geldwäsche als einzige Politik: The criminal enterprise from Salih Berisha: $1.3bn Spirited Out of Albania, Report Says

Gregor Rama, trägt wohl eine gefälschte Sonnen Brille, wie es normal ist, aber für die Presse ein Höhepunkt: eine 60.000 $ Brille.

Zaho Rama

Gregor Rama

grege syze

Djali i kryeministrit, syze 60 mijë euro?

ie berief sich dabei auf die Bundesregierung, die die derzeitigen Anerkennungsregeln auch für gelungen halte.

Bei einem Gehalt von 100.000 LEK, ca. 800 € für den

Skender Kacupi

Prof.asc.Dr. Skënder Kaçupi

Jura Professort Skender Kacupi (Lebenslauf) an der Tirana Universität, kann sich die Tochter Erisa Kaçupi,dieses Luxus Leben leisten, identisch wie Eni Llalla, die Tochter des Generalstaats Anwaltes Adriatik Llalla. Die komplette Familie Llalla, hat Einreise Verbot in die USA, was als Premiere das US Department of State erstmalig veröffenlicht hat. In Kassel hat die Familie natürlich ihren Geldwäsche Wohnsitz in Deutschland. Skender Kacupi, ist Doktor Vater, dieser Pleite Albanischen Juristen, welche nie ewas wissen.

Vajza e Llallës? Shikoni vajzën e “mësuesit të Llallës”, 6500 euro fustani, 5500 dollarë pulovra

February 18, 2018 18:09

Vajza e Llallës? Shikoni vajzën e “mësuesit të Llallës”, 6500 euro fustani, 5500 dollarë pulovra

Postime me rroba dhe aksesorë luksi, nga kryeqytetet e Europës dhe Amerikës…

Vajza e ish-kryeprokurorit Llalla ishte njëra prej tyre.

Para disa ditësh, ajo e mbylli profilin e saj dëshmi mendjelehtë e kamjes së pajustifikuar.

Por si ajo ka edhe të tjera.

Kjo më poshtë është njëra prej tyre.

Quhet Erisa Kaçupi, vajza e Skënder Kaçupit.

Skënderi nuk është as biznesmen, as nga ndonjë derë e kamur linjë trashëgimie.

Është ish-dekani i Fakultetit Juridik për shumë vjet, tashmë përgjegjës i Departamentit për të Drejtën Penale në të njëjtin fakultet.
Nga Arkiva

Gara PD-PS për dorëheqjen e Roshit 31.May
Sekretarja: Lekët u dhanë nën presion. Gjykatësi: Jam i indinjuar 30.Nov
Si na goditi “Audi” i blinduar, zbardhet dëshmia e plotë e zv.shefit në Elbasan 25.Sep
Disa e njohin si “miku i Argita Berishës”, të tjerë e përflasin si “tmerrin e studentëve” pasi nuk kalon në provime, pa paguar.

Këto ndoshta janë supozime, por luksi i dëshmuar pa hezitim nga vajza e tij në rrjete sociale, është fakt.

I dukshëm dhe provokativ.

Kur sheh postimet e zonjushës Kaçupi, e cila tashmë është edhe pedagoge e jashtme në Fakultetin ku punon babai, nuk ke si të mos pyesësh: Nga burojnë këto të ardhura?

Rroga e një dekani është diçka mbi 100 mijë lekë në muaj pas ndryshimeve, rroga e një pedagogu të jashtëm është diku te 30 mijë lekë.

Erisa pozon nga kryeqytete të Europës apo Nju Jorku me tesha dhe aksesorë që do t’i mendonte dy herë edhe fëmija e një milioneri.

6570 euro një fustan. 5655 dollarë një pulovër, 2490 euro një çantë, 1051 dollarë një rrip mesi, etj etj.

Dhe këto që kemi renditur më poshtë janë vetëm një pje

Auch hier hat man das Deutsche System kopiert, nur in Deutschland reichen selbst gefälschte Titel und Ausbildungen überall wo die SPD regiert, vor allem in Niedersachsen, in NRW, oder in Berlin. In Albanien muss man dafür bezahlen, vor auch u.a. auch für Jura Diplome in Tradition wie schon vor 1996: an Dr. Skender Kacupi, dessen Tochter wie Andere auf Luxus Reisen ist, sich exclusive einkleidet. Der Sohn von Edi Rama, ebenso exclusive dabei, mit teuerster Maybach Brille: **</h3>
<h3 class=“entry-title td-module-title“><a title=“Achtung Lebensgefahr! Tausende Migranten als falsche Ärzte tätig – erste Todesfälle“ href=“http://www.anonymousnews.ru/2018/02/16/aufgedeckt-tausende-migranten-mit-falschen-zeugnissen-praktizieren-in-deutschland-als-aerzte/“ rel=“bookmark“>Achtung Lebensgefahr! Tausende Migranten als falsche Ärzte tätig – erste Todesfälle</a>
<div class=“td-module-meta-info“><span class=“td-post-date“><time class=“entry-date updated td-module-date“ datetime=“2018-02-16T07:38:31+00:00″>16. Februar 2018</time></span></div>
<div>

von <a href=“http://www.anonymousnews.ru/“ target=“_blank“ rel=“noopener“>Prof. Dr. med. Wolfgang Meins</a>

Kurz vor Weihnachten hatte das Deutsche Ärzteblatt noch eine stimmungsvolle Nachricht für seine Leser parat: Sechzehn „geflohene“ Ärzte hätten in Hessen die Approbation erhalten und dürften nun uneingeschränkt als Mediziner in Deutschland arbeiten. Sechs Wochen später nennt der Präsident der Bundesärztekammer, Montgomery, es „<a href=“http://www.aerzteblatt.de/archiv/196095/Auslaendische-Aerzte-Bundesaerztekammer-fuer-schnelle-Verschaerfung-der-Zulassung“ target=“_blank“ rel=“noopener“>überhaupt nicht mehr tragbar</a>“, Berufszulassungen und Approbationen nur auf der Grundlage von Sprachprüfungen und nach Kontrolle der eingereichten schriftlichen Unterlagen auszusprechen.

Man müsse zum Beispiel ausschließen, so Montgomery weiter, „dass Menschen als Arzt tätig werden, die sich in ihren Heimatländern Zertifikate gekauft haben, ohne jemals die Universität besucht zu haben“. Auch habe man mittlerweile festgestellt, „dass das Qualitätsniveau einiger Drittstaatler (also Personen aus dem Nicht-EU-Ausland) so schlecht ist, dass man es mit der alleinigen Überprüfung der Dokumente und durch Kenntnisprüfung nicht auseichend feststellen kann“.

Allein in Niedersachsen sind knapp 3.700 Ärzte aus Drittstaaten tätig. Allerdings stieß die Initiative der dortigen Ärztekammer, zum Schutz der Patienten die bestehenden Zulassungsregeln für Drittstaatärzte zu verschärfen, auf <a href=“https://de.wikipedia.org/wiki/Carola_Reimann“ target=“_blank“ rel=“noopener“>Ablehnung</a> bei der niedersächsischen Gesundheitsministerin Carola Reimann (SPD). S

së e atyre që hedh znjsh.Kaçupi në rrjetet sociale.

Kush dëshiron të shohë të tjera mund të vizitojë profilin e saj, nëse nuk e mbyll së shpejti si vajza e zotit Llalla.

Fakulteti Juridik është vendi nga kanë dalë gjykatësit dhe prokurorët e sotëm.

A ka nisur që aty korrupsioni? A ka nisur padrejtësia që tek Fakulteti i Drejtësisë?

n.s. / dita

Erisa na uron Vitin e Ri me një fustan Balman. Shikoni foton poshtë sa kushton ai

 

 

 

Erisa na përshëndet nga Nju Jorku e mbështjellë me një pulovër Gucci. Shikoni foton poshtë sa kushton ajo

http://www.gazetadita.al/vajza-e-llalles-shikoni-vajzen-e-mesuesit-te-llalles-me-6500-euro-fustan/

Fotot/ Gazetari demaskon vajzën e dekanit të njohur: Ja jeta luksoze që bën!

Im System Berisha gings weiter: Diebstahl, Betrug, Geldwäsche als einzige Politik: The criminal enterprise from Salih Berisha: $1.3bn Spirited Out of Albania, Report Says

** Der Sohn des Edi Rama: Gregor Rama führt ein Luxus Leben in Tirana

Gregor Rama, trägt wohl eine gefälschte Sonnen Brille, wie es normal ist, aber für die Presse ein Höhepunkt: eine 60.000 $ Brille.

Zaho Rama
Gregor Rama

grege syze

Djali i kryeministrit, syze 60 mijë euro?

Homage auf einen der wenigen fähigen Beamten, Ex-Präfekt von Durres, Präsident der Eisenbahn: Genc Alizoti der vor einem Jahr starb

Februar 16th, 2018

Ex-Eisenbahn Präsident, Ex-Präfekt von Durres

Genc Alizoti 8.1.20130001

Një vit pas vdekjes, Flamur Gjuzi fjalë prekëse për Genc Alizotin: Vëllai im…

Postuar: 16/02/2018 – 14:44

Ish-kreu i ALUIZNI-t të Durrësit, Flamur Gjuzi, ka përkujtuar sot në 1-vjetorin e vdekjes, Genc Alizotin.

Janë të rrallë miqtë e shokët si Genc Alizoti”, shkruan Gjuzi përmes një statusi me fjalë të ndjera në faqen e tij në “Facebook”.

Gjuzi shton se gjatë këtij viti i ka munguar miku i tij i ngushtë, vëllai i tij, që u nda papritur nga jeta si sot një vit më parë.

Më ke munguar Genc, më shumë se kurrë në këtë vit më kanë munguar bisedat tona , fjala jote prej miku. Nuk do të harroj kurrë vëllai im …”, shkruan Gjuzi.

STATUSI I GJUZIT:

Ish-drejtori i Hekurudhës Shqiptare, Genc Alizoti, u nda nga jeta për shkaqe natyrale në moshën 51-vjeçare, më 16 shkurt 2017. Ish-zyrtari i LSI-së gjatë karrierës së tij ka mbajtur poste të rëndësishme politike si kryetar i Këshillit Bashkiak dhe prefekt i Durrësit, nga viti 2009 deri në 2013-n. Në tetor të vitit 2013, ai u emërua drejtor i Hekurudhës shqiptare, detyrë të cilën e mbajti deri pak muaj para vdekjes.

Shkelzen Berisha and Ilir Meta: Albania corruption case reopened

Februar 15th, 2018

 

#Albania corruption case reopened

| February 14, 2018

 

 

 

 

 

 

 


Shkëlzen Berisha, the son of the former Albanian Prime Minister Sali Berisha, was called last week by the General Prosecutor in Tirana to give further evidence about an allegedly corrupt business deal in 2009 in which he was involved concerning the privatisation of the Czech Electricity Transmission Operator.

At the time that the Czech Utility Company was privatised in 2009, Sali Berisha was then Albania’s Prime Minister. But when details of the deal emerged, the Socialist Party of Albania accused him of causing €414 millions of damage to the Albanian State.

A Parliamentary Commission was established to investigate the case, but Sali Berisha refused to testify, claiming political bias. Then in January of this year, his son Shkëlzen Berisha, was invited by the Court to give evidence about his involvement in the case. This was the first time that the investigating Prosecutor had formally linked the name of Shkëlzen Berisha with allegations of corruption in the deal to privatise the Czech.

Shkëlzen claims that the charges against him are politically motivated, but to the contrary the ruling government Socialist party accuse the opposition Democratic Party and the former Prime Minister, Sali Berisha, of trying to protect his son and obstructing  justice.

According to the evidence presented to the court so far, Shkëlzen and a personal friend, Nuel Kalaj, travelled several times in Prague to meet with Czech officials handling the privatisation. It is alleged that they constructed a corrupt deal implicating the Albanian Government, and that a few days before signing contract, Nuel Kalaj received a “consulting fee” of €7 million euros from the Czech authorities. The court claims that the funds were withdrawn from his bank account almost instantly, but no explanation has ever been given of the final destination of the monies concerned.

Some of the key evidence provided so far comes from Romeo Karaj, a former lawyer of the Czech Electricity Distribution company. He has been accorded the status of a “protected witnesses”, following the receipt of death threats.

This new progress with the court case come at a time when Albania is under pressure from the EU to make steady progress in areas Brussels has specified as prerequisites before EU accession talks can be opened with the 3.5 million Western Balkan nation:- including the battle against corruption, reform of the justice system and tackling organised crime.

Last year the Albanian parliament passed laws to reform the judicial system which established a new vetting procedure for the judiciary. and the creation of vetting committees. Albania is working hard to show the EU its potential as a partner, so that accession negotiations can start this spring.

Sali Berisha is behind the attempts of the opposition to derail these efforts, and roll back the clock to the old regime he used to control. His opposition “Democratic Party” are seeking to block reform of the justice system and stop Prime Minister Edi Rama’s administration from removing corrupt judges and prosecutors from the judiciary and legal services.

One year ago in March 2017, a Parliamentary Investigation Committee concluded its investigation into the case and recommended that criminal proceedings should be opened  against Shkëlzen Berisha and Nuel Kalaj.  But both have withheld their cooperation from the work of the Committee
which has made allegations of defrauding the state’s budget to the tune of €414 million.

Shkëlzen Berisha has been linked before with other scandals, including the dismantling by a private contractor of a military munitions depot in Gërdec, a village near Tirana which resulted in an explosion in 2009 killing 26 people and injuring 300 more.

“Wikileaks” claims that Shkëlzen Berisha called the former Minister of Defence, Fatmir Mediu, four times in the minutes after the explosion. He held close ties with the owner of, Mihal Delijorgji, who was jailed for seven years after the accident. But the Court at that time dismissed all charges against Berisha.

Shkëlzen Berisha is well known in Albania for enjoying a flamboyant life style. He owns two expensive villas in the suburbs of Tirana, several apartments in the city and often travels to luxurious destinations. He is currently engaged to Armina Mevlani, a model and former Miss Albania.

Tags: , , , , , , ,

Reine Mafia Familien laufen überall identisch herum: ob in Bosnien, Serbien, Montenegro oder Albanien

Februar 8th, 2018

Vom Ex-Innenminister Samir Tahiri, als Partner von Edi Rama finanziert, organisiert, der mit einer 10.000 $ teuren Maybach Brille herumläuft.


Der PATE der Albanischen Verbrecher Kartelle: Martin Schulz und Frank Walter Steinmeier
, inklusive Kinder- Frauen-, Drogen-, Organ-, Waffen Handel mit Terroristen und Geschäftspartner bei den Milliarden schweren Unterschlagungen der Aufbauhilfe, mit Hilfe krimineller Organisationen, wo „state capture“ stattgefunden hat, wie die IEP Militär Studie Kosovo 2007 ebenso schrieb in vielen Details.

Mit bedauern, schreiben die Albanischen Medien, welche in Hand von Verbrecher Kartellen, sogar des Super Drogen Handels sind, das „Martin Schulz“ nun nicht Aussenminister wird, weil er ein Freund des Super Drogen Schmugglers und Geldwäsche Nr. 1 Experten: Edi Rama ist, und das war höchsten Deutschen Polizei Beamten (Leiter der EU Polizei Mission PAMECA II, zuvor MAPE) auch vor über 10 und 15 Jahren bekannt.
Angela Merkel - Martin Schulz
Miku i Ramës dhe Metës refuzon postin e ministrit të Jashtëm në Gjermani February 9, 2018 18:53

Martin Schulz, Knut Fleckenstein, immer im Solde von Verbrecher Kartellen, wie diese Show zeigt, als „useful idiot“ International bei Verbrecher Clans bekannt. Teure Reise Show für die Mafia in Albanien: Martin Schulz in 2016, damit dumme Allerwelts Weisheiten als Selbst Darsteller verbreiten darf.

Martin Schulz, mit Konvoi, bei einem teuren Besuch in Albanien, wo es viele Reisespesen gibt, erkundigt sich wie die Geschäfte der Albaner Mafia in Deutschland organisiert werden, wie es auch Deutsche Medien schreiben.

http://www.panorama.com.al/wp-content/uploads/2018/02/revista-gjermane-droge.jpg

2 Tonnen Cannabis aus Himari startend, wurde direkt von den Italiener gestellt mit Hilfe der Griechischen NAVY, weil zuvor wie im Falle „Habilaj“, mit dem Innenminister Samir Tahiri (bis 4/2017) Kriminelle erneut Polizei Direktoren Posten erhielten und als Partner der Mafia Banden agierten, im alten System des Fatos Nano, Edi Rama, Ilir Meta, schon vor 2005.

Lesen Sie im zweiten Teil der Reportage, warum ein deutscher Kriminalbeamter im Kampf gegen die albanische Kartelle resigniert hat. Er sagt: „Die lachen sich doch tot über uns.“

Prolog | Teil 1 | Teil 2 | Teil 3 | Teil 4 | Teil 5

https://www.stern.de/panorama/stern-crime/albanische-kartelle-

Organisations Schema einer Verbrecher Organisation, welche nur hohe Millionen Summen vernichtet mit Mafia Clans. Warnungen erfahrerener Ex- EURALIUS Leiter, wurden ignoriert, wie von Kathleen Imholz, nochmal im März 2017, denn das Verbrecher Imperium der Inkompetenz und Justiz Ratten, kennt nur gefälschte Berichte schreiben. Wo ist diese Frau Dr. Agnes Bernhard, ein Berufs Betrügerin, die nur abkassiert. Kompetenz Null, Berufserfahrung Null, Verwaltungs Erfahrung Null: Orginal EU Camorra System und der IRZ-Stiftung in Tradition. Das Verkaufs PR Schema, wo jeder Idiot, als Experte ausgegeben wird, obwohl man real nie als Anwalt, in einer Justiz Verwaltung gearbeitet hat.
Dritan Berisha, schoss als Polizei Direktor auf unbewaffnete Studenten in Vlore, als er total durchdrehte

Dritan Berisha, schoss als Polizei Direktor auf unbewaffnete Studenten in Vlore, als er total durchdrehte

Stern

Der Sohn: Andi Geci, des angeblichen Bau Unternehmers: Rame Geci, der auch illegale Tankstellen baut, für die Geldwäsche aus seinen Drogen Monopolen. Inklusive der Kinder des Bank Präsidenten Fullani, oder der jungen Tochter des Generalstaatsanwaltes Adriatic Llalla, laufen alle Mafiösen Kinder so herum.

Geci Andi

Lëviz në rrugë me makinë 500 mijë euro-she, kush është djali i biznesmenit të fuqishëm shqiptar?Andi Geci është i biri i biznesmenit të fuqishëm Rame Geci. I ati i cili shënon një pasuri prej 100 milion dollarësh është pronari i 15-katëshit dhe firmës së ndërtimit “Geci” sh.p.k. Ai njihet si shqiptari i katërt më i pasur në vend dhe pasuria e tij është një “perandori”. Geci Junior ka në pronësi një automjet të tipit të.

Das Edi Rama: Drogen und Zuhälter Imperium der Albanischen Kultur Prominenz: Vila Spiro, Valentin Selaj, Marin Blushi

Februar 6th, 2018

Mafia Boss als Berufs Ziel, der Jugend, so verkommen ist der gesamte EU und US Apparat schon vor über 10 Jahren gewesen, wenn das nur noch übrig bleibt. Shengin, Lezhe Mafia ohne Ende und die illegalen Bauten dort, welche beschlagnahmt werden und dann passiert Nichts mehr. Edi Rama Partner, inklusive sofortigen Besuch, nachdem gekauften Wahlsieg:

Und so funktioniert das Albaner – Mafia System der Politik! zur aktuellen Umtrieben der Albanischen Politik Mafia, rund um den Dick Marty Report

dessen Justizsystem Norbert Mappes-Niediek 2002 [extern] wie folgt beschrieb: “Wenn Kriminalität überhaupt bekämpft wird, dann von der jeweils gegnerischen Bande, die sich gerade die Kontrolle über die Staatsorgane gesichert hat”.    Thaci-Partei droht Sonderermittler Dick Marty

Die illegal errichteten Mafiosi Bauten (9 Gebäude) des Sait Fishta wurden in Velipoje beschlagnahmt

Das ganz normale Kultur Drogen, Prostitution und Zuhälter Imperium der Albaner, weil das schon öfters vorgekommen ist, das man mit Sport, Kultur, auch als Sängerin Gross Drogen Kartelle tarnt, im Stile der EU Aussenministerin. Aus Lezhe ist die Familie, womit man sich nicht wundern sollte. Valentin Selaj,

Oft werden Regierungs Posten gekauft, durch die Drogen und Verbrecher Kartelle

Nichte der EU Kommissarin: Federica Mongherini verhaftet, welche einen VIP Kokain Vertrieb in Rom betrieb

Hotel, Lokal, Villa, beschlagnahmt, der Moderatorin: Vila Spiro, die ein Kokain Imperium betrieb mit ihrem Freund: Marin Blushi

Viola e Petrula Spiro bekannteste Ermittlerinnen und Moderatorrinen der TV Sendung „Fiks Fare“, eine Kokain König in Europa und nun wurde das Vermögen beschlagnahmt vor allem in Firence.

 

1.4 milionë euro, sekuestrohet pasuria e ish-të dashurit të Viola Spiros

 

Fotos: https://www.instagram.com/violaspiro/

1.4 milionë euro, sekuestrohet pasuria e ish-të dashurit të Viola Spiros

Die christliche Gemeinde Velipoje und die Verhaftung des Ex-Bürgermeister: Nikollë Marku und 7 Ex-Adminstrativen9 illegal errichtete Gebäude wurden in Velipoje beschlagnahmt, von dem Mafiosi: Sait Fishta Firma Fishta Sh.P.K.! Die Phantom Insitutionen, welche nie funktionieren, wie die Justiz, hat ein neues Star light: Auron Tare und die Küsten Agentur.Sait Jakup FisherSait Fishta, Kandidat für die SP Partei des Edi Rama, engsten mit den bekannten Gangstern Tom Doshi, Mark Frroku verbunden. Grosse Privat Mafia Universitäten werden sogar illegal gebaut, wie die UFO Unis.

Më 16 nëntor 2017, Policia e Firences në Itali zhvilloi një “maxioperazione antidroga” ku çmontoi një organizatë kriminale të specializuar në trafikun e drogës nga Holanda drejt Italisë.

Valentin Selaj, 49 vjeç, banues në Rrilë, Lezhë, ishte edhe kreu i këtij grupi kriminal. Ai është edhe i dashuri i moderatores së njohur sportive, Viola Spiro.

Sot, Policia bëri të ditur se sekuestroi 15 pasuri me vlerë 1.45 milionë euro të një grupi kriminal në Lezhë, në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”.

Pasuria e tij është marramendëse: 1 milionë euro e 450 mijë euro. Janë 7 ambiente biznesi, me sipërfaqe rreth 1100 m2 si Hotel, Bar, Restorant; 4 ambiente banimi, me sipërfaqe rreth 1000 m2 (apartamente, vila); 4 parcela tokë arë, me sipërfaqe totale rreth 22900 m2 dhe 9 automjete luksoze.

Pronat u përkisnin edhe dy vëllezërve të tij: P.Selaj dhe A.Selaj.

Ky grup ishte i dyshuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike dhe shfrytëzim prostitucioni dhe iu vendos sekuestro preventive për 15 pasuri të paluajtshme.

 

http://www.tpz.al/wp-content/uploads/2018/02/lezhe-03.jpg

Foto 5 von 12

Sekuestrohen 1.4 milion euro pasuri të grupit kriminal në Lezhë

Policia bëri të ditur se sekuestroi 15 pasuri me vlerë 1.45 milionë euro të një grupi kriminal në Lezhë, në kuadër të operacionit “Forca e Ligjit”.

Ky grup ishte i dyshuar për trafik ndërkombëtar të lëndëve narkotike dhe shfrytëzim prostitucioni dhe iu vendos sekuestro preventive për 15 pasuri të paluajtshme.

Janë 7 ambiente biznesi, me sipërfaqe rreth 1100 m2 si Hotel, Bar, Restorant; 4 ambiente banimi, me sipërfaqe rreth 1000 m2 (apartamente, vila); 4 parcela tokë arë, me sipërfaqe totale rreth 22900 m2 dhe 9 automjete luksoze.

Këto pasuri rezultojnë të regjistruara në emër të shtetasve: P. S., 40 vjeç, banues në Shëngjin, Lezhë;  V. S., 49 vjeç, banues në Rrilë, Lezhë, i arrestuar nga policia e Firences në Itali, si drejtues i një grupi kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike nga Amerika në Itali dhe shfrytëzimin për prostitucioni dhe A.S., 35 vjeç, banues në Shëngjin, Lezhë, i arrestuar në vitin 2008 nga policia e Trentos në Itali si pjesëtar i një grupi kriminal që merrej me trafikimin e lëndëve narkotike nga Holanda drejt Italisë, në kuadër të operacionit “Apuleio” dhe në vitin 2010 u dënua me 4.6 vite burg.

/TPZ.AL/
http://www.tpz.al/2018/02/06/sekuestrohen-1-4-milion-euro-pasuri-te-grupit-kriminal-ne-lezhe/

Die christliche Gemeinde Velipoje und die Verhaftung des Ex-Bürgermeister: Nikollë Marku und 7 Ex-Adminstrativen

9 illegal errichtete Gebäude wurden in Velipoje beschlagnahmt, von dem Mafiosi: Sait Fishta Firma Fishta Sh.P.K.! Die Phantom Insitutionen, welche nie funktionieren, wie die Justiz, hat ein neues Star light: Auron Tare und die Küsten Agentur.

Sait Jakup Fisher

Sait Fishta, Kandidat für die SP Partei des Edi Rama, engsten mit den bekannten Gangstern Tom Doshi, Mark Frroku verbunden. Grosse Privat Mafia Universitäten werden sogar illegal gebaut, wie die UFO Unis.

http://lajmifundit.al/wp-content/uploads/2016/02/fishta-velipoje.jpg

3 Hochhäuser, 1 Hotel wurden vom Drogen Boss Astrit Nimani, in Shengin beschlagnahmt

EU Finanzierungen ohne Ende, fuer Kriminelle und Umwelt Zerstoerung

Nun nach vielen Jahren, wurde Alles beschlagnahmt, was mit Hilfe Deutscher Krimineller Lobbyisten, auch noch vermarktet wurde. Alles war gefälscht, darunter einer der berüchtigsten Verbrecher: Jürgen Molle

Tausende von Hektar Land, wurde dann immer schnell verkauft, wo Richter, Staatsanwälte, Minister reich wurden.

Lajm26 Sep 2017

Rana e Hedhun u tjetërsua me dokumente të falsifikuara

Prokuroria e Përgjithshme njoftoi të martën sekuestrimin e 285 mijë metrave katrorë tokë në zonën bregdetare të quajtur Rana e Hedhun në Shëngjin, pasi dyshohet së është përfituar në mënyrë të paligjshme duke u bazuar në ligjin 7501.

Autor:Besar Likmeta BIRN Tiranë

Printo

Rana e Hedhun , zona bregdetare në veri të Shëngjinit | Foto nga : Wikimedia

“Sipërfaqja e sekuestruar është e ndarë në 5 parcela dhe aktualisht gjendet në pronësi të disa personave të ndryshëm,” deklaroi Prokuroria e Përgjithshme.

“Personat, në emër të të cilëve është regjistruar prona, nuk janë banorë të zonës së Malit të Rencit (Rana e Hedhun), por janë banorë të një njësie tjetër të qarkut Lezhë. E, megjithatë, ata kanë regjistruar këto prona me vërtetime të aktit të marrjes së tokës në pronësi, në bazë të ligjit nr.7501/1991 “Për Tokën,” shtoi Prokuroria.

Rana e Hedhun është një plazh në bregdetin e detit Adriatik, rreth 5 kilometra në veri të qytetit të Shëngjinit.

Ndërkohë, ligji 7501 për tokën, i miratuar në 19 korrik 1991 dhe i ndryshuar 5 herë dëri në vitin 2004, ka rregulluar shpërndarjen e tokës bujqësore familjeve që ishin anëtare të ish kooperativave bujqësore.

Në bazë të ligjit nr. 7501, përfitonin tokë vetëm banorët e zonave ku gjendeshin tokat dhe zërat kadastralë pyje dhe ranore ishin të përjashtuar nga procesi i ndarjes së tokave.

Megjithatë, gjatë dy dekadave të fundit abuzimi nga komisionet vendore të tokës, ka bërë që shpesh toka t’u shpërndahet personave që nuk janë banorë të zonës kadastrale apo të shpërndahet tokë ranore.

Në mënyrë të veçantë abuzimet kanë qenë më të theksuara në zonat bregdetare si Rana e Hedhun, ku vlera e tokës dhe interesi për ta zhviluar atë për turizëm ka qenë edhe më i madh.

Për rastin e falsifikimit të pronësisë së sipërfaqes prej 285 mijë metrash katror në zonën e Ranës së Hedhun, Prokuroria e Lezhës i ka nisur hetimet pas denoncimit të një shtetasi që pretendonte se prona e tij ishte regjistruar në emër të palëve të treta.

“Në bazë të veprimeve hetimore, Prokuroria e Lezhës ka krijuar dyshimet e arsyeshme se 5 parcelave iu është ndryshuar në mënyrë të kundërligjshme zëri kadastral nga zonë pyjore, në pemtore e tokë arë. Dhe, më pas, këto prona janë tjetërsuar në bazë të dokumenteve të fallsifikuar,” njoftoi Prokuoria e Përgjithshme.

“Parcelat janë regjistruar në emër të personave që nuk kishin të drejtë të përfitonin tokë në atë zonë, si edhe, për më tepër, sipërfaqja e ndarë në bazë të ligjit “Për Tokën”, ka qenë e përjashtuar nga ky proces (pasi ishte zonë pyjore dhe ranore),” shtoi Prokuroria.

Sipas Prokurorisë pronat e falsifikuara janë regjsitruar në zyrën vendore të regjistrimit të pasurisë së paluajtshme në Lezhë gjatë dy muajve të fundit. Hipoteka i ka regjistruar këto prona, pas rikonfirmimit të zërit kadastral nga ana e Bashkisë së Lezhës dhe Qarkut Lezhë.

Sipas Prokurorisë rezulton se parcelat janë të deklaruara si të përfituara nga familjet e Frrok Frrokut, Vasil e Pjetër Gjoni dhe Nikoll Tinaj, por nga dokumentacioni i administruar si pjesë e procedimit penal arrihet në përfundimin se këto parcela ishin të përjashtuara nga ndarja e tokës sipas ligjit të vitit 1991, pasi ato janë zona pyjore dhe ranore.

Pjestarët e familjeve Gjini, Frroku dhe Tinaj, të cilat rezultojnë se kanë nënshkruar aktet e tokës, gjatë marrjes në pyetje nga Prokuroria kanë mohuar se kanë firmosur dokumentacionin. Një pjesë e parcelave të cilat dyshohet se janë përftuar në mënyrë të paligjshme, i janë shitur palëve të treta.

Edhe pse Prokuroria e Pëgjithshme nuk ka njoftuar nëse ka zyrtarisht të dyshuar, ajo nënvizoi se hetimet e Prokurorisë së Lezhës po vijojnë “për personat e përfshirë në këtë veprimtari të paligjshme,” në kuadër të procedimit të regjistruar për veprat penale të “Fallsifikimit të dokumentave” dhe “Shpërdorimit të detyrës.”

Rana e Hedhun u tjetërsua me dokumente të falsifikuara

Shengin und die Albanische Kultur und Tradition, der Umwelt Verschmutzung und Verweigerung Müll Tonnen zu benutzen

Prosecution Confiscates Beach near Lezha

yesterday, 07:27

Prosecution Confiscates Beach near Lezha

The Prosecution of Lezha has confiscated 285 sq m on the seaside zone of Rana e Hedhun in Lezha. The area, divided into 5 parcels and registered under the names of members from the Gjini, Frroku, and Tinaj family is suspected to have been acquired illegally.

The investigation of the prosecution started after the claim of a person was registered that his property had been registered in the name of others. According to the prosecution, the persons who registered the land have committed a series of legal violations: They are not part of the families that were part of the former agricultural cooperative of that area, included in the Land Law 7501/1991, and they changed the registry entry illegally from forest land – excluded from land distribution under law 7501 – into agricultural land.

The property was registered at the Asset Registry in recent month, after a decision of the Lezha Municipality to change the legal destination of the land.

http://www.exit.al/en/2017/09/28/prosecution-confiscates-beach-near-lezha/

Noch ein Richter der unzaehlige Appartments in Shengin hat, Grundstuecke ohne Ende! Ein anderer Richter, gab sogar 56 Appartments an.

Am Berufungsgericht in Tirana: Guxim Zenelaj

Guxim Zenelaj, anëtar i Gjykatës së Lartë, pasuria për 2016
Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 292.62 m2, burimi i krijimit: Kontrata e sipërmarrjes…

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 62 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 67.35 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 54.46 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 60.36 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 51.35 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 54.46 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 66.58 m2.

Wie überall wurde die Küste zerstört, hier die Kune Insel, in Drini Delta, einem einmaligen EU Vogel, Schildkröten, Fisch Parasdies, wo man sich Beute aufteilte, weil man Willkürlich die Küste, trotz Regierungs Dokumente von Zone Touristik Kune, illegal als Ackerland verteilt wurde, durch die Berisha Mafia in Shengin, Lezhe. Ein System was überall zu 22.000 illegalen Grundstücks Besetzungen und Bauen an der Küste führte. siehe auch Tirana

Agostin Gjini , den Verwaltungs Chef von Shengin hat man verhaftet, weil er der Verantwortliche ist, identisch wie Bedri Luka und Dhurata Bilo in Durres, das man die besten Küste Stücke im alten Betrugs System stahl, weiter illegal verkaufte. Deutsche Lobbyisten rund um die Banken und Entwicklungshilfe Mafia der KfW, waren ebenso daran beteiligt an dem Betrugs Küsten Projekt mit 90.000 qm nördlich Shengin, inklusive einer erfundenen Phantom Baugenehmigung, durch Kosovo Verbrecher.

Land Dokumente geschmiedet, verhaftet ehemaligen städtischen Beamten Shengjin

46 Minuten vor – englische Zeitung

Lezha Polizei hat den ehemaligen Leiter des nkomunën Dienste Shengjini verhaftet Agostin Gjin von. Letztere wurde in Abwesenheit vom Court of Appeal Shkodra zu einem Jahr im Gefängnis für „Amtsmissbrauch“ nach verurteilt …

3. Januar 2016 – 15.58 | Aktualisiert am 17.03

Verhaftete ehemalige Chef von Dienstleistungen Shngjin Eigenschaften entfremden

ihr Büro Abused von öffentlichem Eigentum zu entfremden, verhaftet Agostin Geschlecht ehemaligen Chef des Protokolls in Shengjin Gemeinde. Geschlecht wurde von drei Monaten nach der Staatspolizei will, nachdem er auf Sicherheitsmaßnahmen „Gefängnishaft“ in seiner Abwesenheit gesetzt wurde.

Neben das Genre mit einer endgültigen Entscheidung des Satzes Berufungsgericht wurde zu einem Jahr Gefängnis gesetzt, während der Prozess gegen ihn in absentia durchgeführt wurde.

Die Untersuchung ergab, Staatsanwaltschaft, dass Gender in Zusammenarbeit mit ehemaligen Beamten der Gemeinde Shengjin Land angeeignet im Touristengebiet von Kune, es als Ackerland geteilt wird.

Online Redaktion
(FT / shqiptarja.com)

Shngjin Verfolgung sucht 30 Jahre im Gefängnis für 7 Beamte

Lezha Anwalt eine Strafe von 30 Jahren im Gefängnis für sieben Personen gebeten, unter ihnen waren vier lokale Beamte in Shengjin und drei Topographie. Sie werden von „Machtmissbrauch“ vorgeworfen und „Fälschung von Dokumenten.“
Nach Angaben der Staatsanwaltschaft, durch Fälschung von Dokumenten haben die Beschuldigten Sumpfland im Touristengebiet von Kune, Shengjin, auf Ackerland geworden und haben einige Bewohner verteilt. In den Dokumenten stellten sie fest , dass diese Eigenschaften vor Jahren zurückgegeben wurden, aber die Dokumente vor kurzem gemacht worden.

Lefter Koka will das Gebiet wieder in den Natur Schutz Park und Touristik Park zurück umwandeln, was die üblichen EU Mafia finanzierten Projekte dann werden, wo erneut Grundstücke nur verteilt werden.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 59 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 55 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 54.46 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 55 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 67.36 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 51.35 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 54.46 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 55 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 54.46 m2.

Apartament në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 61 m2.

Pasuri e paluajtshme, njësi në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 16 m2.

Pasuri e paluajtshme, njësi në Ishull Shëngjin, Lezhë, me sipërfaqe 15 m2.

Pasuri e paluajtshme, njësi në Ishull Shëngjin, Lezhë, 218.06 m2. Origjina e kësaj pasurie: Kontratë datë 14.09.2007. Janë dy sipërfaqe trualli 1941 m2, në Ishull Shëngjin, Lezhë. Vlera e blerjes së truallit 16 000 euro.

Burimi i krijimit: Pjesë e shitjes së shtëpisë në Rr. Don Bosko, me çmim shitje 55 mijë euro.

30 mijë euro të ardhura nga qiraja për një ambient lokal dhe banim në Shëngjin (2015).

Pronar me 100 % i një trualli me sipërfaqe 1282 m2, vlera 160 000 euro (2014).

Pronar me 50 % i një trualli me sipërfaqe 3325 m2, vlera 1 489 600 lekë (2014).

Kredi bankare në një bankë të nivelit të dytë, detyrimi financiar i pashlyer, 132 628 euro (2014).

 

http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/bos-t-e-drejt-sis–gjyqtari-q–nd-rtoi-pallat-me-para-borxh-440093.html

Grundstücks Mafia des Timotheo Dhimolea und Ardian Gjonboçari: gefälschte Dokumente mit 128.000 qm Grund + 44.000 qm wurden beschlagnahmt

>Academics continue to ignore the Judiciary Reform, ignore the High Councils of the Judiciary and ProsecutionAlbanian academics continue to ignore calls to become part of the new organs of justice, such as the High Council of the Judiciary or of the Prosecution. The number of candidatures has not reached even the minimal level required by law, forcing the parliament to ask the public and private.

Genta Tafa elected Chairwoman of Vetting Law Commission

Genta Tafa was elected Chairwoman of the Independent Commission of Qualification, which will reevaluate judges and prosecutors as part of the Judiciary Reform.

There were four candidates for the leading post of the Vetting Commission. All 12 members were present in the voting process.

The process was observed by the International Monitoring Operation members. The Vetting process will start in September and the commission will work at least until December 2025.

Genta Tafa elected Chairwoman of Vetting Law Commission

Die Durres Justiz macht sich lustig, über die Internationalen und über Gesetze, denn sowas kennt man nicht.

Wer soll das denn glauben, das man ernsthaft im nun Dritten Anlauf, die Verbrecherin Dhurato Bilo (natürlich aus Skrapari, die selben identischen Justiz Verbrecher wie ein Agim Hoxha – Langzeit Stadt Rat, früherer Staatsanwalt,

Peinlich wenn die Fakten zeigen aus 2001, 2002 das schon damals die Skrapari Bande jede Justiz in Albanien verhinderte, wie Internationale Reports u.a. vom IWPR, oder Transparency International Corruption Report 2001 aufzeigten.

„Recognising the significance of the problem, Albanian politicians have signalled a rare willingness to unite in the name of national interest„

Errors in translating the Vetting Law, EU reacts for the first time
Now, check your e-mail and confirm subscription!

Maja Kocijancic, spokesperson of the European Commission for neighborhood policy and enlargement negotiations reacted for the first time over the Vetting Law translation problem. Kocijancic said that only Albanian authorities are responsible for the translation.

Kocijancic: The forwarding of official translations is a responsibility of Albanian institutions. The EU condemns the false accusations claiming that EURALIUS and the EU delegation have been involved in deliberate errors.

Actions or statements, which artificially aim to create confusion, have the sole purpose of trying to delay the implementation of the justice reform, including a reassessment of Judges and Prosecutors.

The EU is determined to continue to provide all necessary assistance to the Albanian citizens so they can have access to a reliable and responsive justice system. / Albeu.com /

Published on: December 6, 2016 – 7:02 pm

Obwohl er mit den Chinesen über einen Container Hafen dort verhandelt, gibt er für 35 Jahre einer bekannten Verbrecher Familie (Mazreku, war sogar mal Vize Tourismus Minister so in 1998), eine Hafen Genehmigung für 35 Jahre, was er ebenso nicht darf, nur das Councel der Regierung, + zuvor natürlich Bürgermeister von Shengin. Also 2 Bewerber für diesen Standard, einmal die Chinesen, dann ein Albanischer Politik Mafiosi und nur damit man mit viel Bestechung den Preis für das Bestechungsgeld hochtreiben kann, dann versucht Millionen von den Chinesen zuerpressen
. Verrückte Welt der Albaner Politik.

Er schwafelt was das man nun 3 Monate Vertrags Details verhandeln will, weil es keine Baugenehmigung gibt, sondern erneut nur eine vorläufige Projekt Benehmigugng

Shengin

http://shqiptarja.com/Aktualitet/2731/port-jahtesh-n–sh-ngjinfinancojn–disa-kompaniministria-730-mln-lek–338654.html

Seferi Kazazi, Seferi Efendi, der Abstieg eine früheren Ehrenwerten Familie in Durres, heute ein Verbrecher Clan

Februar 3rd, 2018

Grida Duma ist verwandt mit der Familie, welche enorme Grundstücke illegal verkaufte in den Hügeln von Durres, was schon hoch kriminell ist und war, weil dort dort Geologische Gutachten jede Bautätigkeit verboten ist und war, man Millionen sinnlos in die Zerstörung der Hügel, Wälder und Küste investierte durch das Mafia Rathaus von Durres, und die KfW erneut dabei. Phantom Betrugs Baufirma: wo ebenso die Website längst gelöscht wurde, Verfahren gegen den Partner Agim Hoxha laufen und weitere Personen, für die Zerstörung der Küstenwälder und Besetzung privater Grundstücke

Rauf Kazazi

Rauf Kazazi

http://shqiptarja.com/upload/gallery/254641.jpg?t=2018-02-02%2016:20:01

Dikur, përpara viteve ’90,në Durrës, të banoje në lagjen Sefer Efendiu ishte një farë krenarie.Kjo jo vetëm se ishte një lagje e vendosur bukur rrëzë kodrës fare pranë qendrës së qytetit, por edhe se banorët e saj kishin një lidhje miqësore me njëri tjetrin dhe shquheshin për kolektivitetin e tyre. Një situatë e tillë vazhdoi edhe për disa vite pas ’90, por me ndryshimet demografike dhe urbanistike lagjes i ra shkëlqimi i dikurshëm. Por një gjë nuk ka ndryshuar prej shumë e shumë vitesh,emri i kësaj lagjeje, Sefer Efendiu. Nga kjo lagje kanë dalë figura të shquara që kanë kontribuar në fusha të ndryshme.E fundit është politikania Grida Duma banore e hershme e kësaj lagjeje. Por cili ka qenë ky personazh që mundi ti rrezistojë kohëve dhe sistemeve politike?Si në kohën e diktaturës por edhe në demokraci emri i Sefer Efendiut mbeti i gdhendur në krye të rrugës. Historia e Sefer Efendiut vazhdon të tregohet nga brezi në brez në qytetin e Durrësit.Në fakt personazhi quhej Sefer Kazazi por Efendi është titulli që ju dha në fillim të shekullit të kaluar kur u shpall hafiz dhe atij i mbeti emri Sefer Efendiu që durrsakët e vjetër e shqiptojnë efeniu duke e ngrënë gerëmn “d”.

Vernichtung der letzten Wälder an der Küste von Durres, durch die Kazazi Mafia mit Agim Hoxha, der Cepani Mafia

Kazazi, Seferi Efendi

Kazazi, Seferi Efendi

currila 2000

Gjoka Durres

Kazazi Bauten der NEU Zeit, ohne Dokumente, mit gefälschter Genehmigungs Nummer am Anfang und Phantom Grundstücken für einen Wald in der Currilla, auf privaten Grundstücken der Zone Touristik.
2011 efendi

Albania Arrests ex-Officials Over Unbuilt Road

Februar 2nd, 2018

 

Steamrolled

A special investigation into the diplomacy of doing business abroad.

One of Europe’s poorest countries wanted a road, so U.S. mega-contractor Bechtel sold it a $1.3 billion highway, with the backing of a powerful American ambassador. Funny thing is, the highway is barely being used—and the ambassador is now working for Bechtel.

Story by Matthew Brunwasser
Photographs by Matthew Lutton  http://foreignpolicy.com/2015/01/30/steamrolled-investigation-bechtel-highway-business-kosovo/

02 Feb 18

Albania Arrests ex-Officials Over Unbuilt Road

A court in Albania has ordered the arrest of 11 people, including former bosses of the country’s roads authority, as part of an investigation into corruption in rural road construction.

Gjergj Erebara
BIRN

Tirana

A tract of road in Gjinar village on July 2014. Photo: Gjergj Erebara/BIRN

Two former directors of the Albanian Road Authority are among 11 people arrested by an Elbasan court order over the procurement of a road that was never properly built.

Dashamir Xhika, former director of the Authority between 2013 and 2017, was arrested and accused of abuse of office.

Xhika, 47, is a senior official in the Socialist Movement for Integration, LSI, the third largest party in Albania and a former junior partner in various governments.

Andi Toma, director of the same authority up to 2013 under the former Democratic Party government, was also arrested, over the procurement to improve the road from Elbasan in central Albania with the village of Gjinar.

Toma was charged before, in 2008, along with then Minister of Transport, Lulzim Basha, now head of the Democratic Party, over procedures related to the so-called Patriotic Highway, a one-billion-euro highway linking Albania with Kosovo.

That case was closed by the High Court in 2009.

The Elbasan-Gjinar road was tendered in 2009 for 500 million lek, about 3.75 million euros, but prosecutors say the work was never done.

The court also authorized the arrests of the contractors and supervisors of the road.

Last December, Infrastructure Minister Damian Gjiknuri filed charges against Xhika over the construction of a highway from Tirana to Elbasan, saying he had caused millions of euros of damages.

Tenders for both roads were issued by the former Democratic Party-LSI coalition government in 2009, but the project faced repeated delays and cost overruns.

The LSI went into opposition after the 2017 election, having been part of coalition governments both with the centre-right Democrats and later with Edi Rama’s Socialists.

Corruption in public procurement in Albania is perceived as endemic, and proper investigations and court sentences concerning such cases are rare.

http://www.balkaninsight.com/en/article/albania-former-officials-of-road-authority-arrested-for-abuse-of-power-02-02-2018-1

Das Mafia Polizei System des Salih Berisha: Gegen den Ex-Direktor Andi Toma wird ermittelt

 

Die Privatisierung der „ARMO“ Raffienerie, von Beginn an als Kredit Betrug geplant mit Hilfe von Salih Berisha und nochmal mit Edi Rama

Januar 27th, 2018

700 Millionen € Gesamt Kredit Schulden, was auch nur durch korrupte Bank Manager möglich war. Eine Investition in die uralte Anlage der Raffinierie war nie geplant, wenn man die Fakten sieht, nur Zoll-, Steuer- und Kredit Betrug.

Kredit Betrug, ein System diverser Regierungen in Albanien, wobei die Peinlichkeit der CEZ Privatisierung auch Erpressung ist, die AMRO der ordinärste Betrug und von Beginn an auch so geplant.

 Auch vor Mord, der nie aufgeklärt wurde, machte die Verbrecher Gruppe nicht halt. Die Hinrichtung des CoE der Credins Bank, einer reinen Geldwäsche Bank von Artan Santo, ist bis heute nicht aufgeklärt, obwohl die Mörder auf einem Motorrad, ohne Kennzeichen in Ruhe, durch das Zentrum von Tirana fuhren in 2014.

Bank Probleme ohne Ende in der Credins Bank nach der Ermordung vom CoE, Artan Santo

Spezialität der Amerikaner, welche Straffreiheit haben in Albanien, schon seit 2003, was natürlich nur Ratten und Betrüger angezogen hat und dann von Korruption schwafeln. Der Berufs Betrüger: „Harry Sargeant“ mit seiner Offshore Firma, der selbe Betrug wie von Georg Soros, Wesley Clark mit Bankers Petroleium

“Freie Fahrt”, für Verbrecher – die illegalen “Immunitäts Gesetze” für Albanien Investoren

Medien Mogule: Das Luxus Leben des Irfan Hysenbelliu, viele Morde und auch der Partner „Artan Santo“ wurde in Tirana in 2014 hingerichtet

Georg Soros, Schwulen Club, mit Endri Fuga organisiert das Sabtoage System mit .

engjell agace

 

 

Engjëll Agaçi: Sekretär (Kabinettschef, des Premierministers, real vor über 15 Jahren für Fatos Nano, Edi Rama in Italien aktiv, wo es dann zu enormen Betrügereien kam, rund um Entschädigungen.)

Besnik Sulaj, Eigentümer des „Taivani“ war er mit Unterschrift von Edi Rama, bauen konnte, auf gemieteten Grundstück

Besnik Sulaj
Besnik Sulaj, der mit viel Bestechungs Geld auch an Argita Berisha, seine Drogen Geschäfte tarnte. Der Bruder, festgenommen Drogenboss: Ajet Sulaj und Bejdo Kota

Das neue Edi Rama, Arben Ahmeti: Total Desaster mit dem Betrüger „Harry Sargenat“ und Global Oil Management Group Ltd

Edi Rama, im Club des Arben Ahmeti , Damian Gjiknuri, garantierten in den Medien, im TV die Seriösität des US  Investors: Harry Sargeant, eine Berufs Betrüger Familie in den USA verurteilt. Der stahl in wenigen Monaten für 220 Millionen $ Öl, hinterliess 70 Millionen $ Zoll und Steuerschulden und verschwand

Der prominente US Betrüger „Harry Sargeant“, wird wieder mal von Arben Ahmeti: als „Seriöser Investor“ vorgestellt.

Harry Sargeant III, “Very Serious” US Investor in ARMO, Mired in Fraud and Corruption(ICITAP) US Mafia – Albania-Kosovo Highway Costs Soar To 2 Billion Euros – Frank Wisner, Tom Ridge, Christopher Dell,Deputy Prime Minister Niko Peleshi, Harry Sargeant III, Minister of Finance Arben Ahmetaj in Ballsh.

Heute Demonstrationen vor dem Ministerien, wobei es seit weit über einem Jahr Demonstrationen gibt, weil nie Gehälter gezahlt werden und Öl Lieferungen gibt es auch nicht, weil frühere Rechnungen nie beglichen wurden

Offshore Firmen, identisch der Mafiöse Müll des Rezzo Schlauch mit der Albaner Mafia wieder wie mit der ABI Bank, haben Albanien ruiniert. Im Herbst 2017 Edi Rama, wo Berufs Betrug vorliegt der Albanischen Regierung, weil man eine Offshore Firma duldete, ohne absolute Geld Garantien, Deposits, das investiert wird.  US Verbrecher als seriös verkauft durch Edi Rama Im Oktober 2017 am 30.12.2017 in der Satire Sendung „Stop“


Kaum zuglauben die Non Stop extremen Lügen und billige Show nun seit Jahren.

Die Medien schreiben schon über die „PARANOIA“ der Regierung, welche Dumm Kriminelle und unfähig ist. 3 Millionen $ Strom Schuldner hinterliessen die US Profi Betrüger in wenigen Monaten.

„Paranoia“ des Edi Rama, seiner Minister Arben Ahmeti, Damian Gjiknuri im Betrugs Privivatisierungs Skandal der ARMO Raffinerie

Edi Rama Partner vor über 15 Jahren schon ein heute von Interpol gesuchter Betrüger mit US Pass

Es erinnert an die Mafia Geschäfte des Edi Rama, mit dem inzwischen von Interpol gesuchten Gangster: Adrian Yhillari, einem US Gangster für Betrug und Dokumenten Fälschung, wo es um Geldwäsche Bauten mit gefälschten Dokumenten ging, ebenso um Öl Geschäfte, nur waren die unverzolllten Treibstoffe spurlos verschwunden.

ARMO, historia e grabitjes më të madhe në dhjetë vitet e fundit

ARMO SH.A, (Albania Refining and Marketing of Oil) lindi në vitin 1999, nga skizma e Albpetrolit. ARMO, që nga kjo kohë, ishte e vetmja kompani që kryente  përpunimin e naftës së nëntokës shqiptare.

ARMO SH.A përfshinte dy uzina, të ndërtuara nga miqtë kinezë, aleatët  e qeverisë komuniste të Enver Hoxhës. Në fillim, kinezët, në vitin 1968 , ndërtuan rafinerinë e Fierit dhe më pas kombinatin e përpunimit të thellë të naftës në Ballsh, në vitin 1975.

Furnitori i ARMO-s ishte Albpetrol dhe më pas kompani të tjera koncesionare, të krijuara rishtaz, ku shquhej Bankers Petroleum.

Nga viti i krijimit 1999 deri në vitin 2008, ARMO ishte kompani shtetërore, që përpunonte 500 mijë ton naftë në vit dhe kishte mbi 2100 naftëtarë të punësuar. Fitimet vjetore të uzinës, përllogariteshin rreth 30-35 milionë dollarë amerikanë, nëpërmjet taksave të akcizës, tatim-fitimit, sigurimeve shoqërore dhe taksës së karbonit. Këto fitime vjetore, tregonin që ARMO ishte një kompani serioze dhe premtuese.

Në maj të vitit 2008, Qeveria e Republikës së Shqipërisë, e drejtuar nga Sali Berisha, shpalli garën për shitjen e 85 % të aksioneve të ARMO-s. 20 kompani u interesuan për këtë proces privatizimi, por në fund vetëm 4 prej tyre paraqitën oferta.

Në krye të listës, me një superofertë, prej 128 milionë eurosh dhe me premtimin për 240 milionë euro investime, në 4 vitet e ardhshme, qëndronte konsorciumi “Amra Oil” i përbërë nga “Anika Enterprises & Mercuria Energy Group” dhe “Refinery Associates of Teksas”.

Pas konsorciumit me këtë përzierje të çuditshme emrash, në fakt si fitues qëndronte Rezart Taçi, një biznesmen kontrovers, i cili kishte shërbyer në Itali si kamarier dhe befas ishte kthyer në Shqipëri, si një biznesmen i rëndësishëm. Nuk dihet saktësisht sesi Taçi u bë mik i familjes Berisha, por dihet që kjo miqësi është shkaku që kamarieri i zbritur nga Italia, u bë pronar i një nga pasurive më të rëndësishme kombëtare të vendit.

I cuditshëm ishte fakti, që ato kohë u përfol shumë,  se Taçit nuk iu përllogaritën në cmimin e shitjes, 40 milionë euro naftë rezervë. E vërteta është se biznesmeni Taçi, në të gjithë këtë proces privatizimi,  paraqiti vetëm letra qindra milionëshe pa patur asnjë lek në xhep.

Pas kësaj dhurate si të rënë nga qielli, Taçi u vu në lëvizje për të gjetur paratë. Duke mos patur asnjë mundësi për ta zhvilluar këtë biznes, ai krijoi për herë të parë në historinë e koncesioneve në Shqipëri, një skemë të mirëfilltë mashtrimi dhe grabitjeje nëpërmjet taksave.

Sapo fitoi koncesionin e ARMO-s, Taçi, mori një kredi prej 75 milionë euro, nga Banka Ndërkombëtare e Azerbajxhanit, IBA, një institucion financiar, 50.2 % e të cilës ishte në pronësi të shtetit azer.

Në atë kohë, Azerbaixhanin e vizitoi edhe Kryeministri Berisha, i cili mori pjesë në një forum, ku takoi edhe presidentin azer, Aliev, takim mjaft i përfolur ky, në atë kohë.

Taçi dhe Banka azere përdorën për transfertën e 75 milionë eurove, Bankën Shqiptare,CREDINS.

Një vit pas transfertave dhe blerjes së ARMO-s nga Rezart Taçi, banka azere i kërkoi kthimin e shumës mbrapsht Bankës Credins. Në fillim Credins hezitoi të pranonte se kishte marrë shumën prej 75 milion eurosh, por më pas  ktheu vetëm 1.5 milion euro. Raporti mes azerëve, Taçit, Bankës Credins, por dhe qeverisë shqiptare, është pjesa më e errët e kësaj afere.

Azerët u përpoqën të merrnin paratë e tyre deri dhe me kërcënime. Në ato kohë u plagos edhe një shtetas azer në qytetin e Durrësit. Ndërkohë, një nga pistat e hetimit për vrasjen e presidentit të  Bankës CREDINS, janë azerët. Edhe sot e kësaj dite, Banka IBA nuk i ka marrë paratë për kredinë e ARMO-s, ndërsa paratë që kjo bankë transferoi në Shqipëri nuk dihet ku përfunduan.

Gjithsesi, kjo është vetëm maja e ajsbergut! Në të njëjtën kohë, pra në vitin 2009, biznesmeni Rezart Taçi, nisi sagën e shmangies së taksave dhe mospagimin e detyrimeve të tjera. Drejtoria e Tatimeve dhe Doganat, cuditërisht gjatë gjithë kohës mbyllën sytë, duke vendosur gjoba qesharake ndaj ARMO-s edhe pse kjo kompani nuk kishte dorëzuar asnjë bilanc, nga viti 2010 deri në vitin 2013. Asnjë institucion nuk morri masë për bllokimin e llogarive bankare të Taçit. Dukej që lepuri flinte më lart.

Sipas auditit të kryer nga kompania audituese “Deloitte”, borxhet e ARMO-s, gjatë kohës që ishte në pronësi të biznesmenit Taçi, nga viti 2008 deri në gusht 2013, e kaluan shifrën 300 milion euro. Taçi njëkohësisht kishte marrë 2 kredi të mëdha në bankat shqiptare, me vlerë 47.5 milionë euro, duke vënë si garanci asetet e ARMO-s, duke e mbivendosur këtë garanci, kudo kur merrte para.

Por këtu nuk janë vetëm bankat viktimë. E keqja më e madhe është, se ARMO e asaj kohe, rezulton të jetë debitore ndaj palëve të treta, konkretisht ndaj 10 kompanive naftë-nxjerrëse, me një vlerë që i kalon 100 milion euro.

ARMO e Taçit, kishte gjithashtu mbi 40 milionë euro detyrime ndaj Albpetrol, si dhe 41 milionë dollarë ndaj një kompanie panameze, Uallis Trading Inc, ku i kishte mashtruar duke i lënë një kolateral inekzistent të ARMO-s.

E sikur të mos mjaftonte degradimi që po i bënte ARMO-s, duke e fundosur me borxhe, qeveria Berisha, i jep në vitin 2012, biznesmenit Rezart Taçi, kompaninë naftë-nxjerrëse, Albpetrol. Njësoj si me ARMO-n, edhe tek Albpetrol, shfaqën interes 4 kompani, por Vetro Silk Road Equity Ltd e regjistruar në Singapor, u rendit fituesi me ofertën e majme prej 850 milionë euro. Po ngjallej ëndrra e madhe e piramidave dhe sigurisht mbrapa kuptohej që ishte…

Dhe njëlloj siç ndodhi me privatizimin e ARMO-s, edhe Vetro dështoi të siguronte paratë për privatizimin e Albpetrol. Qeveria u tërhoq duke e anulluar tenderin në janar të vitit 2013. Edhe në këtë rast, kompania nën kontrollin e Taçit, kishte ofruar një garanci prej 85 milion euro nga American Chartered Bank në Çikago, e cila më vonë, sic pritej, u zbulua se ishte falso.

I gjendur në prag falimenti, me një mal me borxhe tek Tatimet, doganat, bankat, Bankers Petroleum, Albpetrol e shumë kompani të tjera, në gusht të vitit 2013, Taçi vendos të shesë ARMO-n, për 50 milionë euro, tek një kompani tjetër azere e quajtur Heaney Assets Corporation dhe e regjistruar në parajsën fiskale të ishujve Britanikë Virxhin.

Me ardhjen e qeverisë së majtë në pushtet në vitin 2013, shpresat se më në fund ARMO do të vihej nën kontroll, u zgjuan. Por shpresa nuk zgjati më shumë se një ëndërr. Siç do të shohim më poshtë,  Edi Rama, mori të gatshme dhe përdori të njëjtën skemë që kishte përdorur parardhësi i tij, Sali Berisha.

Kompania azere, Heaney Assets Corporation, pasi morri në dorëzim ARMO-n,  u gjend e tmerruar nga borxhet e mëdha që kishte lënë Rezart Taçi. Me metodat që  dinte ti përdorte vetëm ai, Taci i kishte fshehur të gjitha borxhet me fatura fiktive, pak para se ta shiste. Kulmi i mashtrimit arriti kur edhe gjatë shitjes së ARMO-s, Taçi përdori sërish uzinën, për të marrë një borxh prej 69 milion euro, të cilën ua transferoi kompanive të tij “Taçi Oil” dhe “KUID Sh.a”. Këtë shumë gjigande e përfitoi në momentin e ndërrimit të aksionerëve.

Të shokuar nga ky bilanc tronditës i ARMO-s, azerët ndërprenë punën deri në gusht të vitit 2014, ku ata lidhën dy marrëveshje kontraktuale me kompaninë Deveron Oil, e krijuar në zonë off shore dhe kompaninë tjetër, Trading Petrol and Drilling, për dhënien me qira të rafinerisë së Ballshit dhe asaj të Fierit. Kontratat që u lidhën me këto dy kompani ishin të çuditshme, pasi ARMO merrte përsipër të gjitha detyrimet tatimore, doganore, vendore, energjinë elektrike dhe çdo taksë apo sanksion.

Por kjo lehtësi ndaj këtyre dy kompanive, nuk ishte rastësi. Pikërisht këtu fillon i njëjti skenar grabitjeje si ai i kohës së Berishës, por me aktorë dhe regjisorë të rinj. Në kompaninë Trading Petrol and Drilling, më herët kishte qënë administrator Mitat Sulaj, vëllai i biznesmenit Besnik Sulaj, pronarit të kompleksit Taivan, një nga miqtë e njohur të kryeministrit Rama. Ndërkohë, përfaqësuesi aktual i Trading Petrol and Drilling, është Pajtim Braçaj, vëllai i Avni Braçajt, i cili zotëron 10 % të aksioneve të kompleksit ‘Taivan’.

Ndryshe nga Trading Petrol and Drilling, pronësia e Deveron Oil nuk është e qartë. Megjithatë, ka dyshime se mbas saj mund të fshihet biznesmeni Rezart Taçi, duke qenë se është e njëjta skemë grabitjeje.

Të dy kompanitë, Deveron Oil dhe Trading Petrol and Drilling, nëpërmjet lehtësive që u krijoi kompania azere Heaney Assets Corporation, dyfishuan borxhet ndaj shtetit Shqiptar. Sipas Ministrisë së Energjisë, në Janar 2016 kompania Deveron Oil krijoi një borxh prej 81.2 milionë dollarë, ndërsa TP&D Oil 55.2 milionë dollarë.

Një raport tronditës i Ministrisë së Energjisë, i Shkurtit 2016, tregon që deri në Janar 2016, ARMO, duhet ti paguante shtetit një shumë prej 595 milionë dollarë detyrime, që nga koha e privatizimit në vitin 2008.

Ndërsa ARMO kishte arritur kulmin e borxheve, bankat lëshuan dhëmbët e zyrave përmbarimore, për të marrë kolateralin, në këtë rast astetet e Uzinës së Ballshit dhe asaj të Fierit. Edhe pse kokoshi ishte katandisur një thelë, lufta ishte e madhe.

Banka e nivelit të dytë, CREDINS, aktivizoi në prill 2016, zyrën e saj përmbarimore, TMA, për të sekuestruar 54 asete të ARMO-s. Kjo shoqëri përmbarimore e Bankës CREDINS, i vlerësoi 54 asetet e ARMO Sh.a, 31,2 milionë dollarë dhe në muajin tetor nxori në shitje 80 % të tyre, ose afro 25 milion euro.

Çuditërisht në mënyrë të paprecedent, fituese e ankandit rezulton Banka CREDINS. Pra, kjo bankë që po shiste kolateralin e vet, po e blinte po vetë?!

Por, kjo skemë e përdorur nga CREDINS ishte e mirëmenduar, pasi banka zgjodhi të mos e paguajë vlerën e aseteve prej 25 milion eurosh, të nxjerrë në ankand, duke e shkëmbyer me detyrimin kreditor, që ARMO kishte kundrejt saj, që në kohën e Rezart Taçit, në vlerën prej 20 milion eurosh.

Blerja nga Banka CREDINS e aseteve të ARMO-s, ka detyruar Ministrinë e Drejtësisë, që ngrihet në këmbë dhe të urdhërojë një hetim administrativ për procedurat e tjetërsimit të këtyre pronave. Sipas kodit  të procedurës civile përcaktohet qartë radha e kreditorëve preferencialë, të cilët kanë të parët të drejtën për të marrë paratë për ekzekutimin e mallit: punonjësit, autoritetet fiskale, kompanitë publike, bankat e më pas palët e treat, të lidhura me kompaninë. Por kodi i procedurës civile, në rastin e ARMO-s,  jo vetëm që nuk është respektuar, por 54 asetet e kompanisë i janë dhënë kreditorit të 4-rtë në radhë. Ngjarja më qesharake, është se i vetmi person përgjegjës u shpall kryeregjistruesi i ZVRPP Mallakastër, i cili u pushua nga puna dhe pas një padie penale në Prokurori, u arrestua.

Me marrjen e aseteve në mënyrë të dyshimtë nga Banka CREDINS, azerët e Heaney Assets Corporation u larguan nga Shqipëria, duke lënë sërish borxhe me kompanitë që kishte kontraktuar.

Pas largimit të azerëve, biznesmeni i kompleksit Taivan, Sulaj vijoi ta shfrytëzonte ARMO-n, por tashmë nëpërmjet Bankës CREDINS. Një kompani e quajtur IRTC, Ioninan Refining and Trading CO, u shfaq nga hiçi në 1 shtator të vitit 2016. E regjistuar në ishujt Virxhin, IRTC kishte për administrator Mitat Sulaj, vëllain e Besnik Sulaj si dhe anëtarë të Këshillit Avni Braçaj, aksioner i komplektit Taivan bashkë me Sulajn.

Në 24 nëntor 2016, Banka CREDINS lidhi një kontratë kalimi pronësie me rezervë me IRTC. Sipas kontratës që ne disponojmë, IRTC duhet të paguante dy këste shpërblimi tek CREDINS përpara se ta merrte në pronësi. Sot e kësaj dite nuk dihet nëse këto këste janë paguar.

Vëllëzërit Sulaj, krijuan borxhe njësoj si paraardhësi Taçi. Mbi 50 milionë euro detyrime u krijuan ndaj tatimeve, doganave dhe OSHEE-së, edhe pse kjo kompani arkëtoi plot 220 milionë euro. E ndërsa një qytetar i thjeshtë pas disa ditësh do të shkojë në burg, nëse nuk paguan detyrimet e ujit, në rastin e paprecedent ARMO, shteti shqiptar mbylli sytë përballë kësaj mega grabitjeje.

Aktualisht borxhi i ARMO-s, që nga viti 2008, deri sot, përllogaritet në 700 milion euro. Janë Sali Berisha dhe Edi Rama, ata që duhet t’ju tregojnë shqiptarëve, ku kanë shkuar këto para. Ata duhet t’ju përgjigjen edhe 1300 punëtorëve të hedhur në rrugë.

*Dokumentari i plotë u transmetua në emisionin “Të Paekspozuarit”, në Top Channel

/TPZ.AL/

schockierende Aussage des Experten: Taci ARMO nahm das Darlehen zu sichern, zu entwickeln, nicht (Video)


Wirtschaftsexperte, Panayiotis Soko, ein Gast in der Show „The Paekspozuarit“, wo sie die Privatisierung von ARMO Gesellschaft und Angelegenheiten diskutiert, machte eine schockierende Aussage. Er sagte, dass Rezart Taci hatte ARMO nicht genommen zu entwickeln, sondern nur Kredit durch sie zu erhalten.

„Es gab ein Business – Plan, dessen Gewinn für përdorohej [Armo-s]. Benutzer verdienten $ 300 Millionen in Form von Darlehen, die er nahm und nahm ihn nicht zurück. ARMO verkauft wurde , als er die Privatisierung war, wurde aber verwendet Kredit in der Bank zu erhalten.
Das Ziel war , nicht Öl zu verwenden, sondern wurde verwendet , einen Kredit zu erhalten, „- sagte Soko.

Das volle Programm:


/TPZ.AL/

Die Affäre ARMO / Bushati Debatten mit Sulaj: Wo ist der Amerikaner, der uns eingeführt Rama?! (Video)


Geschäftsmann Treue Sulaj interveniert über eine Telefonverbindung, in „Paekspozuarit“ -Programm, wo sie ARMO Angelegenheiten besprachen. Andi Bushati Analyst fragte Sulaj über Amerikaner, der Premierminister Rama im Jahr 2013 propagiert, wie die Person, die ARMO nehmen würde nach dem Eintauchen in Schulden aus dem vorherigen Eigentümer zu entwickeln.

Aber der Geschäftsmann gab eine seltsame Antwort. Er sagte der Amerikaner, Amerikaner und er Englisch nicht versteht. Bushati fragte Sulaj, wie es möglich ist, dass, wenn die Albaner Amerikaner suchen, auf dem Bildschirm Sulaj Geschäftsmann erscheint. Nach Bushat, wenn Albaner waren Amerikaner und Ausländer erscheinen „sparte das Land“ sein sollte sicher sein, dass sie einfach eine Maske ist den Raub zu verbergen, die öffentlichen Eigenschaften und Vermögen von Politikern und ihren Kunden gemacht wurde.

VIDEO:

Das volle Programm:

/TPZ.AL/ 

2013 und andere Kredit Betrugs Geschäfte

Das Betrugs- und Schmuggler Öl Imperium von Rezart Taci wurde heute entgültig zerschlagen

Intesa Sanpaolo Bank Albania, beschlagnahmt bei der Berufs Betrüger: Rezart Taci, weitere 4,4 Millionen $

Die Ilir Meta Mafia des Wirtschafts Ministerium schweigt, über den Betrug mit Rezart Taci und Frank Wisner!

 

2011

Wieder ist Rezart Taci, Albpetrol Firma in den Schlagzeilen: 1.500 Arbeiter haben ihr Gehalt nicht bekommen

Heute: zieht die Deutsche Botschafterin, mit den übelsten Verbrechern für Foto Shows durch die Lande, verteilt Krankhaft Geld, für jedes Betrugs Projekt

 

2 Ex-Minister: Ylli Manjani und Edmond Spaho, ueber die EU Delegation und das „Camorra“ System des Edi Rama, der Justizbringer

Das letzte Projekte mit der Firma Becker in Bushati, was ein lupenreines Betrugs Projekt, Was gibt es zum Grinsen, nur weil man einen Vertrag unterschrieb, kann nur Börn Thies selber erklären.

Börn Thies: KfW, Arben Ahmeti

Björn Thies KfW Geschäfte:, Arben Ahmeti, Susanne Schütz,  Rechts der uralte Gangster Sokol Dervishi (gefälschte Bankgarantien mit Frank Wisner), mit der Garantie von 100 % Betrug, Standard Gangster Treffen und Foto Termin.

http://www.panorama.com.al/wp-content/uploads/2017/11/rama5.jpg

In der Mafia Stadt Fiere am 7.11.2017, Susanne Schütz, mit dem Mafia Boss und Drogen Boss: Edi Rama, Daimian Gjiknuri,

Standard Wissen, was auch UN Sonder Gesandte haben: Die EU und Weltbank finanzieren die Verbrecher Kartelle in Albanien.

Deutsche Botschafterin: Susanne Schütz, bei ihrem sinnlosen Foto Termin mit Taulant Balla: Elbasan Vertreter, der dortigen Mafia Kartelle, inklusive Mord, Gross Drogenhandel, Geldwäsche, Frauen und Kinder Handel, Umwelt Zerstörung und Betrug.

Koko Kokedhima: Regierung Rama arbeitet für die Mafia. Die Polizei hat Cannabis gehandelt, die Mafia kaufte die Wahlen.

Erneute Betrugs Show der Weltbank in Tirana: „Forderung nach Tranparenz, der Fund und Vergabe von Aufträge“

Januar 22nd, 2018

Die Forderungen der Weltbank nach transparenten Vergabe von Ausschreibungen sind schon Betrug, denn sowas gab es in Albanien nie. Selbst vor 1997, wurde der Vergabe im Proporz Verfahren vergeben: Zitat Weltbank Leute: „jetzt ist das Land, Firma dran“.

David Michaud, regelt wie geleakte emails zeigen die Schein Ausschreibungen, reine Klientel Wirtschaft der Korruption und damit wie die Amerikaner, Deutschen Lehrmeister des Betruges.

worldbank

World Bank Insider Blows Whistle on Corruption, Federal Reserve By Alex Newman, May 26, 2013

Die Weltbank promotete damals als Erste in 1996, gefakte Ausschreibungen: “jetzt sind die Britten dran”, ebenso das Pyramid System, als Vorläufer des US Banken Betruges. Zeitgleich veröffentlichte man auf der Website der Weltbank behauptet man in Nachhin das man warnte. Ein Lüge der Weltbank, welche 1998 im Landes Report verbreitet wurde.
Erfolgs Storys, welche nie eine Waren:

Übersicht: http://www.doingbusiness.org/rankings

Die Weltbank Mafia, welche mit ihren „Privatisierungs“ Betrug die bürgerlichen Gesellschaften ruiniert.

 

Weltbank Korruptions Sumpf mit Ardian Alushi, David Michaud, Ellen Goldstein: bei der Auftrags Vergabe an die Deutsche Firma PWT im Besitz der Saudis PWT

Public finances, transparency of investments needed

Albania must deliver greater transparency in regards to funds used for public investment and alignment with the strategies depicted by the State Budget.

During the presentation of the study on public spending, Manager of World Bank Office in Albania, Maryam Salim, stated that improving the management techniques used for public money should be a top priority for our country.

„Strengthening management of public finances should be a priority for Albania.

„Achieving the best value from public funds is also the most effective way to improve basic services for citizens.“ said Salim.

The European Union has also made it very clear that the management of public funds is a key performance indicator for the membership assessment of potential candidates.

„This reform is important to accelerate the road to the European Union. Safe finance means more security for the future.“ said Mario Mariani, the Head of Co-operative at the European Delegation in Albania.

The World Bank report provides an updated diagnosis assessing expenditure of public funds and the situation regarding management of public funds at a national level.

The main areas that require more attention are monitoring of non-budget units, management of public investment, making the best links between sector strategies and budget, systematic monitoring of liabilities, fulfillment of external audit findings as well as greater accountability from the Parliament, as the one who bear this responsibility.

/Ora News.tv/

Von der Mafia schon lange kontrolliert, was jeder Albaner Man weiß: Die Weltbank in Albanien, wo kein Projekt Nachhaltigkeit hatte.

Unglaublich, man denkt man ist im Irrenhaus, als man 20 Jahre Erfolgs Story der Weltbank feierte vor wenigen Jahren

20 year partnership
Albania – World Bank: 20 Years of Working Together
The World Bank celebrated the 20th anniversary of its activity in Albania… Learn more >

Jane Armitrage, Gangster Braut, höchste zuständige Chefin für den Balkan.

Verantwortlich bei der Weltbank: Jane Amitrage, Ehefrau von Richard Amitrage, dem Welt Drogen Gangster im Langzeit Turn des  CIA und Haupt Figur auch in der Iran Contra Affärre rund um Waffen- Geldwäsche und Drogen Geschäfte..

Voll Time Super Idiot: Robert Kagan, Ober Hühner Falke des Krieges.

Deutschland finanziert und ist Partner im Verbrecher Spektakel, über das Georg C. Marshall Centrum in Garmisch Parten Kirchen.

http://www.marshallcenter.org/mcpublicweb/templates/mcpublicweb/images/header/header_de.png

, wo man Kriminelle Weltweit anheuert, für Sabotage Aktionen, Drogen Schmuggel und Betrug ohne Ende. Secret Operation = George C. Marshall Center.

Ehefrau Victory Nuland der Hirnlosen Deppen Familie, weiß ebenso nie was sie tut.

Korruption in der Weltbank und in Albanien hat System. Die Kompetenz dieser Leute ist im Null Bereich, wie bei dem IMF.
Weltbank Projekte mit der Consult und Albaner Mafia und wieder rund um Wasser

Ein Insider packt aus: Peter König * unten

Die Weltbank ist ebenso eng verbunden mit der undurchsichtigen BEAN Gruppe, welche im identischen Projekt wie nun die Deutschen PWT, tätig ist, was ebenso zu Protesten in Durres führt und sogar als Terrorismus gegen den Tourimsu bezeichnet wird.

Dubiose Betrugs Firmen wie PWT, sind identisch wie die insolvente Überwachungs-Firma Advanced German Technology AGT in Dubai.

Die Weltbank Mafia rund um Ellen Goldstein, hat ein identisches Betrugs Modell mit der Deutschen PWT, in Aserbeischan in 2011 organisiert, wo die günstigeren Anbieter ausgeschaltet wurden, das Ganze im Chaos endete, mit 10 Millionen $ Schaden. 15 % teurer, wie der 2 teuerste Anbieter damals. Die alte Freundin Larisa Leshçenko, (von Ellen Goldstein, die das Tirana Büro leitet), ist dort als Weltbank Vertreterin tätig, andere Skandale in Nepal oder Bangladesh sind ebenso bekannt.  Der Vertrag mit PWT, wurde sogar geändert und damals aufgestockt. Das Projekt, in Aserbeischan.

Das Gangster Syndikat im Detail beschrieben: Die ehemalige leitende Beraterin bei der Weltbank Karen Hudes sagt, dass das globale Finanzsystem von einer kleinen Gruppe korrupter und machthungriger Individuen rund um die amerikanische Federal Reserve Bank dominiert wird.Karen Hudes: Korruption im Weltfinanzsystem und die Weltbank Mafia in AlbanienDavid Michaud, Verantwortlicher Direktor für die Vergabe der Aufträge der Weltbank und die Leiterin für Süd-Ost Europa: Ellen Goldstein, sind direkt in den Fall verwickelt, wie emails und Telefonate beweisen.  Klientel Betrugs Politik pure, was Standard ist bei der Weltbank, wo alle wichtigen Projekte der letzten Jahre Luft Nummern des Betruges waren.Eine Deutsche Firma, ohne jede Voraussetzung nach den Ausschreibungen, wurde überteuert mit dubiosen Eigentümern, der Auftrag zugeschoben. 100 % Betrug und Bestechung sind Infrastruktur Projekte im Balkan, die KfW vorneweg mit Berlinwassser vor Jahren bereits. BMZ, welche auch in Afrika, nur mit Kriminellen Gestalten Milliarden verteilten überall und ohne Kontrollen:: mit manipulieren Ausschreibungen, Firmen, NLB, Garantie für Korruption, Klientel Politik und Manipulation, wie Betrug: Edmond Haxhinasto: Experten Kritik am Hafen Management aktuell.Wegen Betrug rund um Strassenbau wurde beantragt den LSI Gangster „Dashamir Xhiak“, in den Non Stop Skandalen des Edmond Haxhinasto zu entlassen siehe

Edmond Haxhanisto, im nächsten Skandal: Korrupte Infrastruktur Projekte ohne Ende rund um Wasser, Kanalisation und Strassen

 

Die Kosovo Mafia kaufte sich früh bei korrupten EU Leuten ein, so erhielt Michael Steiner, UNMIK Chef, direkt vom Hashim Thaci Drogen Verbrecher Clan, die Tochter des damaligen Mafia Bosses, Gashi (der zugleich Zoll Chef war) 25 Jahre jünger, wo die Albaner Mafia sich schon 1999 rühmte, das jeder den gewünschten Sex Partner erhält und dann kam es zur Bordell Kultur der sogenannten Clubs und angesetzter Dolmetscherinnen, wie im Kommunismus. siehe auch Rezzo Schlauch, oder die Sex Ausflüge von Elmar Brok sind gut bekannt!  Die absolute Niete als Mensch, vollkommen korrupt: Michael Steiner, was heute von Leuten wie Roland Pofalla und Co. noch getopt wurde.

Michael Steiner mit Frau Eliese::: dann wurde der Drogen und Verbrecher Clans, im Hundeter Paket mit Visa versorgt, welche ohne jede Kontrolle verkauft wurden, wie in Tirana

siehe auch Spiegel Artikel, vor Jahren. Direkt billig eingekauft von der Gashi Mafia, im System der korrupten Internationalen, der örtlichen Verbrecher Clans und heute ist Gashi auch sehr wichtig bei der Kontrolle der angeblichen Industrie und Handelskammern, welche unter Kontrolle des Gashi Clans im Kosovo und Albanien sind.

NEW DELHI, INDIA – APRIL 26: German Ambassador Michael Steiner with his wife Eliese Steiner during an art fusion charity concert – ’Sufiaana’ organised by Ammucare Charitable Trust (ACT) at Chinmaya Auditorium, Lodhi Road on April 26, 2014 in New Delhi, India.

NEW DELHI, INDIA – APRIL 26: German Ambassador Michael Steiner with his wife Eliese Steiner during an art fusion charity concert – ’Sufiaana’ organised by Ammucare Charitable Trust

Michael Steiner verläßt Kosova/Kosovo

Max Brym 04.07.2003 23:25 Themen: Weltweit

Kosovo: EULEX will no longer oversee the Customs system

der Hypokratische Eid in der Müll Tonne: Dr. Sami Koçeku und Dr. Alfred Gega und das Geschwätz der Internationalen rund „Verhaftungen“

Januar 21st, 2018

Es jährt sich wieder der 21. Januar, zum Gedenken (mit 4 Toten).

2 Ärzte, welche gefälschte Forensische Gutachten über erschossene tode der Demonstrationen anfertigten, nie belangt wurden.

Ursache war ein inkompedenter Innenminister Lulzim Basha, die Mafia Polizei Spitze, welche u.a. Tränengas versprühte, die Wind Richtung nicht beachtete und damit die Polizei Kette ausser Kraft setzte. Unfähigkeit auf allen Ebenen, was dann durch falsche Ärzte Gutachten, gekaufte Richter vertuscht wurde und Straflos war vom kommandierenden Polizei Chef Ndrea Prendi, seinen Pistolen Lauf mit der Pistole des eigenen Fahrers austauschte, damit Beweismittel vernichtete, die PM Server löschen liess, mit den Aufnahmen der Demonstration. Die Reste der Nationalgarde, waren ganz einfach überfordert damals, wenn ein Polizei Apparat vollkommen versagt. Berisha, Lulzim Basha, ein Langzeit kriminelles Enterprise, gut bekannt auch durch den Bruch des UN Embargos gegen Jugoslawien.

Steuergelder für kriminelle Clans, ein Deutsches Korruptions Schema seit 25 Jahren. Das CDU, KAS System in Tradition. Man residiert in Tirana, im Hochhaus des Bin Laden Financier: Yassin Kadi, der 63 % des Komplexes besitzt.

Zustände im Verbrecher Staat: Albanien, sogar vor 20 Jahren von der Deutschen Justiz gewürdigt.

Niedersächsisches Landesjustizportal

Ein hochrangiger albanischer Offizier, der sein Heimatland im Juli 1996 wegen drohender politischer Verfolgung verlassen hat, muss im Falle der Rückkehr angesichts der Änderung der dortigen politischen Verhältnisse nicht mit einem Wiederaufleben seiner Verfolgung mit beachtlicher Wahrscheinlichkeit rechnen.
OVG Lüneburg 11. Senat, Urteil vom 18.12.2001, 11 LB 2808/01

Art 16a Abs 1 GG, § 51 Abs 1 AuslG 1990
Tatbestand

http://www.rechtsprechung.niedersachsen.de

2012:::: und Nichts änderte sich, nur die Namen wechselten, wo Al Capone „Edi Rama“ nun das Sagen hat, mit Stapelweis vorbestraften Kriminellen im Parlament.

Stratfor: Salih Berisha, ist der Chef der Albanisches Mafia Clans

9/19/2012

Historic: 20 Jahre kriminelles Enterprise der Salih Berisha Gang

Der Ex-US Botschafter John Withers, sagte vor wenigen Tagen: Albanien ist wie Libyen, oder Ägypten, was noch sehr vornehm ausgedrückt ist.

Salih Berisha
Most criminal of the world: Salih Berisha und was der US Professor Shinas Rama, über diesen Banditen Clan sagt.

„Big fish“ sollte schon lange verhaftet sein, aber das Geschwätz aus 2011 ist auch interessant, denn davon lebt die EU, ein rein Mafiöser Verein, mit „CAMORRA“ identischen Justiz Missionen wie EURALIUS, IRZ-Stiftung, der absoluten Inkompetenz.

Die NATO – EU – USA sind in der Verantwortung, für die Randale in Tirana mit Toden 

Abteilung des Europarates Kriminalität Ivan Koedjikov: Europa fordert die Verhaftung krimineller Berisha Minister

Geschwätz in Tradition, wo die EU in Tradition Nichts macht, man fördert kriminelle Partnerschaften, wie viele Foto Termine, vor allem auch von Steinmeier zeigen. Die Amerikaner versuchen wenigsten Einreise Verbote zu erstellen, aber KfW und Co. laden diese Banden nach Frankfurt und Berlin ein, für den Aufbau der kriminellen Netzwerke.

Unter Berisha, Bamir Topi, wurden viele korrupte Richter eingesetz, wo der Staatspräsidnet A. Mosiu noch jede Beförderung und Berufung verweigerte. Ebenso kriminelle Ärzte erhielten die höchsten Stellen in Krankenhäusern, wo man dann willkürlich Forenische Gutachten fälschte, um Morde, der Nationalgarde zu vertuschen.

Leiter des Polizei Einsatzes war der dumme Lulzim Basha (Innenminister in Albanien damals, als kriminelle Banden überall aus Tropoje, Kukes, Pukes das Land ruinierten und Städte kontrollierten, wie auch die Justiz), dessen Diplom aus Utrecht bis heute nicht anerkannt ist, weil gefakt, wichtigster Partner der CDU-KAS, wie es auf deren Website auch steht.

Albanien gedenckt der Verbrechen von Sokol Olldashi, Lulzim Basha, Salih Berisha: 21.1.2011

Kriminelle Ärzte, welche damals mit gefakten Gutachten erklärten, das die getöteten aus nächster Nähe mit Klein kalibrigen Waffen erschossen wurden.

Freispruch im Prozess um die Toden vom 21.1.2011 für: Ndrea Prendi und Agim Llupo

Besonders interessant, wie der Ex-Präsident Alfred Mosiu outete: Der Vorsitzende Richter: Besnik Hoxha, die Beisitzende Richterin Adriana Beraj, wurde 2003 bzw. 2004 die Ernennung zum Obersten Gericht verweigert, weil damals schon als vollkommen korrupt bekannt. Es werden viele Fragen an Kresniq Spahiu, Bamir Topi und die Salih Berisha Justiz Minsiter Bande nun kommen, warum Profi Kriminelle mit vollen Wissen ernannt wurden, was aber Standard ist unter Salih Berisha erneut.

2014: solen die Ärzte des Militärs Krankenhaus hatte mit Vorsatz ein Gutachten erstellt, das die Toden aus nähester Nähe erschossen wurden, um die Berisha National Guard zuschützen und um Prozeß Betrug für die Berisha Mörder zuorganisieren. Versicherungs, Ärztliche Gutaschten über Tode sind vollkommen wertlos, wie alle Diplome aus Albanien und Dokumente.


Doctors who lied on January 21st 15/01/2014

The Health Minister asked for disciplinary measures by the Doctors’ Order against the two Military Hospital doctors, who on January 21st 2011 declared that the dead protesters had been shot from a close range.

Turpi i Hipokratit: Këta janë dy mjekët që mashtruan në 21 Janar

January 20, 2018 14:00

Turpi i Hipokratit: Këta janë dy mjekët që mashtruan në 21 Janar

 

Mes vrasësve dhe manipulatorëve të 21 janarit janë edhe dy mjekë. 

Fjala është për dyshen Koçeku – Gega, që në ato orë të trazuara kur konfirmohej vdekja e tre personave në protestë, jepnin versionin e “vrasjes së tyre nga afër”, duke lënë të nënkuptuar se ishte fjala për një komplot, pasi paralel me deklarimet e tyre “profesionale”, mediat afër qeverisë dhe zërat e drejtpërdrejtë qeveritarë aludonin për vrasje të realizuara nga rradhët e opozitës.

Pas dështimit të skemës për t`ia faturuar protestuesve vrasjen e protestuesve, deklarimet e mjekëve gati u harruan.

Ata nuk u ndjenë më pas ngjarjes.

Për shumëkënd, është e tepruar të merresh me deklarimet e dy mjekëve, gjersa Berisha, ideatori i atyre vrasjeve dhe më pas fshehësi i tyre, ende nuk është çuar për t`u ballafaquar me Drejtësinë.

Por ‘21 janari’, ka vulën e turpit edhe për këta dy mjekë, të cilët kanë shkelur me dy këmbët edhe betimin e Hipokratit.

Ministri i Shëndetësisë Ilir Beqaj i është drejtuar në dt. 13/1/2014 Këshillit Rajonal të Urdhrit të Mjekut në Tiranë me një ankesë ndaj dy mjekëvë Sami Koceku dhe  Alfred  Gega.

E cila mbeti thjesht ankesë:

Në datën 21 Janar të vitit 2011, të dy këta mjekë kanë qënë duke shërbyer pranë spitalit të traumës, në momentin kur pas tubimit të opozitë së atëhershme, në spital janë paraqitur shumë protestues, për të marrë ndihmë mjeksore.

Ata kanë deformuar realitetin dhe dizinformuar publikun, mbi gjëndjen shëndetësore dhe shkakun e vdekjes së shtetasve:

–           Ziver  Veizi

–           Hekuran  Deda

–           Faik Myrtja

–           Aleks Nikaj

Mjekët deklaruan se vdekja e shtetasve të sipërcituar, kishte ardhur si rezultat i goditjes nga armët e zjarrit dhe se qitja ishte kryer nga një distancë shumë e afërt, duke marrë kështu përsipër të bënin dhe punën e ekspertit balistik.

Ja ç”deklaruan mjeku KOÇEKU dhe GEGA në TV News 24:

Dr. Sami Koçeku: Janë… dy mbeten të identifikuarit, janë ekzakt sipas parametrave mjekësorë, dy konsiderohen të vdekur civilë, kanë shkuar në morg, një i identifikuar dhe një i paidentifikuar. Dhe tjetri që është i identifikuar është në Spital Ushtarak akoma, faktikisht, pavarësisht se ai ka bërë…, ka vdekur…, ka bërë…, ne po e mbajmë në monitorim, po e konsiderojmë në rrugë mjekësore…i vdekur, është plagë armë zjarri, por ne, thjesht, që është moshë 38 vjeç, po e mbajmë me monitor, duke punuar vetëm për hir të aparatit.

Gazetari: Doktor, le të themi dhe personi i tretë ka vdekur nga një plumb?

Dr. Sami Koçeku: Nga një plumb në kokë.

Gazetari: Në kokë. Dhe kjo, nga distancë e afërt?

Dr. Sami Koçeku: Shiko tani, ne kemi një eksperiencë prej 18 vjetësh në plagët prej armëve të zjarrit dhe eksperiencën më të madhe në Shqipëri e ka qendra jonë, për këtë eksperiencë kaq të madhe edhe mund të orientohemi. Plagët me të cilat kanë ardhur janë të distancës së afërt, kanë dhe shenjat e djegies, shenjat e plumbit, apo unazën e plumbit. Dhe unë, kur kam folur që thashë janë të distancës së afërt kam folur duke i’u referuar eksperiencës sime prej kaq vjetësh në spital dhe i njoh mirë plagët nga armë zjarri.

Gazetari: Pikërisht, nga kjo experience, nga sa afër mund të jenë qëlluar zoti Koçeku?

Dr. Sami Koçeku:    Distanca është shumë e afërt, shenjë plumbi dhe djegieje nuk e bën distancë mbi një metër e gjysëm

 

Intervista e dytë:

Gazetari: Do na jepni një informacion sa persona janë plagosur dhe a ka persona që kanë humbur jetën apo jo?

Dr. Sami Koçeku: Ekzakt nuk mund të jap asnjë lloj informacioni për numrin e tyre këtu, por ekzakt dihet se aktualisht kemi dy civilë të vdekur, janë me plumba në distancë të afërt, janë me të gjitha shenjat…, konfirmim që distanca ka qenë shumë e afërt nga qëllimi i tyre. Duhet të jenë armë të kalibrit të vogël, për arsye se, nuk janë plagë që hyjnë dhe dalin, janë vetëm plagë hyrëse, që tregon se s’kanë fuqi arme dhe janë qëlluar nga afër…

Gazetari: Po, po.

Dr.Sami Koçeku: Për numrin total të të aksidentuarve, të ardhurve këtu nuk mund të japim për arsye se vazhdojnë vijnë dhe janë të paregjistruar një pjesë.

Gazetari: Në ekspertizën tuaj zoti Koçeku, cfarë fishekësh kanë qenë ato sipas jush?

Dr.Sami KoçekuMe syrin tim, pistoleta të kalibrit të vogël, duket nga këto tip silenciator por të vogla, të vegjël, kalibër i vogël, i hollë, por që…

Gazetari: Ka qenë i pamundur shpëtimi i jetës së tyre?

Dr.Sami Koçeku: Kanë ardhur të vdekur.

Gazetari: Pra, dy persona kanë humbur jetën?

Dr.Sami Koçeku: Po.

Gazetari: Ndërkohë për të plagosurit zoti Koçeku?

Dr.Sami Koçeku: Për të plagosurit nuk dihet numri i saktë, them të dëmtuar ka: 3 veta me dëmtime të kokës, me plagë me gurë, me ekspozim të masës trunore, por akoma nuk mund të…

Gazetari: Po! Zoti Koçeku nëse ju pyes për identitetin e personave që kanë humbur jetën, apo ende është e pamundur?

Dr.Sami Koçeku: Ziver Veizi, i cili është identifikuar.

Gazetari: Zive… Edhe njëherë të lutem?

Dr.Sami Koçeku: Ziver Veizi nga Gjirokastra.

Gazetarja1: Tre personat që kanë humbur jetën nga se, kush ka qenë shkaku i humbjes së jetës së tyre?

Dr. Alfred Gega: Atë do ta përcaktojë mjekësia ligjore.

Gazetarja 1: Nga cfarë plagësh kanë ardhur? Me gurë?

Gazetarja 2: Armë zjarri?

Dr. Alfred Gega:  Dukeshin plagë të vogla që shkonin për armë zjarri nga distancë e afërt.

Siç përshkruhet në intervistë, thëniet e tyre janë tërësisht të pavërteta dhe krahasuar me Akt-ekspertimin mjeko ligjor që ju është bërë viktimave nga Instituti i Mjeksisë Ligjore, ato bëhen edhe më të rënda, pasi janë jo vetëm në shkelje të Kodit të Etikes, por edhe veprër penale.

http://www.gazetadita.al/21-janari-beqaj-te-hetohen-deklaratat-e-dy-mjekeve-koceku-dhe-gega/

12/6/2012

Die Zerstörung der Justiz, durch Ina Rama, Kresniq Spahiu, Bujar Nishani und Bamir Topi und den Justiz Ministern

Ein typischer Mafia Richter: mit Porsche und Cadillac unterwegs:

Die Anklage lautete auf vorsätzlichen Mord, was sowieso immer kritisch ist, aber bei diesen dubiosen Gestalten der Staatsanwaltschaft nicht verwundert. Richtig wäre fährlässlige Tötung, Befehls Notstand und Schusswaffen Gebrauch mit billigender Tötung gewesen.   Eine Verurteilung wäre notwendig gewesen, bei der klaren Beweislage, wobei eine milde Haft Strafe genug gewesen wäre, inklusive einer Entschädigung für die Opfer Familien. Der frühere General Staatsanwalt Arben Rakipi, schliesst sich unserer Meinung an, das es „fahrlässige Tödung“ ist.


Der Mafia Richter: Besnik Hoxha, unterwegs mit einem 70.000 € teuren Chayenne Porsche mit gefälschten US Kennzeichen.

Der Vorsitzende Richter Besnik Hoxha, war zuvor 12 Jahre Richter in Shkoder, wo es noch nie eine Justiz gegeben hat, und ein Sprengstoff Anschlag wurde auf ihn vor Jahren verübt. In Tirana wurde er gesehen, mit einem Porsche Cayenne mit gefälschten US Nummern Schildern, was ein Marken Zeichen der Albaner Mafia ist, ebenso mit einem Cadillac, Das könnten durchaus auch beschlagnahmte Fahrzeuge sein, welche Richter benutzen, was man erwähnen sollte. Der selbe Richter, hat Angeklagte im Gerdec Prozess freigelassen und den Schwager der Mafia Ministerin Majlinda Bregu, der Geschäftspartner des „Sacra Corona Unita“ Mafia Bosse: Albino Prudentino war, dessen beschlagnahmtes Vermögen, ebenso wieder freigegeben wurde. Die Washington Post, zum Ausgang des Prozesses,wo Richter Besnik Hoxha, aussagt: „die Anklage hätte nicht bewiesen, das die Beklagten schuldig sind“ — trotz bekanntlicher FBI Gutachten, identisch wie im Falle Ilir Meta!

Fotos eines Mafia Richters in Albanien: Besnik Hoxha

Die Tropoje Mafia, ohne jede Justiz Erfahrung zum höchsten Richter in Tirana und Mitglied im HCJ: Tropoje Richter: direkt mit dem Verbrecher Clan Berisha verwandt: Fatri Isamaj


Fatri Islamaj (Bruder Fatbardh), wurde am 13.1.2013 Höchster Richter in Tirana, Mitglied bei der Gerichts Kontrolle, natürlich aus Tropoje (Alt Tropoje)! Der Bruder Fathbardh, mit gefälschten Diplom aus 1999 (Elektro Technik) und heute 39 Jahre, ist enger Assistent der Argita Berisha,  auch als  Chef der Wasser Versorgung in Tirana usw., wofür er ein Elektrotechnischen Diplom am Kopierer sich zusammen baute. Tropoja und die Familie Berisha, ein einziger Selbst Bedienungs Laden, obwohl diese Leute praktisch keine Schule haben, dafür Gehirn Defizite auf Grund von Mangel Ernährung, als Baby. Eine Art Volks Krankheit, wie die UN Organisationen schon lange festgestellt haben.

Der Bruder: Benjamin Islamaj, wurde wegen Drogen Handel schon in Italien verhaftet, was nicht der einzige Drogen Schmuggler des Berisha Mafia Clans ist, der verhaftet wurde im Laufe der Jahre.

Der sogenannte Justizminster Eduard Halimi, als Ja-Sager und Show Mann bekannt, mit einem dubiosen Diplom aus 1998, verteidigt wie die Mafia Regierung und solche Gerichts Entscheidungen: als Unabhängigkeit de